Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Waldi 

Wiek: 32
Posty: 5
Skąd: Chełmno
Wysłany: 2007-09-30, 13:49    [Opinie] Folk Blues

Witam wszystkich, jestem nowy, niedawno się zarejestrowałem. Słyszałem, że Tombo Folk Blues jest to bardzo dobra harmonijka, bardzo wytrzymała, wydaje ładne dźwięki i jest bardzo podatna na podciąg. Chciałbym poznać wasze opinie na jej temat, ponieważ według tego co przeczytałem jest to harmonijka idealna :P A ciężko mi uwierzyć, żeby harmonijka nie miała żadnych wad. Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piter 

Wiek: 50
Posty: 2
Skąd: Chodzież
Wysłany: 2007-10-22, 09:55    Odp: [Opinie] Folk Blues

zadużo ci nie pomogę, mam folk bluesa w stroju D od pół godziny i niewiele jeszcze o niej wiem, na pewno ma czysty, miły dla ucha dzwięk, w porównaniu do hohnerków jest dość cicha, podciągi wychodzą od razu i to tyle
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
dzamper 


Wiek: 35
Posty: 4
Skąd: Puławy Miasto
Wysłany: 2007-10-27, 21:51    Odp: [Opinie] Folk Blues

Jako ze Tombo w C jest moja pierwsza harmonijka na ktorej staram sie grac do tej pory to nie mam zbytnio porownania, ale co do brzmienia to mysle jest bardzo dobre, a co do wytrzymalosci to serio, Folk Blues to twarda sztuka, poki co jeszcze 'dziala' jak nalezy, choc bylo pare wypadkow kiedy mogla odmowic wspolpracy :P
_________________
Pfff!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Waldi 

Wiek: 32
Posty: 5
Skąd: Chełmno
Wysłany: 2007-10-30, 18:51    Odp: [Opinie] Folk Blues

Dzięki wielkie za odpowiedzi! Mam nadzieję, że w miarę poznawania tej harmonijki, będziecie zapisywać tu swoje przemyślenia i refleksje!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Meczek 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-11-26, 21:26    Odp: [Opinie] Folk Blues

Na pierwsze pół roku nauki jest zajefajna. Ale moim zdaniem jest nieco za cicha, a są harmonijki na, których się szybciej gra. Jak szanujesz swoich sąsiadów to śmiało możesz ją kupić :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bulla2 

Wiek: 33
Posty: 31
Skąd: Gryfice
Wysłany: 2007-12-07, 08:50    Odp: [Opinie] Folk Blues

Witam wszystkich serdecznie. To moje pierwsze kroki na tej stronce.
Jeśli chodzi o harmonijki TOMBO napewno są coraz lepsze.
Zgadzam się także z przedmówcą. Są ciche... To moja pierwsza ruska harmoniszka głośniej grała, ale tylko przez 3 miesiące :P ... A TOMBO będzie grała z pewnością dłuuuużej.
Pozdrawiam :)
_________________
Bulla2
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-01-23, 11:54    Odp: [Opinie] Folk Blues

Kupiłem tę harmonijkę, bo nie mieli w sklepie Suzuki, która czeka następna w kolejce. Jako że wcześniej miałem Silver Stara to różnica jest kolosalna. Po pierwsze, łatwość grania. Stroiki lepiej reagują na każdy strumień powietrza. Po drugie dźwięk. Tutaj różnica słyszalna jest na wyższych kanałach. Z tą cichością to nie wiem jak jest, bo dla mnie Tombo gra wystarczająco głośno. Cóż, bardzo dobra harmonijka, mam nadzieję, że faktycznie trwała.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-01-23, 16:26    Odp: [Opinie] Folk Blues

W jakiej tonacji ją masz? I jaką suzuki chciałeś kupić?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-01-23, 19:43    Odp: [Opinie] Folk Blues

Oczywiście w C, bo dopiero się uczę, a jestem dzieckiem wszelkich samouczków. Suzuki Harpmaster MR 200 (tę ze strony Bartka Łęczyckiego), tylko jeśli Tombo do tego czasu wytrzyma, to Suzuki będzie w jakiejś niższej tonacji.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
njord 

Posty: 18
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Bromberg
Wysłany: 2008-01-23, 22:27    Odp: [Opinie] Folk Blues

A propos owego Folk Blues'a. Oczywiście nie chcę tu pisać niestworzonych historii,
bo nawet nie miałem tej harmonijki w ręce, więc co tu będę wymyślał.
Jednak to co wyczytałem w recenzji Suzuki Harpmaster MR 200 na stronie Bartka
Łęczyckiego ciut mnie zaniepokoiło.
Cytat:
Na uwagę zasługują doskonale zaokrąglone krawędzie pokryw przy skarnych kanałach 1 oraz 10. Ten pozornie niewielki zabieg konstrukcyjny uchroni nasze usta przed poważną kontuzją (której można doznać przy pokrywach np. Lee Oskar’a czy Folk Blues).

Ot to tyle co mam do powiedzenia "w tym temacie" ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hyphesso 

Wiek: 47
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-01-24, 08:14    Odp: [Opinie] Folk Blues

Mam Tombo Folk Blues od paru tygodni i muszę przyznać, że faktycznie krawędzie są nie najlepiej wykonane. Przy przejściu z 1 na 2 kanał kilka razy się uraziłem w dolną wargę. Być może da się je jakoś zeszlifować. Poza tym trudno mi cokolwiek więcej o TFB powiedzieć, bo to moja pierwsza harmonijka i nie mam porównania. Ale na razie gra mi się dobrze (nie posunąłem się daleko poza "Wlazł kotek na płotek", a z efektów to zasadniczo tylko wibrato ręczne stosuję).
Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników Tombiaka :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Psotnik 

Wiek: 32
Posty: 1
Skąd: Okolice Rzeszowa
Wysłany: 2008-03-09, 11:48    Odp: [Opinie] Folk Blues

Witam mam Folk bluesa od sześciu miesięcy harmonijka nadal świetnie gra, jest bardzo wytrzymała. Dobrze brzmi, jest dosyć lekka i świetnie wygląda. Polecam i Pozdrawiam. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-09-07, 18:28    Odp: [Opinie] Folk Blues

TOMBO wypuściło ostatnio nową serię FOLK Blues mark II. Ponieważ zakupiłem dwie takie harmonijki w tonacji A i G ,pozwolę sobie parę słów na ich temat powiedzieć.
Jest mniejsza ,od poprzedniczki ,ma drewniany korpus z jakiegoś japońskiego gatunku ,bardzo dobrze zabezpieczony,bardzo łatwo reaguje ,chociaż jest skręcona tylko dwiema śrubkami + dwie trzymające blaszane pokrywy, na których jest bogata grawerka. Podciągi wychodzą bezproblemowo ,bez dodatkowej regulacji na obydwu przecież niskich tonacjach/testował Kuba ,bo ja nie umie robić podciągów/.Ma bardzo ciepły przyjemny dźwięk /porównuje z Aeero Reed/.Produkowana jest w 12 tonacjach + LowF ,High G
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-12-12, 22:57    Odp: [Opinie] Folk Blues

mam pytanie - wiecie, czy mozna jeszcze kupic blachy zamienne do Tombo Folk Blues, a jak tak, to gdzie? a do Folk Blues Mark II sa dostepne?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-12-14, 10:56    Odp: [Opinie] Folk Blues

Jeżeli chodzi Ci o płytki stroikowe , to w sklepach RIFF ,ale do mark 2 to nie wiem czy już mają.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kalu128 

Posty: 28
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-01-19, 23:02    blaszki...

Witam
Panowie mam pewne pytanko Gdzie mozna dostac blaszki do mojego Tombo folkbluesa???
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-01-20, 00:28    Odp: [Opinie] Folk Blues

Sieć sklepów RIFF handluje Tombami, powinni mieć blaszki.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kalu128 

Posty: 28
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2009-01-20, 22:47    Odp: [Opinie] Folk Blues

Wielkie dzieki za odpowiedz...
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
chaniak 


Wiek: 30
Posty: 17
Wysłany: 2009-10-02, 16:09    Odp: [Opinie] Folk Blues

Dzisiaj kupilem sobie ta harmonijke i jest swietna!!! Jestem kompletnie zielony w te klocki ale od razu ładnie trafiam w kanały i juz robie podciągi.Harmonijka jest mała i bardzo ładna.Jest troche droga bo dałem za nią 129zł w sklepie co w porównaniu do hohnerów to dużo np. taki special 20 kosztuje 85 zł ale nie o cenę tu mowa.Harmonijka ma czyste i ładne brzmienie i łatwo z niej wydobyć pożądany dzwiek.Na forum i od szprzedawcy dowiedziałem sie że jest też bardzo trwała więc to prawdziwy IDEAŁ!!!.Dla kogoś kto ceni sobie łatwośc w grze ,wytrzymałość i trwałosć będzie swietnym wyborem.Gorąco polecam dla tych co mają trochę wiecej kaski do wydania.
PoZdRaWiAm... :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2009-10-09, 18:06    Odp: [Opinie] Folk Blues

Mam Folk Blues'a od dwóch-trzech miesięcy. Spisuje się świetnie, no może nie do końca: wysiadł stroik na drugim kanale. Ale słyszałem że początkujący bardzo szybko zużywają harpy więc to wiele wyjaśnia :D

PS: Ale to jej trzeba przyznać: jest wytrzymała. Będąc na rajdzie pieszym w Bieszczadach zaliczyła kilka upadków z niemałej wysokości, a mimo to gra dalej jak należy (no oprócz wspomnianego wyżej 2 kanału). :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2011-04-18, 11:13    Odp: [Opinie] Folk Blues

Ostatnio miałem okazje zagrać na tym modelu. Jest to bardzo dobra harmonijka. Bardzo podobnie brzmi jak Marine Band. Ładnie stroi i dobrze się na niej gra. Grałem w tonacji D. Dobrze brzmi na akordach jak również na pojedyńczych zadęciach.
_________________
Dlaczego Little Walter? Ponieważ Big Walter Horton:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-04-18, 12:26    Odp: [Opinie] Folk Blues

Ja mam tylko prośbę do wypowiadających się w temacie by pisać o którym modelu piszą, czy o mk I, czy mk II. To są w mojej ocenie dwie różne harmonijki.

Zapewne za jakiś czas ktoś rozdzieli ten temat na dwa i będzie problem do którego tematu (harmonijki) dopasować post.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piracik 


Wiek: 32
Posty: 158
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Otwock
Wysłany: 2011-04-19, 14:37    Odp: [Opinie] Folk Blues

Posiadam Folk Bluesa mk I w tonacji F.
Dość wygodnie się na niej gra. Wymaga mocniejszego zadęcia niż golden melody czy special 20 (może to ze względu na wysoką tonację?).

Kupiłem okazyjnie nową za niecałe 70zł, gdyby nie to, to bym jej nie kupił, ale nie żałuję. Na pewno długo potrzyma. Robert Lenert mówił mi, że jest niezwykle trwała.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu