Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-07-20, 12:33    Interfejs gitarowy

Niedawno w sprzedaży ukazał się niedrogi interfejs gitarowy.Pozwala on na podłączenie gitary do komputera poprzez złącze USB. Dzięki temu urządzeniu komputer staje się uniwersalną platformą roboczą, na której można wykorzystać klasyczne efekty gitarowe uzyskiwane w studio i na scenie.
Dzięki interfejsowi możliwa jest również praca nad utworem gitarowym bez przeszkadzania innym użytkownikom dzięki wej. słuchawkowemu.
W komplecie znajduje się oprogramowanie z wirtualnymi efektami.

Nagrywa utwory w formacie MP3, WAV.

Charakterystyka:
* złącze USB
* Prosta instalacja
* wejście gitary: jack 6,3 mm
* wyjście słuchawkowe: jack 6,3 mm
* pokrętło Phones ( reguluje głośność słuchawek )
* przełącznik Level ( reguluje poziom sygnału gitary )
* dioda LED ( wskazuje połączenie USB )
* wymiary: 24,6 mm x 95,6 mm x 50, 8mm
* Długość przewodu USB: 120cm

Min. wymagania systemowe dla PC:
* System operacyjny Windows XP SP2 lub nowszy,
* Procesor Pentium 700 MHz, Athlon 1.3 GHz,
* Pamięć operacyjna 256 MB

Min. wymagania systemowe dla MAC:
* System operacyjny Mac OS v 10.3.x,
* Procesor G4 733 MHz,
* Pamięć operacyjna 512 MB

Zestaw zawiera:
* Interfejs USB
* instrukcja obsługi
* CD z oprogramowaniem

Cena z VAT-em 64,- PLN
Żródło: http://www.bowi.com.pl/_0...rowy_5635t.html
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-07-20, 13:02    Odp: Interfejs gitarowy

Przypuszczalnie jest to Behringer Guitar Link UCG 102. Wersja "dziad" bez dodatkowego oprogramowania (nawet producent się pod tym nie podpisuje ewentualnie jeśli urządzenie jest brandowane - brak zgody na branding w tej wersji).


Tutaj recenzje:
http://www.magazyngitarzy...ink-ucg102.html
http://www.michalkaszczys...ger_ucg102.html

Częstotliwość próbkowania 32, 44.1, 48kHz. Przetwornik 16 bit wg mnie trochę słabawo lepiej by było 24 bit.

To urządzenie będzie miało sens jak będzie odpowiednie oprogramowanie. Jakoś trudno mi się wierzy, że w tej cenie dostaniemy normalny soft. Najpierw niech ktoś to przetestuje. Tym bardziej, że harmonijka jest bardziej wymagająca niż gitara.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-07-20, 14:40    Odp: Interfejs gitarowy

Możliwe, że jest to wierna kopia Behringera, ale oprogramowanie też jest.
Felix napisał/a:
W komplecie znajduje się oprogramowanie z wirtualnymi efektami.

Tak więc, jeżeli się okaże, że jakościowo jest to ten sam układ elektroniczny tylko w innym opakowaniu to czemu nie? :)
Dla uzupełnienia Behringer kosztuje 155,- PLN. (poprzednioo 244,-) :(
Nawet obrazek jakby podobny?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-07-20, 22:21    Odp: Interfejs gitarowy

Rozpoznałem szybko, bo na obrazku są słuchawki Behringera model HPS3000. Akurat takie na zakończenie roku kupiła Rada Rodziców w szkole synowi, bo jest prymusem i miał wyniki na wojewódzkiej olimpiadzie z matematyki. Swoją drogą słuchawki fenomenalne i za markowe tej klasy trzeba zapłacić trzy lub czterokrotnie więcej.

Osobiście myślę, że to urządzenie może mieć niższej jakości komponenty (np. przetwornik analogowo-cyfrowy, albo coś innego to tańszy zamiennik) dlatego najpierw trzebaby to ograć, najlepiej porównując do UCG 102.

Dobrze byłoby też wiedzieć jaki soft jest dokładany, być może jakiś słabszy niż w UCG 102, samo "W komplecie znajduje się oprogramowanie z wirtualnymi efektami." naprawdę niewiele mówi.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu