Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Majłosz

Posty: 1
Wysłany: 2012-07-09, 15:49    Moja nowa harmonijka

Witam, kupiłem moją pierwszą harmonijkę Hohner Special 20. Drugiego dnia użytkowania postanowiłem zajrzeć do środka. Zaniepokoiły mnie rysy i brudy na płytkach stroikowych, czy taki widok jest normalny w nowej harmonijce? Zdjęcia w załącznikach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-07-09, 16:00    Odp: Moja nowa harmonijka

Rys to nie widzę, ale "brudy" to nic strasznego - ktoś "przedmuchał" harmonijkę i grał na niej chwilę. Prawdopodobnie, żeby sprawdzić, czy dobrze działa. Wg mnie - nic strasznego. Wolałbym dostać sprawdzoną ze sklepu (zazwyczaj coś takiego robi osoba, która się zna na harmonijkach) niż nie wiadomo czy grającą i mieć ewentualne kłopoty z odsyłaniem i wymianą.
To są tak naprawdę ślady od wilgoci jaka osiadła na mosiądzu płytek stroikowych. Musiało to być już jakiś czas temu to sprawdzenie (minimum miesiąc) żeby te ślady tak wyglądały.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-07-09, 16:11    Odp: Moja nowa harmonijka

Rysy są po prostu od strojenia - i tak być powinno. Z kolei "obwódki" dookoła dziur na stroiki są spowodowane tym że w tych miejscach płytka dotyka do korpusu. Wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Dlatego lepiej nie rozkręcać harmonijki dopóki ładnie gra - nie będzie stresu a tylko przyjemność z grania. No chyba, że się wie po co się rozkręca - i nie jest to szukanie nieistniejącego feleru :)

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu