Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2012-07-06, 10:21    Fender Greta

Miał ktoś może styczność z tym piecem? Chcę coś co będzie mocno przenośne, a kolega z UK proponuje mi okazyjną cenę. Niestety jego nagrania są wykonywane na elektroakustycznych instrumentach gitaropodobnych, a jakość nagrań odbiega od ideału.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-07-06, 14:11    Odp: Fender Greta

http://www.fender.com/en-...odNo=2303000000

Znalazłem fajne demko. Jakbym nie miał Danelectro, to bym brał. Wygląda odpowiednio, z gitarą brzmi fajnie, ma jakieś dodatkowe bajery. No i odpowiednio, vintage'owo wygląda. Takie wzornictwo retro-futurystyczne jak w latach 50. Co więcej, jest to wzmacniacz 2 wattowy i lampowy! 12AX7 na preampie i 12AT7 na końcówce. Bardzo ciekawy wynalazek. Tutaj trochę więcej informacji:

http://www.musiciansfrien...uitar-combo-amp

Jak się zdecydujesz, to chętnie wpadnę na ogranie :) .

Jako o dużym piecu, słyszałeś o Fenderze Excelsiorze?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2012-07-07, 10:15    Odp: Fender Greta

Słyszałem. Ogrywałem nawet raz(niestety tylko gitarowo) i powiem że jest niesamowity. Mając porównanie do Fendera DeLuxe, Epiphone Blues Custom i jakiegoś bliżej niezidentyfikowanego Voxa mogę powiedzieć że odstawił konkurencję... Ma bardziej brudne brzmienie niż DeLuxe czy Blues Junior ale przy odrobinie chęci można z niego uzyskać nawet szklankowy clean.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-07-07, 20:54    Odp: Fender Greta

Greta taka fajna? Kurcze, jakbym miał takie zabawki w toruńskim Bratpolu z pewnością bym ograł, a kto wie, czy bym się nie skusił. Jak się zaopatrzysz, to daj proszę znać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-07-07, 21:34    Odp: Fender Greta

Jak ktoś zamówi u Pulatoma taką lampkę to mogę zrobić kopię obudowy np. w innym kolorze :) Ale będzie prawie 1:1 (nie mam oryginału żeby pomierzyć dokładniej, skorzystałbym z danych w necie).
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2012-07-08, 20:18    Odp: Fender Greta

Nie Greta tylko Excelsior
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Gąsiu 

Posty: 11
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-29, 11:32    Odp: Fender Greta

Greta baaardzo mi się spodobała. Kupiłem to cudo, ale sygnał biorę z wyjścia liniowego, bo głośniczek raczej słaby. Do nagrywania bardzo fajny, jako preamp, a z głośniczka coś tam sobie pyka.
Brzmienia można posłuchać tu:
http://gaszewski.pl/cms/index.php?id=372
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu