Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-26, 20:23    [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

No pytanie jest w temacie bo chce sobie kupic Marine Banda bo kurde swietny harp no nie? tylko kurczę martwi mnie fakt gwoździ zamiast śrub... bo to że będzie nasiąkać to mam w poważaniu bo z tego co widze opinie są takie, że to potem juz nie robi wiekszej różnicy i czy można by zamontować śruby np od Silverka?? No jeśli nie to kupuje Big River Harpa wA bo slyszalem o nim dużo pozytywów!!!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-26, 20:27    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Niektórzy tak przerabiają harpy, ale Adam Gussow twierdzi, że można sobie z tym poradzić i rozmontowywać harpa w razie potrzeby bez zmiany gwoździ na śruby. Jest o tym w jego lekcji 16 na youtube.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-26, 21:15    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Strasznie żałuje że MArine Band MS wyszedl z produkcji.... Ale jesli kupie Maine Band to gwozdzie zmienie od razu chyba na srubki..... Lubie mieć poczucie że wszystko jest ok i sie nie rozpieprzy! Więc zastanawiam sie tez nad tym BIG RIVER HARPEM ktory jest w MS
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-26, 21:22    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Szczypior. Marine Band MS wyszedł z produkcji właśnie dlatego, że w niczym nie przypominał zwykłej Maryny. Otóż historia tego modelu przedstawia się następująco (wersja uproszczona, bez dat). Wprowadzono w obrót harmonijkę Marine Band. Pewien czas potem (dłuugi czas) wprowadzono Blues Harpa (nie MS!), który się od Maryny różnił jedynie grawerunkiem na pokrywach. Potem wprowadzono całą serię MS, a w niej Blues Harp MS (standardowego wycofano z produkcji) oraz Marine Band MS. Wyszło na jaw, że MArynka MS, to dokładnie to samo co Blues Harp MS, tylko z innym grawerunkiem. Historia się powtarza. Klienci się skapnęli, więc nie było sensu robić dwóch modeli takich samych harmoszek. A wycofali Maryne MS, żeby nie myliła się ze zwykłą i nie odbijała na wynikach sprzedaży sztandarowego modelu. Od cała sprawa dlaczego Maryny nie ma w sprzedaży.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-10-26, 22:24    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Szczerze wątpię w to by udało Ci się zamienić gwoździki na śrubki... Sprawa nie jest taka prosta. Przede wszystkim problem jest z kupnem śrubek- te z silvera są raczej za duże. Kolejną kwestią są narzędzia... Odpowiedz sobie na pytanie czy posiadasz małą wiertarkę, a do niej malutkie wiertełka ~Ø1mm + umiejętności manualne, żeby nie spiepszyć roboty.

Moim osobistym zdaniem- jeśli na wstępie planujesz rozkręcać harpa- kup Blues Harpa (nie jak wcześniej pisałeś BIG RIVER- mam go oraz Marine i różnicę widzę sporą).
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-26, 22:30    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Hmmm... w ten sposób.. więc zależałoby mi na MS np Golden Melody nie cche a na meiserklasse nie mam siana wiec pomyslalem o big river harpa co z PRO HARPEM?? chce miec rozne harmoszki zeby emiec porownanie a Blues Harpa juz mam. W ostatecznosci maryna deluxe.... a co z harmonijka tez wydana na 150 lat hohnera?? na szklana czy cos??

Dodano: 2007-10-26, 23:57
Conex napisał/a:
Szczerze wątpię w to by udało Ci się zamienić gwoździki na śrubki... Sprawa nie jest taka prosta. Przede wszystkim problem jest z kupnem śrubek- te z silvera są raczej za duże. Kolejną kwestią są narzędzia... Odpowiedz sobie na pytanie czy posiadasz małą wiertarkę, a do niej malutkie wiertełka ~Ø1mm + umiejętności manualne, żeby nie spiepszyć roboty.

Moim osobistym zdaniem- jeśli na wstępie planujesz rozkręcać harpa- kup Blues Harpa (nie jak wcześniej pisałeś BIG RIVER- mam go oraz Marine i różnicę widzę sporą).


Ej no zaraz bo nie kumam! skoro są dziurki po gwodziach to nie musze nic wierecic co nie??
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-26, 23:10    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

SZCZYPIOR napisał/a:
a co z harmonijka tez wydana na 150 lat hohnera?? na szklana czy cos??


Szklany korpus, zaś reszta wyglądała mi w sklepie na stroiki i pokrywy z MSów. Do tego ma bajernckie drewniane pudełko. Niestety, tylko tonacja C-dur. W Bratpolu przez internet za 85zł chyba.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-27, 08:08    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Dobra tam kita Marine
Band Deluxe A :P to chyba najlepsze rozwiązanie bo mimo wszystko Hohner nie ma az tak dużego wyboru harmoszek diatonicznych. Hohner dużo taniochy robi takich masówek a ile jest właściwie harmoszek z drewnianym korpusem.... były 4 są 3 w tym 2 Marine Band a może są jakieś inne Hohnery o których nie wiem i są mniej popularne. No kurczę jak mówiłem kupiłbym Blues Harpa bo ma naprawde cholernie dobre brzmienie typowo blusiorowe ale trzbe aroznych rzeczy w życiu sróbować.... Więc zdecydowanie MBDx pewnie w Poznaniu zaplace za Nią 150 zł..... ale mam nadzieje ze bedzie tego warta bo nie jestem zwolennikiem kupowania takich juz lepszych harmoszek przez neta ale o tym już był temat..... i nawet nie chodzi mi o dmuchanie przed zakupem ale w Poznaniu jest sklepw ktorym ja sam moge przetestowac harmonijke miechem testowym i wtedy mam pewnosc 100% i moge mieć winę tylko do siebie a gdy kupie jeszcze w klepie gram game jakas mellodie jesli cos jest nie tak reklamuje dają mi nową tamta jedzie do serwisu Pozdrawiam wszystkich SZCZYPIOR
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-10-27, 11:57    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Cytat:
Ej no zaraz bo nie kumam! skoro są dziurki po gwodziach to nie musze nic wierecic co nie??


Otwory po gwoździkach są minimalne i bez wiercenia by się nie obyło.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-27, 12:37    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

jest coś kultowego w MB że warto go mieć jednak Ja kupuje DELUXE :P przesądzone :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-10-27, 13:11    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Za 150zł to ja bym chyba wolał kupić dwie MB :D ...ale to Twój wybór ;)
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-27, 15:42    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

150?? Lekka przesada. W Olsztynie Marinka Deluxe kosztuje 130zł, o ile jest na stanie :P Olsztyn nie jest znowu jakąś metropolią, więc w Poznaniu raczej nie będzie drożej :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-27, 16:24    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

a moze masz racje? hmm hamorszki znowu nie sa az tak dlugowieczne wiec mzoe rzeczywiscie 2 MN no kurcze zastanowie sie... ale raczej odchył w strone deluxe
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-27, 18:08    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Deluxy są wytrzymałe. Moja gra półtora roku i jest w bardzo dobrej formie (chociaż ja ogólnie wolno harmoszki psuję). Marynia dobrym harpem jest. A powinieneś ją za jakieś 130 dostać, bo 150 to za dużo.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-27, 18:15    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Spawa jest taka jestem z pod Poznania a Poznan byl pod zaborem pruskim ----> Niemcy zdzierają wszstko jasne xD
ale cos wykombinuje z ceną albo kupie rzeczywiscie zwyklego marine band.. iwymienie na sruby jak trzeba bedzie... A POWIEDZCIE MI CZY TYLKO TE ZEWNETRZE POKRYWY Są PRZYTRYZMYWANE PRZEZ GWOZDZIE CZY BALCHY STROIKOWE TEZ??
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-27, 18:24    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

W zwykłych Marynach wszystko jest na gwoździe. I pokrywy, i blachy stroikowe.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-27, 18:29    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

pokrywy bym brzbolal ale blach NIE kupuje zdecydownaie deluxe....
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pudel 


Wiek: 34
Posty: 58
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 2007-10-28, 16:30    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Czemu się tak uparłeś na śruby? Nie rozumiem co Ci sie nie podoba w gwoździach? przecież nie maja znaczenia jeśli chodzi o brzmienie a to chyba najważniejsze!

:harp: Pozdrawiam :harp:
_________________
Blues
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-10-28, 18:13    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Pudel myślę że po to żeby harmonijka była szczelniejsza bo np.moja górna pokrywa już tak jakby troche lata... a harmoszke otwierałem kilka razy.... przy śrubach nie było by problemu...
W bluesharpie nie mam zadnych luzów
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-28, 19:20    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Dokladnie jeak mówisz Barteek....
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pudel 


Wiek: 34
Posty: 58
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 2007-10-29, 19:13    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

hm rozumiem Was ale dla mnie to jest rodzaj profanacji! Skoro konstruktorzy nie zrobili śrubek widocznie tak miało byc, jest to własnie magiczne w tej harmonijce. Wszystkie te "defekty" nie są niczym złym. Marine Band to pewnego rodzaju "Ikona" harmonijki model Idealny wiec po co go zmieniać. Na Twoim miejscu kupił bym po prostu Blues Harpa. No ale to moje zdanie ;)

:harp:Pozdrawiam :harp:
_________________
Blues
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-29, 19:17    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Pudel napisał/a:
hm rozumiem Was ale dla mnie to jest rodzaj profanacji! Skoro konstruktorzy nie zrobili śrubek widocznie tak miało byc, jest to własnie magiczne w tej harmonijce. Wszystkie te "defekty" nie są niczym złym. Marine Band to pewnego rodzaju "Ikona" harmonijki model Idealny wiec po co go zmieniać. Na Twoim miejscu kupił bym po prostu Blues Harpa. No ale to moje zdanie ;)

:harp:Pozdrawiam :harp:


Pudel, zauważ, że działa mnóstwo speców tuningujących Marynki zawodowo, np. taki Joe Filisko, a cena takiej przeróbki dochodzi nawet do 200$ co znaczy, że jest co poprawiać. Owszem, siermiężność modelu stanowi pewną otoczkę i rodzaj mistyki (ale walnąłem), ale jeżeli muzykowi zależy głównie na użyteczności, to jak najbardziej może i powinien poprawić te wady, które mu przeszkadzają.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-29, 19:22    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Pudel ja już mam jednego BLUES HARPa oczywsicie w tej cenie jest o niebo lepszy od marine band technicznie ale szkoda zxe juz nie ma MS no szkoda:P ale bede sie ciesyzl z deluxa :P P a moze classic tez keidys :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-29, 19:24    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

SZCZYPIOR napisał/a:
BLUES HARPa oczywsicie w tej cenie jest o niebo lepszy od marine band technicznie ale szkoda zxe juz nie ma MS


Ale Szczypior, Marine Band MS, to było dokładnie to samo co Blues Harp MS, więc biorąc Blues Harpa bierzesz dokładnie taką samą harmonijkę jak BH MS.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-29, 20:50    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

No Maciek nie za bardzom masz racje miedzy Marine MS a Marine Deluxe jest diametralna roznica ..mianowicie inpregnacja drewna co nie zmienia faktu z ekupuje MBDx
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-10-30, 06:52    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Szczypior, czytaj ze zrozumieniem.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-30, 15:49    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

ok Conex ok masz rację zwracam honor
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pudel 


Wiek: 34
Posty: 58
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 2007-10-30, 16:14    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Widze że nawet własnego zdania nie mozna mieć!! ;)

:harp: Pozdrawiam :harp:
_________________
Blues
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-10-30, 16:50    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

nikt tak nie powiedział Pudel :P pozatym po to jest dyskusja żeby móc obronić swoje zdani nie zawsze sie to udaje i trzbea przyznać komus racje :P pozdraiwam tez
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pudel 


Wiek: 34
Posty: 58
Skąd: Piotrków Tryb
Wysłany: 2007-10-30, 20:46    Odp: [Pytanie] Czy dałobyrade kupić Marine Banda i mu zamontować

Więc niby to ja jestem po tej przegranej stronie?? Nie żartuj!! Rob sobie co chcesz przecież to Twoje Harmonijki tylko jak czyjaś wypowiedź sie komuś nie podoba to zaraz jest bombardowany negatywnymi postami!! Chce mu sie udowodnić że jest "gorszy" tylko dlatego że ma odmienne zdanie sory ale to chore!!
Sory za oftopa

:harp: Pozdrawiam :harp:
_________________
Blues
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu