Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Gregor 

Posty: 18
Wysłany: 2012-07-05, 11:49    Jak często trzeba czyścić harmonijkę?(Cichy kanał na wdechu)

Witam!
Dziś pierwszy raz od lutego wziąłem harmonijkę, żeby pograć. Chwila grania, a tu nagle cisza na 5 kanale na wdechu. No to rozkręciłem i zabieram się właśnie za czyszczenie/mycie. Moje pytanie brzmi jak często trzeba myć/czyścić harmonijkę? Zawsze gdy wracam do grania po długiej przerwie mam jakieś kłopoty z kanałami :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-07-05, 22:14    Odp: Jak często trzeba czyścić harmonijkę?(Cichy kanał na wdechu)

Z moich doświadczeń wynika, że nie ma gotowej recepty typu od-:-do, ale można spróbować określić pewne warunki:
- długa przerwa (tak jak u Ciebie) wymaga oczywiście sprawdzenia, przedmuchania, a przypadku jakichkolwiek "usterek" spowodowanych zatkania brudem i zablokowania się stroików - nawet wymycia całej harmonijki / płytek stroikowych/
- jeżeli kiedykolwiek używałeś po spożywaniu pokarmów, możesz być pewien konieczności czyszczenia

Uwaga ! z myciem harmonijek, w których korpus wykonany jest z nieimpregnowanego drewna - (tak jak w Marineband-ach)

- są też zabiegi higienizacyjne, dla sprzętu odkupionego i używanego - polecam myjkę ozonową (zero ingerencji mechanicznej)

Jest jeszcze jedna zasada, którą zawsze stawiam na początku, a mianowicie "jak cię nie boli to nie dotykaj" :)

O sposobach czyszczenia i doświadczeniach Forumowiczów z tym zagadnieniem możesz przeczytać w poniższym linku:

http://forum.harmoszka.co...ght=czyszczenie
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gregor 

Posty: 18
Wysłany: 2012-07-06, 20:10    Odp: Jak często trzeba czyścić harmonijkę?(Cichy kanał na wdechu)

Dziękuję! Po czyszczeniu wszystko gra ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-07-12, 21:15    Odp: Jak często trzeba czyścić harmonijkę?(Cichy kanał na wdechu)

Ja czyszczę dopóki bakterie nie wynajdą koła i jakoś daje radę - brudy same w sobie uszczelniają harpa, ale to już kwestia odczucia, bo w końcu kto lubi zapach schabowego sprzed x miesięcy? ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu