Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-07-03, 22:43    Odp: Dysputy na temat zawirowań w koło Donny Summer

Bart Łęczycki napisał/a:
Dobrze, że zgadzamy się w tym że lubimy harmonijkę.


Dobrze, że sprawy poglądowe mogą nas nie różnić poza takimi tematami i możemy się dobrze rozumieć w kwestiach muzycznych i pozostawać w przyjaźni mimo różnic w zdaniu na wiele tematów :)

Co do sensu dyskusji - uważam podobnie, że nie ma co - ciągle trwają dyskusje na ten sam temat, w których padają w kółko te same argumenty ale do porozumienia nikt nigdy nie dojdzie w tym temacie. Dobrze jednak, że zachowujemy kulturę i szanujemy zdanie rozmówców. Miałem wiele razy okazję się przekonać jak źle można się wpakować dyskutując na ten temat, co my tutaj z kimś, kto jest po prostu głupi... po obu stronach.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
B.A.R.J.O. 

Posty: 39
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-07-04, 13:58    Odp: Dysputy na temat zawirowań w koło Donny Summer

Bart Łęczycki napisał/a:


Smuci mnie jedynie hipokryzja osób które z jednej strony trzymają się na mszy za ręce i śpiewają o miłości do Boga i Bliźniego a potem cyt z ajneck: przyzwalają na zło.


Myślę, że jeżeli ktoś mówi " jestem katolikiem, buddystą, ewangelikiem, itd." nie oznacza, że rzeczywiście nim jest. W każdym środowisku są hipokryci. Ale nie należy postrzegać przez pryzmat tych osób całości, co niestety coraz częściej obserwuje.

Co do tolerancji dla homoseksualizmu to wydaje mi się, że powoli zaczynamy godzić się na coraz większe dewiacje w imię szumnych haseł tolerancji, wolności itp. Pytanie tylko gdzie jest granica tej tolerancji? Oby w przyszłości nie okazało się, że również pedofilia jest "normalną", kolejną orientacja seksualną, a pedofile stworzeni przez Boga (zgodzę się z #minigunmenem , że Bóg nie stworzył homoseksualistów oni sami poszli w te stronę) jak grubi, chudzi, piegowaci, czarni czy biali, powinni być akceptowani.
Warto poczytać:
http://www.macierz.org.pl..._zboczenie.html
_________________
The Blues will never leave you
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-07-04, 22:08    Odp: Dysputy na temat zawirowań w koło Donny Summer

Cóż, nie nazywałbym tego hipokryzją, po prostu wszyscy robimy błędy. Ważne, żeby wiedzieć o tym i się starać tych błędów unikać, lub przynajmniej mieć świadomość tego co robimy. I jednoczesnie nie dać sobie wleźć takim środowiskom tęczowym na głowe.

B.A.R.J.O. napisał/a:
Pytanie tylko gdzie jest granica tej tolerancji?


Granica tolerancji jest tam, gdzie zaczyna się zadręczanie osób nastawionych do tolerancji sceptycznie. Nie można ludziom kazać tolerować. Mamy jakąś tam wolność, to mi np. wolno tolerować i mam zamiar z tej wolności korzystać a nie pozwolę się do tego zmusić.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu