Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-01, 20:21    Elementy custom do harmonijek Seydel Session i 1847

Chciałem przedstawić wam kilka korpusów oraz pokryw w wersji custom, które ostatnio wykonałem. Zdjęcia robione niestety komórką

Patrząc od lewej na pierwszym zdjęciu:
- korpus standardowy - mosiądz,
- taki sam korpus pokryty chromem,
- korpus aluminiowy anodowany na szaro, pokrywy aluminiowe pokryte chromem frezowane na frezarce numerycznej (jestem z nich szczególnie zadowolony :) ),
- korpus ze stali nierdzewnej

Ciekawostka - kremowy korpus wykonany był z tworzywa ABS na drukarce 3D. Jak na razie nie nadaje się do użytku.

Dodatkowo bawię się w drewnie, ale to innym razem.

Pozdrawiam fanów wszelakiej dłubaniny :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-07-01, 20:26    Odp: Elementy custom do harmonijek Seydel Session i 1847

Bardzo ładne rzeczy :) Może nawiążemy współpracę przy jakimś wysokobudżetowym projekcie :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-01, 21:13    Odp: Elementy custom do harmonijek Seydel Session i 1847

Chętnie, chociaż różnie to z czasem u mnie bywa. Miło byłoby wymienić się doświadczeniami.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-10, 15:34    Odp: Elementy custom do harmonijek Seydel Session i 1847

Pięknie to wygląda :) Zawsze mnie zastanawiało jak gra się na mosiężnym korpusie, czy nie zostawia śladów, czy czuć metaliczny smak w ustach. Jak to jest ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-10, 22:36    Odp: Elementy custom do harmonijek Seydel Session i 1847

Metaliczny smak to raczej kwestia przyzwyczajenia. Teraz gram tylko na metalowych korpusach i w ogóle mi to nie przeszkadza.

Niestety przyznaję, że z czasem mosiądz ciemnieje. Z polerowanego złota robi się metaliczny pomarańcz (lepszego koloru nie wymyśliłem :) ). Trzeba dbać o korpus i czasem wyczyścić bo w najgorszym przypadku zrobi się zielony.

Pewnie po znalezieniu odpowiedniego lakieru dłużej zachowałby blask.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-07-11, 09:45    Odp: Elementy custom do harmonijek Seydel Session i 1847

Aeroarte mówił o jakieś dezaktywacji - czy coś takiego, co powoduje, że mosiądz nie robi się zaśniedziały.
Chyba, że faktycznie jakiś lakier :)
Czy na zamówienie też robisz?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-07-11, 10:32    Odp: Elementy custom do harmonijek Seydel Session i 1847

Poczytaj:
http://www.kochamantyki.p...na-korozja.html

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-11, 19:25    Odp: Elementy custom do harmonijek Seydel Session i 1847

Harry, odezwij się na pw i napisz co Cię interesuje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu