Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
*Romek Badeński 


Wiek: 43
Posty: 36
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-05-07, 20:08    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Faktycznie nie da się ukryć, że cena warsztatów rośnie, co jest bólem dla wszystkich chętnych. Niemniej uważam, że Blues nad Bobrem to nadal impreza, która nie ma w Polsce równie wartego tej ceny odpowiednika.
Zarówno jako były warsztatowicz jak i wykładowca wiem, że tylko w przypadku tak długich i rozbudowanych warsztatów jak w Kliczkowie jest możliwość przekazania naprawdę szerokiej wiedzy oraz codziennej praktyki z informacją zwrotną na każdy poruszany temat. Mogę całkowicie szczerze powiedzieć, że BnB daje komfort nauczania nieosiągalny na krótszych i mniej intensywnych imprezach (mimo całkowitego wyczerpania pod koniec warsztatów ;) )

Pozdrawiam
_________________
Romek Badeński
www.badenski.pl
https://www.facebook.com/...100011432793493
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-07, 21:34    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Romku potwierdzam w pełnej rozciągłości :)
NAPRAWDĘ warto!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gall Anonim 


Posty: 84
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: World/Polska
Wysłany: 2012-05-08, 07:42    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Merytorycznie to na pewno warto, :harp: ale biorąc pod uwagę nie za bogata kieszeń młodego człowieka (z reguły jest to student), to nie jestem przekonany czy to właściwy kierunek warsztatów. :?
Zycie samo weryfikuje komercyjne zapędy organizatorów. ;(
Od strony egzystencjalnej wygląda to bardziej na wczasy dietetyczne. :(
_________________
Harmonijkarze wszystkich krajów i nacji łączcie się. :) <Gall Anonim>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-08, 15:46    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Otóż Gallu Anonimie nie jest to impreza dla każdego, pomijam tu kwestie finansowe ale chodzi mi przede wszystkim o bardzo bogaty i napięty rozkład zajęć.

Co do finansów, to nie każdy musi jeździć Mercedesem i nie każdy musi pojechać na BnB.

W mojej opinii Blues Nad Bobrem to impreza elitarna pod każdym względem, WARTA wydanych pieniędzy o czym świadczy fakt że Uczestnicy przyjeżdżają kilka lat z rzędu a ich liczba rośnie :)

Są też inne, krótsze i sporo tańsze warsztaty w Puławach, Otwocku, Jaworznie, Lubinie i w kilku innych miastach, zatem mamy spory wybór.

Pozdrowienia
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gaius

Posty: 34
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2012-06-17, 18:16    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

ze strony festiwalu:
"Konsultacje wokalne i w zakresie gry na harmonijce ustnej – Keith Dunn"

pytanie pierwsze: prawda to czy nie? jeśli prawda to dlaczego nikt o tym nie trąbi, a tylko mała wzmianka drobnym druczkiem jest?

pytanie drugie: w jakiej formie miałyby odbywać się te konsultacje?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-17, 21:58    !

Hej Gaius, nie ma przesłanek aby podważać prawdomówność Organizatorów.
Ja otrzymałem takie informacje dużo wcześniej.

Konsultacje będą możliwe prawdopodobnie przez kilka dni, chyba że się coś zmieniło.

Keith to Prawdziwy Bluesman z krwi i kości. Gra niesamowicie !!!
Jego brzmienie mogę tylko porównać do Jamesa Cottona. POTĘGA.

Na pewno warto spotkać się z nim, posłuchać jego opowieści o bluesie i harmonijce no i zapytać go o kilka spraw.

Zdecydowanie polecam!
Termin końcowy nadsyłania zgłoszeń zbliża się nieubłaganie.

Pozdrawiam
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gaius

Posty: 34
Otrzymał 2 punkt(ów)
Wysłany: 2012-06-18, 13:05    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Bart Łęczycki napisał/a:
Keith to Prawdziwy Bluesman z krwi i kości. Gra niesamowicie !!!
Jego brzmienie mogę tylko porównać do Jamesa Cottona. POTĘGA.

no właśnie :D na miejscu organizatorów trąbiłbym o tym na prawo i lewo, z pewnością dla osób jeszcze się wahających jest to duuuuży argument ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2012-06-18, 20:56    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Ktoś z forumowiczów sie wybiera ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-06-18, 21:05    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Proza życia i konieczność zajęcia się "poważnymi sprawami" związanymi ze studiowaniem uniemożliwią mi tegoroczną wyprawę, lecz szczerze mogę polecić warsztaty jako świetną okazję do nauki i treningu nowych umiejętności, w tym możliwość wystąpienia na scenie u boku doskonałych muzyków jak i przed wymagającą publicznością, bo przecież wszyscy tam muzykują, więc znają się na tym lepiej, niż przeciętny uliczny słuchacz. Poza tym, jest to niesamowite wydarzenie towarzyskie, w trakcie którego pozna się wielu pozytywnie zakręconych ludzi i bardzo miło spędzi chwile poza zajęciami. Napięty program i mnóstwo atrakcji pozawarsztatowych to niezłe wyzwanie kondycyjne, ale banan na twarzy i wspomnienia zostają na długo :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2012-06-18, 21:32    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Ja się wybieram. Z tego co wiem jeszcze jest 12 miejsc na harmonijkę... Nigdy jeszcze nie nie uczestniczyłem w BnB i chętnie zobaczę jak one wyglądają :)
Mam takie pytanie do forumowiczów- czy ktoś z was jedzie na BnB, a potem na warsztaty do Puław? Planuję wybrać się tu i tu, ale niestety jest probem natury czas/transport, ponieważ BnB kończy się 15, a Puławy zaczynają sie w tym samym dniu. Kolejnym problemem jest to, że połączenia Bolesłaiwec-Puławy są mało atrakcyjne (chodzi głownie o czas). Jeśli ktoś z forumowiczów ma wolne miejsce w samochodzie/busie, to byłbym wdzięczny za kontakt. Oczywiście dorzucę sie do przejazdu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-19, 09:09    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Hej Gladias, prawdopodobnie będę jechać samochodem z Kliczkowa (nie Bolesławca) do Puław około południa 14.08. Jeśli masz ochotę to zapraszam, miejsce się znajdzie. Kosztami transportu nie zawracaj sobie głowy! :)

Niestety nie mogę Ci pomóc w dojeździe do Kliczkowa, ale wiem że można dojechać do Wrocławia, a potem do Bolesławca i PKS do Kliczkowa. Wcale nie jest tak źle z transportem.
Jakby coś to pisz do Organizatorów, na pewno Ci pomogą.

Pozdrowienia!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Gladias
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-06-19, 09:45    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Z Wrocławia do Bolesławca funkcjonują połączenia kolejowe, pociągi te zaś jadą dalej do Niemiec. Dzięki czemu warunki podróżowania (oprócz niemiłosiernego tłoku) są niemieckie, czysto, schludnie i nic nie zniszczone. Z Bolesławca zawsze organizatorzy przygotowują dla Warsztatowiczów autobusy, które regularnymi kursami przewożą wszystkich wprost do Zamku.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Gladias
Gladias 


Wiek: 28
Posty: 349
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Nysa/Warszawa
Wysłany: 2012-06-19, 19:39    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Dziekuję wam bardzo za informację oraz przede wszystkim za propozycję :) Postaram się jakoś dogadać z tatą, aby nikogo nie kłopotać, aczkolwiek zawsze dobrze jest mieć alternatywę...

Właśnie mam zamiar dojechać z Wrocławia do Bolesławca PKP i martwiłem się o połączenie Bolesławiec-Kliczków. Dziękuję jeszcze raz za informację Maćku :)

Rozumiem, że będzie podział na grupy wynikający ze stopnia zaawansowania (jakoś nie mogę odszukać tych informacji na oficjalnej stronie) ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-06-19, 20:23    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Gladias, podział zawsze krystalizował się bezpośrednio na warsztatach i to zarówno w grupach harmonijkowych, jak i wokalnych, czy każdych innych. Bartek w poprzednich latach brał grupę bardziej zaawansowaną, a Romek mniej zaawansowaną.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2012-06-25, 11:59    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Witam,

zostalo juz naprawde niewiele czasu zeby zapisac sie na BnB (5 dni).
Dlatego mam kilka pytan:

1)Jak wyglada zakwaterowanie w Kliczkowie? Czy tam sa jednoosobowe pokoje czy wielosobowe?
2)Na oficjalnej stronie BnB Jest napisane, ze warsztaty zaczynaja sie 6 sierpnia po poludniu i koncza sniadaniem w srode 15 sierpnia. Czy to znaczy, ze tak naprawde warsztaty skoncza sie we wtorek 14 sierpnia (wieczorem pewnie bedzie jakis koncert lub jam session)? Pytam bo chodzi o urlop w pracy i kazdy dzien sie liczy (wtedy trzeba by bylo odpuscic sobie ostatni wieczor i noc).
3)jaki trzeba prezentowac poziom, zeby wyniesc z tych warsztatow duzo wiedzy?
Potrafie zagrac takie szlagiery jak: amazing grace(z podciagami), sailor and the maid i wiele innych latwych utworow.
Podciagi calkiem niezle opanowane.
Tounge blocking tez jako tako (potrafie basowac i zagrac oktawe ale w praktyce nie uzywam tego prawie wogole).
Niestety overblowa jeszcze nie udalo mi sie zagrac, a z teoria i rytmem tez nie najlepiej :?

Przyznam sie bez bicia, ze juz od dluzszego czasu stoje w miejscu i nie zabardzo wiem jak polepszyc swoje umiejetnosci. Od samego poczatku moim celem jest granie improwizacji, ale cos nie moge sie przelamac(troche tam gram improwizacje do lustra, ale to bardziej na chybil-trafil)
4)czy lepiej jest wybrac sie na BnB czy moze przeznaczyc te pieniadze na prywatne lekcje?
5)w jakiej tonacji trzeba miec harmonijki na te warsztaty, bo ja mam tylko A i C.

Jak cos mi sie jeszcze przypomni to dam znac.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-06-25, 14:01    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Pokoje są kilkuosobowe. Zwykle są to dwójki lub trójki + dostawka. Dlatego dobrze wcześniej się zakwaterować i wybrać sobie łóżko :) . Ja 2 razy trafiłem na porządne drewniane.

Skoro warsztaty kończą się śniadaniem, to raczej przed nim i po nim już zajęć nie będzie.

Jaki poziom? Taki, na jakim się każdy aktualnie znajduje. Bartek i Romek na bieżąco dostosowują treść do poziomu uczestników i tak go kształtują, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Ludzie przychodzili na warsztaty mając zerowe doświadczenie, żeby ostatniego dnia zagrać na jam session! Inni mając już naprawdę niezły poziom też znaleźli dla siebie kilka nowych rzeczy. Jeżeli chodzi o rytmikę, improwizację i tongue blocking, to wykładowcy z pewnością będą w stanie Ci pomóc. Spore szanse, że wydasz z siebie też pierwszego overa :) . Pamiętam, że nie mogłem obniżać swobodnie 10 kanału, szczególnie o pół tonu (o dziwo mocne obniżenie wychodziło). Na samych warsztatach jeszcze nie potrafiłem. Gdy obudziłem się rano, dwa tygodnie po powrocie do domu, coś mi zaświtało w głowie, wziąłem harmonijkę o zrobiłem to :) . Warsztaty nie uczynią Cię z dnia na dzień lepszym harmonijkarzem, ale wskażą Ci drogę, dadzą Ci wskazówek i otworzą umysł i świadomość na wiele spraw, o których zwykle się nie myśli. Prywatne lekcje to też świetna sprawa. Jednak każda forma nauki ma swoje plusy i minusy. Warsztaty dają możliwość porównania swoich umiejętności z innymi, przećwiczenia wszystkiego na jammach i tym podobne. Do samych zajęć wystarczy harmonijka C, chociaż posiadanie innych nie zaszkodzi.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
cjsimon
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2012-06-25, 18:05    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Niestety w tym roku nie pojadę. Mój przedmówca odpowiedział chyba wystarczająco. Ja od siebie dodam, że jeśli chodzi o poziom, to tounge blocking-u wcale nie umiałem. O overblowach to mogłem tylko pomarzyć, zresztą dotąd ich nie potrafię. Podciągi umiałem tylko na 4 i 6. Z teorii muzyki noga. Teraz podciągi oprócz 10 i czystych obniżeń na 3 resztę umiem. Tounge blocking tak średnio, nieraz uda się fajnie wykorzystać w swobodnej grze. Z teorii też lepiej, ale nie jest to narazie wielki poziom.
Z reguły im więcej tonacji tym lepiej, ale na zajęciach wystarczy C. Dobrze mieć jedną w zapasie, bo będziesz ją dużo eksploatował przez te dni (w razie czego jakby ci padła).
Prywatne lekcje też są dobre, ale na warsztatach możesz praktycznie cały czas się o coś zapytać wykładowców nawet poza zajęciami, po drugie pomóc mogą ci bardziej doświadczeni warsztatowicze prawie o każdej porze :)
Atmosfera jest dobra, warunki też, materiału do nauki opór. Jak się ma zaoszczędzone finanse to według mnie warsztaty to najlepsza forma nauki. Pewnie po nich nie będziesz zaraz wybitnym graczem, ale napewno odczujesz wzrost swoich umiejętności.

Pozdrawiam
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-27, 13:32    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Szkoda, jednak warto pamiętać że Blues Nad Bobrem to impreza elitarna ze względu na skład czołowych polskich muzyków jazzowych i blues-rockowych, na okoliczności przyrody (tzn piękny zamek z sauną), na urozmaicony program zajęć itd. Jeśli komuś nie pasuje termin, odległość lub cena, to może chciałby z innych warsztatów np w Puławach :
http://blues.com.pl/viewtopic.php?p=701348#701348

W tym roku jest naprawdę dużo warsztatów, koncertów i imprez okołobluesowych.
Nic tylko się cieszyć i korzystać z takiej możliwości :)

Pozdrawiam
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2012-07-05, 20:57    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

A nie ma czasem czegos w wielkopolsce? Bo dla piętnastolatka z małą kieszenią cięzko jest sie dostac pod warszawe albo pod wroclaw... Dlatego cos kolo Poznania by mnie bardzo ucieszylo
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-07-05, 22:26    Odp: Festiwal Blues nad Bobrem

Fakt, że na małą kieszeń może to nie jest, ale przeliczywszy: ile to dni i w jak miłej scenerii, a do tego mnóstwo koncertów
- to warsztaty na "Festiwalu Missisipi Warta Blues" mogły by Ci się spodobać. :)

tu masz stronę do tematu:

http://forum.harmoszka.co...lues-vt6854.htm
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu