Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2012-05-23, 14:37    Gra ktoś z Wszych bliskich na harpie?

Witam,

tak sobie wlasnie ogladam Rachelle Plas:



i pomyslalem:

-super by bylo gdyby moja dziewczyna tak potrafila. Moglibysmy pograc razem lub mogla by mnie mase rzeczy nauczyc.

Niestety ale w prawdziwym zyciu inaczej to wyglada. Moja dziewczyna wogole nie jest zainteresowana harmonijka (graniem i sluchaniem :/ ) a jak to u Was wyglada?

Gra ktos z waszych bliskich na harmonijce?

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drewniack

Posty: 8
Wysłany: 2012-05-23, 16:05    Odp: Gra ktoś z Wszych bliskich na harpie?

przynajmniej masz dziewczyne ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gales 

Wiek: 34
Posty: 5
Skąd: Głogów
Wysłany: 2012-05-23, 19:33    Odp: Gra ktoś z Wszych bliskich na harpie?

u mnie grał świętej pamięci dziadek i z jego powodu sam gram a dziewczyna ma dość mojej harmonijki hehe
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-05-23, 19:35    Odp: Gra ktoś z Wszych bliskich na harpie?

Mój dziadek grał, gdzieś jest kaseta z filmem z moich rocznych urodzin i tam dziadek śmiga fajne folkowe rzeczy. Skądś to moje harmonijkowanie się wzięło.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-05-23, 20:21    Odp: Gra ktoś z Wszych bliskich na harpie?

Graniem tego nie nazwę lecz hałasowaniem.

Młodszy syn bardzo lubi "dopaść harmonijki" i dmuchać i wciągać powietrze.
Moją pierwszą harmonijkę z Lidla oddałem do przedszkola do jego grupy. W środy mają tam zajęcia muzyczne, gdzie każdy "hałasuje" na jakimś instrumencie (zazwyczaj jakieś perkusyjne) i wydaje rytm. Poznają różne instrumenty i wychowawczyni dowiedziała się, od młodszego, że gram na harmonice i poprosiła o jedną. Ostatnio spytałem wychowawczyni czy to prawda, co mi mówi w domu, że w przedszkolu na harmonijce gra, odpowiedziała, że tę harmonijkę traktuje jak własną i nikomu nie pozwala jej brać tylko sam na niej hałasuje.

Starszy jak skończył muzyczną dwa lata wstecz to gitary nie dotyka, a szkoda grał już dobrze...

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-05-23, 20:40    Odp: Gra ktoś z Wszych bliskich na harpie?

Mój świętej pamięci dziadek grał - jak pracował w stoczni w Szczecinie to pocinał zapewne z marynarzami - czasem coś śpiewał. Później dużo nucił w kuchni. 15 lat temu nauczył mnie ustawiać stroiki. Miałem przerwę do 2008, bo zapomniałem o harmonijce - a szkoda. Ale mam tą jego do dzisiaj, choć niepotrzebnie ją pozbawiłem jednej strony stroików - to był tremolak Blessing. W fatalnym stanie, bo przez wiele lat dzieciaki w mojej rodzinie brały go i niszczyły.

Brat ma kilka moich starszych harmonijek. Kiedyś nauczył się podciągów ale gra raz na rok, jakieś melodyjki z tabów albo jak się nauczy z "starego dobrego małżeństwa" czy innego "strachy na lachy".
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Dudek 

Wiek: 29
Posty: 4
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-05-24, 17:29    Odp: Gra ktoś z Wszych bliskich na harpie?

U mnie sporo gra Tata, ale dużo częściej (codziennie) brzdąka na gitarze - przede wszystkim bluesa.

Na takim samym zestawie gra wujek ale na harmonijce nie idzie mu zbyt wybitnie... zresztą gra głównie country (piosenki kombojskie!)

Jeszcze kuzyn zaczyna grać na harpie...

To chyba tyle. Tak więc, u mnie są całe tabuny harpiarzy :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Przyjaciel_Ludu 

Posty: 5
Wysłany: 2012-05-29, 11:40    Odp: Gra ktoś z Wszych bliskich na harpie?

Jak byłem mały bardzo byłem zachwycony słuchaniem mojego śp dziadka jak grał na harmonijce i dawno tanio można było kupić dobrej jakości harmonijkę bo jak mu się popsuła i moja mama mu kupiła nową podobnie jak on kiedyś też na odpuście to po zagraniu powiedział że teraz dziadostwo robią i można płuca wypluć i od tego czasu grał na harmonijce coraz rzadziej bo płuca miał nie młode m.in dlatego że wypalał codziennie 1 paczkę popularnych bez filtra ale nawet jak by był młody, nie palił i był dobrej kondycji to też by się zmęczył na takiej harmonijce. Dziadek nic mnie za życia nie nauczył bo byłem wtedy za fascynowany samym słuchaniem i nauczyłem się dzięki temu że kiedyś znalazłem harmonijkę w worku na zabawki i następnie poszukałem materiałów do nauki czyli większość na tym forum i temu forum zawdzięczam że gram na harmonijce bo sam bym nie doszedł jak zagrać jakąkolwiek melodie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-06-01, 17:37    Odp: Gra ktoś z Wszych bliskich na harpie?

Siostrzeniec dwa dni temu zaczął. :D Niecałe dwa lata ma. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu