Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-05-17, 14:33    Konwerter impedancji do Superlux D112

Nie znalazłem nigdzie podobnego tematu więc zaczynam nowy, gdybym był w błędzie proszę o skorygowanie i przeniesienie :) .

Jestem szczęśliwym posiadaczem Superluxa D112 i w związku z tym mam małe pytanie techniczne, mianowicie czy ktoś używał konwertera impedancji typu CP828 lub CP838 do powyższego mikrofonu (lub do innego mikrofonu)? Jak to działa i czy ewentualnie drastycznie zmieni się dźwięk? Koszt zakupu nie jest duży i jak może to poprawić chicagowskie brzmienie ewentualnie jak pomoże we wcześniejszym przesterowaniu pieca to byłbym zainteresowany kupnem. Wielkie dzięx za wszelkie podpowiedzi.

Link do CP828:

http://www.thomann.de/pl/superlux_cp_828.htm

a tu bardziej techniczny opis CP828:

http://www.superlux.com.t...p828_web_en.pdf

CP838 ma właściwie tylko inne końcówki:

http://www.thomann.de/pl/superlux_cp_838.htm
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-05-17, 15:00    Odp: Konwerter impedancji do Superlux D112

To co pokazujesz to transformator mikrofonowy.

Najwięcej informacji znajdziesz tu: http://forum.harmoszka.co...fonu-vt6150.htm

Jest jeszcze trochę wiedzy szczątkowej:
http://forum.harmoszka.co...jacy-vt6591.htm

Wpisz w szukajkę "transformator" pewnie jeszcze troch szczątkowej wiedzy będzie.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2012-05-17, 16:50    Odp: Konwerter impedancji do Superlux D112

Arek,

mógłbyś bardziej szczegółowo opisać jaki efekt chcesz osiągnąć? Do jakiego wzmacniacza (i jakiego wejścia) podłączasz mikrofon?

Nie za bardzo rozumiem w czym miałby pomóc tutaj inwerter impedancji? Z tego co wyczytałem to ten Superlux jest mikrofonem dynamicznym o charakterystyce wysokooporowej, tzn. że jego opór na pewno wynosi ponad 300 Ohm. Dedykowane są do wzmaków, które mają input dla High Impedance.

Mikrofony Low Impedance mają z reguły 10-300 Ohm (Poprawcie mnie jeśli się mylę)

Jeśli brzmienie jest za mało przesterowane to może to być wina głośnika, lamp preampu bądź końcówki mocy, niesprawny układ we wzmacniaczu i kilka innych rzeczy.

Sam mam mikrofon Electro Voice RE 15, który jest podłączony jako Low Impedance, ale niedługo będę miał przepięty na High Impedance bo takie mam wejścia we wzmacniaczu lampowym. Tym samym nie będę musiał inwestować w inverter (z thomann.de) przy zastosowaniu dłuższych kabli.

Pozdro
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-05-17, 17:37    Odp: Konwerter impedancji do Superlux D112

gmx masz rację mówiąc że jest to mikrofon wysokooporowy, ale jestem ciekaw co można uzyskać dorzucając mu taki właśnie transformator, poza tym często interesuje mnie ciche granie na przesterze co nie jest łatwe do uzyskania a raczej prawie niemożliwe :) . Czasem wspomagam się kostką Sansamp GT2 ale to nie jest to samo co przester na piecu. Jeśli chodzi o mój piec jest to Epiphone Valve Junior - czyli lampa 5W i strasznie "krzyczy" jak chcę uzyskać przesterowany dźwięk, a ćwiczę najczęściej w warunkach domowych także wolałbym unikać zbytniego rozkręcania mocy z uwagi na możliwość eksmisji :hah:
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gmx

Posty: 233
Otrzymał 26 punkt(ów)
Wysłany: 2012-05-17, 18:16    Odp: Konwerter impedancji do Superlux D112

Arek,

no lampy niestety mają to do siebie, że robią trochę hałasu. Sam ostatnio przeniosłem się z 20 W lampowym do sali prób, żeby nie katować ludzi w bloku.

Nie da się uzyskać przesteru na lampiaku nie rozkręcając mu mocy.
Sprzęganie można wyeliminować zmieniając jedną lampę z pary na preampie na 12AU7 (Maciej Draheim z tego forum wymieniał w swoim 5W i zadziałało-na pewno pisał o tym na forum, musiałbyś poszukać).

Jeszcze się nie spotkałem, żeby zamieniać wysoki opór na niski w mikrofonie do harmonijki.
Zazwyczaj robi się to w drugą stronę z Low na High! Oczywiście sam inwerter radzi sobie z jedną jak i drugą opcją.

A tak już trochę na boku.... brzmienie to przede wszystkim sam grający. Jeśli akustycznie jest słabe to nawet najlepszy sprzęt na świecie tutaj nie zadziała. Wręcz przeciwnie, wyolbrzymi wszystkie braki i niedoskonałości jakiś "milion razy" i wtedy jest dopiero dramat jednostki, że o słuchaczach nie wspomnę.

Czyste grania na lampiaku to naprawdę wiele wiele godzin spędzonych w katakumbach z trolami :)

Najpierw skill, a dopiero potem reszta - Ameryki wprawdzie tu nie odkrywam bo tak jest przecież ze wszystkim :)

A tak już zupełnie poza tematem:

Przypomniały mi się słowa Willa Smitha, które wypowiedział odbierając jakąś nagrodę za kunszt aktorski: "W życiu najważniejsze są dwie czynności - bieganie i czytanie. Bieganie dlatego, że jeśli pokonasz małego trola w głowie, który cały czas podpowiada, że nie dasz rady to pokonasz wszystkie przeszkody na drodze. Czytanie jest ważne dlatego, że nie ma takiej sytuacji/problemu (w życiu), o których ktoś nie napisałby książki.

W naszym przypadku czytanie o "toczeniu" brzmienia nie przyniesie efektów, ale bieganie (a raczej pływanie) na pewno pomoże zwiększyć pojemność płuc, co ma niebagatelne znaczenie w graniu.

[ Dodano: 2012-05-17, 19:21 ]
Mogę jeszcze polecić ćwiczenia z przesterem na małym piecyku na baterie - 1W Danelectro.
Czasem można spotkać na allegro.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-05-17, 19:22    Odp: Konwerter impedancji do Superlux D112

Rogalski.Arek, dołożenie konwertera do mikrofonu już wysokooporowego może mieć efekt odwrotny od zamierzonego. W mikrofonach harmonijkowych nie chodzi o to, żeby mieć jak najwyższą impedancję, tylko mieć ją jak najbardziej zbliżoną do tego, co ma piec na wejściu. Wtedy urządzenia się dogadują i jest wszystko OK. Jeżeli przez podłączenie konwertera jeszcze ją podbijesz, to może się okazać, że wszystko brzmi cienko i skrzekliwie.

Skoro masz Epiphone Valve Junior, małym nakładem sił i środków można go przerobić, a efekty są naprawdę dobre. Fabryczny Epi ma całą skalę głośności na pierwszych 10% obrotu pokrętła, a po przeróbce to pasmo się rozciąga. Do tego dostaje więcej basu i "okrąglej" się przesterowuje. To link do przeróbki, z której i ja skorzystałem:

http://lonewolfblues.com/projepimod.html

Właściciel strony jest bardzo miły i pomocny, chętnie i szybko odpowiada na wysyłane do niego pytania. Przeróbka kosztowała mnie 150zł (robocizna i części), a jeżeli sam umiesz czytać schematy i lutować, to będzie Cię to kosztowało tylko połowę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Rogalski.Arek
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-05-17, 19:31    Odp: Konwerter impedancji do Superlux D112

gmx rozumiem Cię w całej rozciągłości wywodu :) , możesz mi wierzyć, z przesterem na rozkręconym piecu nawet sobie radzę także ten temat pomijam, a jeśli chodzi o opór to chciałem go raczej podwyższyć a nie zamieniać na mniejszy. Tak czy inaczej dzięki Panowie za odpowiedzi.
Co do małego piecyka to zgadzam się i chyba tak jednak skończę, że kupię małego Honeytona'a lub Marshall'a chociaż podobno Danelectro lepiej sobie radzi z harpem.

Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam

[ Dodano: 2012-05-17, 20:36 ]
Maciekdraheim - dostałem konkretną odpowiedź na którą liczyłem, czyli nie kombinuję tylko zbieram kasę na przeróbkę Epiego (mam już dogadany temat z Pulatomem ale na razie brak $$$) a mały Danelectro i tak przyda się na jakieś małe co nieco :)
Dzięki
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu