Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-01-13, 00:17    Praca magisterska

Nie jestem pewien, czy jest gdzieś w Polsce inna praca na temat harmonijek?
Korzystając z uprzejmości maestro Zygmunta Zgrai przejrzałem pracę magisterską, której jeden egzemplarz został mu ofiarowany przez autorkę.
Na dowód tego zrobiłem zdjęcia str. tytułowej i spis treści.
Mogę powiedzieć, że w niniejszej pracy zostali uwzględnieni tacy harmonijkarze jak: Sławek Wierzcholski, Bartek Łęczycki, Przemek Chołody, Beata Kossowska oraz oczywiście prekursor harmonijek w Polsce Zygmunt Zgraja.

p.s. zdjęcia wykonałem za zgodą autorki w.w. pracy p. Małgorzaty Acedańskiej-Kłak.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Gall Anonim
Gosia 


Wiek: 42
Posty: 2
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-01-13, 18:42    Odp: Praca magisterska

bardzo mi miło,iż moja praca się tutaj pojawiła. :)
pozdrawiam!
_________________
Jestem jak książka więc nie oceniaj mnie po okładce ale zapoznaj się z każdą stroną.
Dopiero wtedy dowiesz się jaka jestem,
a jeśli choć raz zamkniesz książkę w połowie
nawet nie próbuj otworzyć jej ponownie ...
:*
Układanie kostki brukowej i granitowej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2012-01-13, 19:30    Odp: Praca magisterska

Nie da się ściągnąć na twardy dysk.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-01-13, 19:49    Odp: Praca magisterska

Janko_Muzykant, nie da się, bo praca chroniona jest prawami autorskimi. Do ściągnięcia są jedynie zdjęcia. Jedyną osobą, która mogłaby się tym podzielić jest sama Gosia, autorka pracy. Chwała dla Małgorzaty, że taka praca powstała.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gall Anonim 


Posty: 84
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: World/Polska
Wysłany: 2012-01-13, 20:03    Odp: Praca magisterska

Pani Gosiu!

Jakby by było miło, gdyby Pani zechciała swoją pracę umieścić na jakimś serwerze, bądź dać to komuś do zrobienia. :)
Spalam się z ciekawości co do treści zawartej w tej pracy.Myślę, że inni Forumowicze też.
Gdyby nie nasz kolega Felix, to nie dowiedzielibyśmy się o istnieniu takiej pracy. :)
Punkt.
_________________
Harmonijkarze wszystkich krajów i nacji łączcie się. :) <Gall Anonim>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-01-13, 20:11    Odp: Praca magisterska

Bo nikt takiej możliwości nie udostępnił :)

Fajna sprawa, piszę właśnie swoją pracę ale całkiem z innej bajki. Ile jest kierunków, z których chciałbym napisać magisterkę... o harmonijkach może nie, może o bluesie :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gosia 


Wiek: 42
Posty: 2
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-01-13, 21:04    Odp: Praca magisterska

Nie sądziłam,że moja praca mogłaby wzbudzić aż takie zainteresowanie :) jeszcze po kilku latach od jej napisania! :]
cholernie fajnie uczucie :oops:

wczoraj otrzymałam najlepszy i najfajniejszy telefon od bardzo dawna od Zygmunta Zgrai z zapytaniem czy "Pan Felix" może zamieścić ową ciekawostkę iż taka praca powstała.
cóż mogło stać na drodze abym się nie zgodziła??
może jeszcze jakiś wydawca się tym zainteresuje :D

Praca w dużej mierze powstała dzięki Panu Zygmuntowi,bo to On udostępnił mi materiały,nuty i wszelakie informacje.Wirtuozi harmonijki, o których pisałam również byli ze mną w kontakcie,przysyłali wszelkie rzeczy o które prosiłam :)
Także myślę,że to co napisałam jest Wam dobrze znane.
Ja sama nie gram na harmonijce,ale zafascynował mnie ten instrument kiedy miałam przyjemność akompaniować na fortepianie mojemu ulubionemu Panu Zygmuntowi :) na Festiwalu Harmonijki Ustnej "Hakam" w Kamieniu.No i było też tak,że byłam w składzie jury jednego razu...ach jak było fajnie :hihi:
no to tyle o mnie :]

acha i wiecie co...nie "Paniujcie" mi tutaj bo aż tak nie jestem poważna :hihi:
_________________
Jestem jak książka więc nie oceniaj mnie po okładce ale zapoznaj się z każdą stroną.
Dopiero wtedy dowiesz się jaka jestem,
a jeśli choć raz zamkniesz książkę w połowie
nawet nie próbuj otworzyć jej ponownie ...
:*
Układanie kostki brukowej i granitowej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Felix
szurszur 

Wiek: 39
Posty: 64
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2012-01-25, 15:53    Odp: Praca magisterska

:cool: No ciekawe że w Rzeszowie dziewczyna napisała taką pracę. Fajnie..:) Jak bym poszedł na muzykę to pewnie tez bym mógł taka pisać :) No ale inaczej się losy potoczyły i do tej pory nie znam się na nutach. To dobrze że powstają takie prace bo to jednak niszowy instrument. No w Rzeszowie też są harmonijkarze..... Pozdrowienia dla Autorki. :cool:
_________________
Dlaczego Little Walter? Ponieważ Big Walter Horton:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
pierogi 


Wiek: 31
Posty: 35
Wysłany: 2012-02-05, 10:19    Odp: Praca magisterska

Zjada mnie ciekawość od środka. :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-05-04, 17:47    Odp: Praca magisterska

Jest i jeszcze taka praca, o której dowiedziałem się zwiedzając pokrótce gabloty MOK-u w Kamieniu.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
liksia 


Wiek: 46
Posty: 11
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Reims
Wysłany: 2012-05-05, 11:50    Odp: Praca magisterska

Felix napisał/a:
Jest i jeszcze taka praca, o której dowiedziałem się zwiedzając pokrótce gabloty MOK-u w Kamieniu.

Ciekawy dokument.
W zasadzie zastanawiam sie, dlaczego nauczanie na harmonijce nie zostalo wprowadzone do szkol muzycznych. Podobnie jest we Francji w konserwatoriach. Jest to tym bardziej ciekawe, ze istnieja takie wydzialy jak muzyka tradycyjna/ludowa, blues-jazz (takze taniec jazzowy!), w dwoch konseratoriach uczy sie tez gry na cymbalach (cymbalium : ten instrument od Jankiela). Probuje przekonac meza, ktory jest dyrektorem jednego z konserwatoriow, by wprowadzil chociaz 2-3 godziny nauczania na harmonijce, ewentualnie jakies warsztaty co jakis czas. Tym bardziej, ze niedaleko mamy Paula Lassey'a... Bezskutecznie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
recarep 

Wiek: 49
Posty: 1
Wysłany: 2012-05-06, 22:08    Odp: Praca magisterska

Gosia,

Wrzuc te prace np tu: http://eprace.edu.pl

mnostwo ludzi tu jest ciekawa treści

Z góry dziekujemy
Piotrek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-07-31, 08:08    Odp: Praca magisterska

liksia napisał/a:
W zasadzie zastanawiam się, dlaczego nauczanie na harmonijce nie zostało wprowadzone do szkol muzycznych.

Bo u nas w Polsce się nic nie opłaca, a "państwo" musiałoby dużo dołożyć do kształcenia adeptów tego instrumentu.
Żadna szkoła państwowa na poziomie podstawowym i średnim nie może zmieniać profilu nauczania, programu, czy też dokładać samodzielnie nowe kierunki.
Rozmawiałem niedawno z dyrektorem jednej ze szkół muzycznych: "niestety my nie możemy, jak chcecie to załóżcie nowy kierunek w ognisku muzycznym" taka była odpowiedź. Wszystko jest sterowane centralnie.
Efekt jest taki, że wychodzą ze szkół muzycy, których tylko nieznaczny promil znajduje pracę w swoim zawodzie. :(
A wystarczyłoby tylko założyć taki kierunek i zasilić w kadrę nauczycielską dla wyłącznie kilka ośrodków w kraju - tam, gdzie jest najbardziej popularna gra na tym instrumencie. :harp:
Nie jest to chyba, aż tak niszowy instrument, skoro uczy się tu i ówdzie prywatnie, na warsztatach kilkuset harmonijkarzy, a miłośników harmonijki jest o wiele więcej – patrząc na chociażby liczbę członków Forum HARMOSZKI.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2012-10-30, 00:20    Odp: Praca magisterska

Hej.
Również piszę pracę (licencjacką) na oscylującą wokół harmonijki. Założyłem już na forum temat: http://forum.harmoszka.co...owej-vt7096.htm

Mój temat to: Harmonijka ustna na lekcjach muzyki i zajęciach pozalekcyjnych w klasach IV-VI szkoły podstawowej

Jak dobrze pójdzie zostanę w przyszłości nauczycielem muzyki (obecnie jestem na III roku studiów). Pragnę rozpropagować harmonijkę (szczegóły w moim temacie) i wprowadzić nauczanie gry na tym instrumencie podczas zajęć lekcyjnych muzyki szkoły podstawowej (zamiast nauki gry na flecie prostym, czy na "dzwonkach"). Wiem, że idea podzielenie się treścią pracy magisterskiej jest niekomfortowa - w pełni to rozumiem - jest to dorobek naukowy. Ale chciałbym prosić o zdjęcie/skan bibliografii, bardzo by mi to pomogło. Spodziewam się tam literatury zagranicznej, bo polskich pozycji jest na razie nie wiele.

Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu