Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Kłopot 

Wiek: 24
Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-04-29, 16:33    Co po HBH?

Co prawda trochę już gram, ale w sumie ciągle jestem początkującym samoukiem - nie potrafię durnego podciągu zrobić. Mam już harmonijkę Hohnera- Blues Harp MS. Jestem z niej zadowolona, jednak brak umiejętności, "pożyczalscy" i związywanie rzemieniem (śrubka gdzieś się zdematerializowała) zrobiły swoje. Niedługo mam zamiar kupić nową harmonijkę, ale nie za bardzo wiem jaką. W Blues harpie Hohnera podoba mi się to, że jest dość ciężka i głośna. Może tylko zbyt kaleczy usta i jest trochę niesymetryczna. Jaką harmonijkę polecacie?
Na chwilę obecną mogę wydać co najwyżej 140 zł, ale wydaję mi się, że powinno wystarczyć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-04-29, 17:45    Odp: Co po HBH?

Zamiast rzemyka zainstaluj inną śrubkę i będziesz miała harmonijkę w porządku. Odnośnie kaleczenia ust - rozebranie na części i przepolerowanie drobnym (800 i wyżej) papierem ściernym zazwyczaj rozwiązuje problem.

Po co chcesz kupić nową? Przecież nie poprawią się od tego Twoje umiejętności. Podczas nauki "zadmuchasz" każdą harmonijkę, po co niszczyć dwie?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kłopot 

Wiek: 24
Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-04-29, 19:03    Odp: Co po HBH?

Harmonijki nie zadmuchałam, jednak jest już w takim stanie że... Powiedzmy, że przeciętny harmonijkarz przetrąciłby mi za to kark. Co prawda nie ja doprowadziłam ją do takiego stanu, a ataki mocherów (dziewczyna a spodnie nosi! Parasolem ją!) i właśnie ci nieszczęśni pożyczalscy. Na razie mam zamiar jeszcze trochę poduczyć się na tej, coby zbyt szybko nie wykończyć innej, ale chciałam już wiedzieć, jaką kupić potem. Po zobaczeniu 3 harmonijek Hohnera, tego samego typu, tego samego modelu, w tej samej tonacji a wydających zupełnie inne dźwięki wymiękłam.

Mimo wszystko nawet jak nie będę na niej grać nie oddam mojego Blues Harpa. To moja pierwsza harmonijka, idzie ze mną do grobu! Nieważne, że zaraz po 18 urodzinach podpisuję "cyrograf" ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-04-29, 19:44    Odp: Co po HBH?

Kłopot napisał/a:
Nieważne, że zaraz po 18 urodzinach podpisuję "cyrograf" ;)


Sprzedajesz duszę diabłu, czy idziesz do zakonu? :)
Następną kup w innej tonacji na pewno, choć tu jest reguła ta sama co zawsze - po prostu szukaj dobrej, nie w kontekście "następna po jakiejś" :) Powodzenia!
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kłopot 

Wiek: 24
Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2012-04-30, 05:11    Odp: Co po HBH?

"Cyrograf" czyli oświadczenie woli, że po mojej śmierci moje narządy mogą zostać użyte w celu ratowania życia innym. Nie mylić z prawem jazdy kategorii A ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-04-30, 18:55    Odp: Co po HBH?

Kłopot, w polskim prawie nie ma takiej potrzeby. Obowiązuje u nas tzw. "opt out", czyli wykroją z Ciebie narządy, chyba że złożysz oświadczenie, że sobie tego nie życzysz. Tak w telegraficznym skrócie i bez wchodzenia w szczegóły i wyjątki ;) . Podsumowując, i bez cyrografu lekarz może po śmierci wyjąć z Ciebie, co uzna za zdatne do narządowego recyklingu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2012-04-30, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-04-30, 19:40    Odp: Co po HBH?

Ale harmonijki nie weźmie. Tyle najważniejsze.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu