Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-04-23, 10:13    Propozycje utworów na tremolo

Szukam jakichś ciekawych utwórów, które zabrzmiałyby dobrze na tremolaku. Chodzi mi głównie o polskie utwory ludowe ale o coś mniej banalnego niż "Zielony Mosteczek" czy Pojedziemy na łów. Przychodzi Wam coś do głowy?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-04-23, 10:42    Odp: Propozycje utworów na tremolo

Ładnie na tremolaku brzmią utwory z okresu międzywojennego np:
- "Miłość Ci wszystko wybaczy"
- "Już taki jestem zimny drań" - ale zazwyczaj w tych utworach linia nie jest diatoniczna i kilka dźwięków chromatycznych trzebaby wpleść.

Do tego utwory okresu "drugowojennego" w stylu "Zakazane piosenki".

Mamy bardzo bogaty repertuar z tamtego okresu, aż szkoda, że tak rzadko "odkurzany". Nie do końca są to utwory ludowe, ale folklor polski raczej na harmonijce ustnej nie bazował.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-04-23, 12:22    Odp: Propozycje utworów na tremolo

Medium napisał/a:
Ładnie na tremolaku brzmią utwory z okresu międzywojennego np:
- "Miłość Ci wszystko wybaczy"
- "Już taki jestem zimny drań" - ale zazwyczaj w tych utworach linia nie jest diatoniczna i kilka dźwięków chromatycznych trzebaby wpleść.


To racja, ja czasem gram "La Paloma" - tango i brzmi nieźle. Ale mówisz, trzeba bendy robić?

Cytat:

Mamy bardzo bogaty repertuar z tamtego okresu, aż szkoda, że tak rzadko "odkurzany". Nie do końca są to utwory ludowe, ale folklor polski raczej na harmonijce ustnej nie bazował.


Ale przecież harmonijkarze ludowi występują na różnych festiwalach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu