Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2012-04-18, 10:30    Astatic na allegro

Nie mój,natknąłem się na tą aukcję ,ale może kogoś zainteresuje pomimo CENY ????? (albo się dogadajcie) http://allegro.pl/mikrofo...2274552340.html

KUKUSIEK

Wstawiłem "Bez limitu" zamiast 2 tygodnie. Zaczęła się dyskusja, która może się komuś przydać. Medium

Informacyjnie dla potomności: osiągnął cenę 455 PLN nie osiągając minimum sprzedającego. Medium
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-04-18, 13:40    Odp: Astatic na allegro

wie ktoś coś na temat tej wkładki? jak to gada?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-04-18, 14:08    Odp: Astatic na allegro

Ta wkładka to krystaliczny MC-151 (zwróciłem sprzedawcy uwagę na dziwne oznaczenie). Jak w opisie, Astaticowi popsuła się forma i używał tej od MC-127. Jest to najbardziej znany i poszukiwany kryształ od Astatica, to co montowano w środku od lat. Ale to kryształ, trzeba o szczegóły (a najlepiej próbki) pytać sprzedawcę, bo z nimi nigdy nic nie wiadomo.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-04-18, 14:13    Odp: Astatic na allegro

Jeśli działa - wspaniale. Ale wkładki z tego okresu się wykruszają. Sam mam taką wydłubaną z Blues Blastera (nieczynną). Takie wkładki były w Blues Blasterach w pierwszych, chwalonych seriach, przed zmianą na tę japońską (po zmianie ten mikrofon już chwalony nie był).

Normany krystaliczny Astatic harmonijkowy. Z ceną "Kup teraz" trochę przesadził, realna cena tego mikrofonu to wg mnie maksymalnie jakieś 200 - 380 PLN w zależności od stanu wkładki a i to górna granica bardziej na amatora - desperata. Skorupa, jak skorupa (cena wg mnie to 50 PLN), a wkładkę kiedyś widziałem na e-bay brytyjskim (jeszcze jak chciałem ożywić mikrofon na oryginalnej wkładce "kup teraz" za bodajże 40 czy 50 GBP.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2012-04-18, 14:55    Odp: Astatic na allegro

Oryginalna MC151 gada fajnie - ma mocny sygnał, lepiej przesterowuje piec niż MC101. Jeżeli faktycznie jest tak, jak pisze sprzedawca - to kawał dobrego majka. Aczkolwiek nie należy zapominać, że krystaliczne wkładki są mało wytrzymałe i od dawna ich nie produkują. Już naprawdę rzadko je się spotyka. Owszem, rarytas, ale może się zdarzyć, że niedługo będzie można się nim cieszyć.

Cena kup teraz stanowczo zbyt wygórowana.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2012-04-18, 15:32    Odp: Astatic na allegro

Medium
Skorupa do astatica za 50zł, (16$) tyle to kosztuje przesyłka. Ciekawe ile dałeś z przesyłką za swój?

Wcześniej wszyscy mówili że porządny mikrofon to 200-300$ pojawia się taki (nie mój)
a tu dajecie mu wycenę na 90-120$.
Skorupa ze starą tabliczką znamionową to koszt 80-100$ plus przesyłka i 23% wat (dla pechowców), wkładka taka to koszt minim. 100$, lub shura w podobnej cenie.
Superlux d112 około 280 zł, ale porządny harpiarz nawet na skorupę go nie kupi, bo to obciach oczywiście w.g mnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2012-04-18, 15:54    Odp: Astatic na allegro

Panowie, nie popadajcie w skrajności...

Medium, z tymi 200 zł to faktycznie przesadziłeś, gdzieś ty chłopie widział działający vintage'owy mikrofon za 62$ ??? Daj namiar, kupię hurtowo choćby i ciężarówkę takich :)

adamg53 - Ty z kolei trochę zawyżyłeś. Za 120$ to już działający mikrofon możesz kupić, sama skorupa to koszt rzędu 50-70$ (fakt, że nie złotych). Shure'owską wkładkę 99A86 CM z lat 70-80 (często brzmiącą nie gorzej niż osławione 99G86 bądź 99H86 CR black label) też dostaniesz za 60-70 dolców, jak masz szczęscie to nawet taniej. A superlux 112 nie jest taki najgorszy, fakt, że nie dorównuje brzmieniem takim vintage'om, ale w niczym nie ustępuje np. Hohnerowi Blues Blasterowi za bagatela 600 zł...

Ten mikrofon realnie jest wart około 200$, reszta to zarobek sprzedającego (albo, jeśli sprzedający za tyle go kupił, to zarobek tego, kto sprzedał sprzedającemu :) )

Ja swojego Astatica z wkładką MC101 kupiłem za równo 134$ jako działający, ale działał tylko w teorii - sygnał był słaby i piskliwy, podejrzewam, że wkładka już była "na ostatnich nogach". Ale działać, działała, nie miałem jak reklamować. Dokupiłem do tego wkładkę Shure'a i teraz chodzi jak należy
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2012-04-18, 16:36    Odp: Astatic na allegro

Dla przeciętnego kupującego przesyłka mica do Polski to minm 40$ ze względu na wagę, przejściówka switchcraft to 13$, no i to ryzyko cła a do ceny powyżej 150$ doliczają cło, no i wat ,dodając to do ceny 200$ jakie jest wart da realną cenę minm. 250$ i pewnie za tyle sprzeda, będziemy obserwować, ja go nie kupię bo mam juz kilka. a może właściciel się ujawni pewnie jest członkiem tego forum.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2012-04-18, 20:28    Odp: Astatic na allegro

No tak, w sumie racja, ja swoje graty kupiłem przez brata, który mieszka w USA, za przesyłkę nie zapłaciłem nic - na terenie Stanów koszt pokrył sprzedający a brat po prostu przywiózł ze sobą przy okazji odwiedzin, w ten sposób oczywiście i cło i VAT odpadły. Przejściówki na jacka nie robiłem, po prostu przelutowałem switchcrafta do nowego kabla i tyle.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-04-18, 21:13    Odp: Astatic na allegro

Swoją ocenę opieram na tym, że potencjalny nabywca musi się liczyć z wymianą wkładki. Jakoś po swoich doświadczeniach mam takie zdanie. A wkładka + wysyłka (z USA) + uszczelka (w przypadku innej wkładki) + wysyłka (z USA) to cena mikrofonu o której piszesz.

Dobrze wiemy, że w czasie transportu (wiemy wszyscy jak przesyłki są traktowane) nawet z działającej wkładki możemy otrzymać nie działającą.

Tak sądzę, bo sprzedający jeszcze się nie objawił (mimo, że sądząc z nicku jest harmonijkarzem) i próbek oraz możliwości ogrania sprzętu nie podał...

Pozdrawiam

Medium

Dodano (w dniu 23.04.2012):
Jak widać taką wkładkę działającą można jeszcze kupić: http://www.ebay.com/itm/V...=item3f166ee173
Informacyjnie używana wkładka MC 151 zeszła za 122,50 USD + wysyłka.

Dlatego w wysyłką (nawet przy zakupie za cenę wystawioną w licytacji czyli 80 USD) pozostała część mikrofonu ma wycenę jaką podałem.

Ale znalazłem jeszcze jedną ofertę moim zdaniem extra ciekawą: http://www.ebay.com/itm/B...=item2c64bb9253 (obecnie dwa dni i 15 godzin do końca i 88 USD, ale jak się zakończy?).
Działający Blues Blaster z wkładką MC 151 i kablem zszedł za 102,50 (wyjście duży Jack) czyli taniej niż ten Astatic osiągnął już na Allego.

Osobiście gdybym miał bliżej i wysyłkę w normalnej cenie pewnie zainwestowałbym w tę wkładkę: http://www.ebay.com/itm/A...=item4aaf756273 (tylko 20 USD "kup teraz") ten użytkownik wystawia: http://myworld.ebay.com/l...sid=p4340.l2559

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu