Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Mikolaj 


Wiek: 34
Posty: 2
Skąd: Duchnice
Wysłany: 2012-04-08, 14:41    Repertuar dla początkującego

Hej

Wybaczcie, jeśli piszę nie w tym dziale, ale ciężko było mi określić, gdzie założyć ten temat.

Otóż gram na Harmonijce niezbyt długo i niezbyt dobrze. Chciałbym, abyście polecili mi jakieś fajne utwory do grania na harmonijce, z którymi dam sobie radę. Chciałbym, aby nie była to linia melodyczna danego utworu, tylko to, co faktycznie w danej piosence gra harmonijka. Poza tym zależy mi, aby fajnie brzmiało to solo na harmonijce (bez innych instrumentów), i aby nie było zbyt krótkie.

Do tej pory większość utworów jakie grałem to linie melodyczne bądź jakieś proste znane utwory (jak mam chusteczkę haftowaną). Jak pisałem szukam czegoś ciekawego, ale wszystko co znajduje znacznie przewyższa moje umiejętności. Dlatego proszę Was o pomoc.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Drewniack

Posty: 8
Wysłany: 2012-04-08, 15:08    Odp: Repertuar dla początkującego

dołączam się do prośby ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2012-04-08, 16:38    Odp: Repertuar dla początkującego

Love me do, Stairvay to heaven, Wlazł kotek, Godfather(główny motyw), Kiedy święci maszerują, Whisky, Dzień dobry kocham cię itd.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mikolaj 


Wiek: 34
Posty: 2
Skąd: Duchnice
Wysłany: 2012-04-10, 15:35    Re: Repertuar dla początkującego

Dziękuję za pomoc, ale trochę nie o to mi chodziło...

Mikolaj napisał/a:
Chciałbym, aby nie była to linia melodyczna danego utworu, tylko to, co faktycznie w danej piosence gra harmonijka. Poza tym zależy mi, aby fajnie brzmiało to solo na harmonijce (bez innych instrumentów), i aby nie było zbyt krótkie.


Pzd
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2012-04-10, 15:43    Odp: Repertuar dla początkującego

Love me do", "Dzień dobry..." i "whisky" to to o co ci chodzi. Ogarnij i przyjdź po więcej!
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-04-10, 15:51    Odp: Repertuar dla początkującego

Albo zajrzyj do działu tabów zwyczajnie, da się poprzeglądać i stwierdzić czy to to, czy nie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-10, 16:17    Odp: Repertuar dla początkującego

Ja na początek polecam Chitlins con Carne, Isn't she Lovely, Juke, itp. Chitlins jest dość proste (a jakie efektowne), Isn't she lovely można łatwo zagrać w wysokim rejestrze, w niskim jest dobrym ćwiczeniem na obniżenia. Juke polecam grać bardzo wolno, zwłaszcza na początku.

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu