Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
hanysku

Posty: 6
Wysłany: 2012-04-09, 21:46    Harmonijka dla początkującego (po raz milionowy na tym forum)

Cześć.

Wiem, że tych tematów było już 10 miliardów, ale prawda jest taka, że im więcej czytam, tym mniej wiem.

Jutro zamierzam iść kupić harmonijkę. Nigdy na żadnej nie grałem, więc nie mam o nich zielonego pojęcia. Do dzisiaj myślałem o Silver Star C, ale przeczytałem gdzieś, że nie jest to dobry wybór, bo strasznie mocno trzeba dmuchać żeby wydobyć dźwięk, a co za tym idzie przyswaja się złe nawyki, które mogą negatywnie wpłynąć na następne harmonijki. No więc pomyślałem sobie, że kupie sobie jakąś lepszą (w granicy do 100zł). I tutaj znowu pojawia się problem :) Teraz czytałem, że przy nauce strasznie łatwo harmonijkę można wykończyć (przy nauce podciągów itd.). Jako iż specjalnie bogaty nie jestem i mam dopiero 18 lat (brak pracy, trzeba się uczyć :) ) nie mam zamiaru wydawać co miesiąc 100 zł na nową harmonijkę.

Więc do rzeczy, czyli o co Mi właściwie chodzi.

-Czy to prawda, że harmonijki łatwo się psują przy nauce ?
-Czy harmonijka "Hohner Blues Harp MS tonacja C" będzie dobrym wyborem ? Czy na tej harmonijce, dam rade zagrać coś innego niż blues, tak, aby ładnie brzmiało ?

Głównie chciałem grać blues, rock i jazz (takie spokojniejsze kawałki).
Zastanawiam się głównie nad tymi harmonijkami

-Hohner Blues Harp MS
-Hohner Marine Band
-Hohner Special 20
-Suzuki Harpmanster

Błagam Was, nie zabijajcie mnie za to, że następny taki temat, ale naprawdę, przeczytałem tyle tych tematów, że teraz już sam nie wiem co mam zrobić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-04-09, 21:57    Odp: Harmonijka dla początkującego (po raz milionowy na tym forum)

I dzięki Tobie powstał kolejny, który utrudni życie następnym :)
Dostaniesz linki do działów, napisane zostało już wszystko na ten temat, więc przepraszam. Ale widzę, że troche już wiesz, po co Ci kolejne potwierdzenie tego, co przeczytałeś? Generalnie Twoje pytania nie są unikatowe.

http://forum.harmoszka.com/harpmaster-vt85.htm
http://forum.harmoszka.com/hohner-vf15.htm

PS: chyba jesteś na dobrej drodze, jeśli chcesz indywidualnie się czegoś dowiedzieć, napisz do kogoś, wtedy unikniemy powtórek na forum, które ma pełnić funkcję usystematyzowanej wiedzy i dyskusji :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi