Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-03-19, 23:00    [GP VI] HB II - ocena prac

Tym razem swoje nagrania nadesłało czterech userów. Oto lista alfabetyczna uczestników:
Cytat:
Burber
Kazix
Rogalski.Arek
Tramp24


Nagrania oraz podkład można przesłuchać tutaj: http://www.harmoszka.com/...ijkowe-Bitwy-II

Oceniać może w tym temacie przez całe następne siedem dni. ;)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-20, 09:22    Odp: [GP VI] HB II - ocena prac

Arek Rogalski 5:
Trochę nadużywałeś zwłaszcza z początku motywu z St. Louis Blues:) Choć osobiście lubię takie muzyczne cytaty, to wydaje mi się, że trochę przesadziłeś. Ponadto fragmentami bardzo dobre, tylko miałem wrażeni, jakby właśnie składało się z takich fragmentów. Dla mnie był to zbiór krótkich dobrych solówek, a nie jedna solówka, co jaja urywa, ale 5 idzie jak nic, bo naprawdę mi się podobało (a dodam, że nie łatwo zadowolić mój muzyczny gust). I słychać

Burber 3:
Co tu dużo napisać. Podkład był dla Ciebie za długi i zagrałeś to bardzo monotonnie. Nienaganne brzmienie, jednak jeszcze trochę pracy Cię czeka.

Kazix 4:
Ciekawiej niż Burber, jednak brzmieniowo tak trochę "niepewnie". I te overy poćwicz, bo są, ale nic z tego nie wynika. Ogólnie nie powinienem ich słyszeć, a słyszę więc jeszcze można dużo z nimi zrobić:P
I popracuj nad Wibrato. Nie jest złe, ale brakuje mi w nim takiego powera. (Ale nie przejmuj się, moje brzmi jeszcze gorzej).

Tramp 24 4.5:
Dość ciekawie, do tego ładne naturalne brzmienie. Zagrałeś prosto, ale interesująco. Nie wiem, co tu dużo powiedzieć. Bardziej różnicuj. W sumie wszystkim to mógłbym napisać. Im więcej kontrastów tym lepiej. Głośniej, ciszej, gęściej, rzadziej, nisko, wysoko itd...

Pozdrawiam i mam nadzieję, że nikogo nie skrzywdziłem moją bardzo subiektywną oceną.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-03-20, 17:21    Odp: [GP VI] HB II - ocena prac

Burber - 3+ - pierwsze dźwięki zbiły mnie kompletnie z nóg... świetnie brzmienie, aczkolwiek nagranie zbyt monotonne, dlatego taka ocena.

kazix - 4+ - bardzo mi się podobało to nagranie, pomimo niedociągnięć jakie zauważył Mieszko :)

Rogalski.Arek - 5 - a cóż innego mógłbym dać? bardzo fajne nagranie :)

Dzięki za oceny i rady Mieszko :)

Pozdrawiam :harp:

Edit: poprawione :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez Tramp24 2012-03-21, 14:39, w całości zmieniany 2 razy  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-03-20, 19:55    Odp: [GP VI] HB II - ocena prac

Tramp24 - 5 - podobnie jak Zamieszkaly uważam że masz świetny sound, przyjemnie się tego słucha i moim zdaniem najlepsze nagranie :D

Kazix - 4,5 osobiście też mi się bardzo podobało ale ciut gorzej od Tramp24 dlatego 0,5 pkt mniej ;)

Burber - 3,5 - masz jeszcze trochę do nadrobienia ale widać że jesteś na dobrej drodze :) ogólnie loozik nagranie i faktycznie brzmienie bardzo dobre, jak już jest sound to zostaje tylko trochę technicznie popracować i za jakiś czas pozabijasz nasz w harmonijkowej walce :D

Zamieszkaly - co do St. Louis Blues możesz mieć trochę racji bo ostatnio troszkę go wałkowałem ;D , a i podkład troszkę go przypomina, także pewnie zlepek dźwięków w mojej głowie przełożył się na nagranie. No cóż... ucho mistrza wszystko wykryje ;D
Dzięx za ocenę, a rady biorę jak zwykle do serca

Pozdro dla wszystkich :harp:
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-20, 20:04    Odp: [GP VI] HB II - ocena prac

Nie przesadzaj z tym mistrzem...
Słyszę, że już "niektórzy" zaczynają powoli mi dorównywać, a sam się ostatnio przestałem rozwijać.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-03-20, 20:22    Odp: [GP VI] HB II - ocena prac

Burber - 3 - kałbojowe bardzo, całkiem spoko, jeszcze troszkę grania przed Tobą. Niemniej fajnie że jakąś melodyjke na początku wymysliłeś. Potem dużo potknięć.

Kazix - 3 - strasznie dużo przypadku, między innymi jakaś chyba próba podciągania na 5.

Rogalski.Arek - 5 - doskonałe wpasowanie się z melodią w progresję akordową, choć były momenty później, które mi się mniej podobały. Niemniej najlepsze nagranie.

Tramp24 - 4, dużo przypadku, niemniej fajne.

INIM: ok, poprawiłem:)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Ostatnio zmieniony przez minigunmen 2012-03-20, 21:29, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-03-20, 21:00    Odp: [GP VI] HB II - ocena prac

Muszę przypomnieć, że nie oceniamy połówkami. ;) Zgodnie z zasadami matematyki np. 4,5 zaniżę do 4. Jak chcecie dać więcej niż cztery to dajcie 4+, albo 5-. ;)
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-03-20, 21:58    Odp: [GP VI] HB II - ocena prac

Burber - 4 Myślę, że Twoja maniera gry tak wygląda jak w tym nagraniu i wcale jej nie potępiam. To, że grasz coutrowo jest dla mnie OK. Ale za mało zróżnicowania dynamicznego. Wtedy słuchałoby się lepiej. Nagranie brzmi trochę jakbyś je przez compressor przepuścił. Przy takiej grze solo - raczej oczekiwałbym czegoś trochę agresywniejszego. Brzmienie dobre. Podoba mi się zbalansowanie nagrania względem podkładu.

Kazix - 4- Jeszcze nie do końca panujesz nad połączeniem melodii z rytmem, niemniej widać, że wiesz,co chcesz osiągnąć i do czego dążysz. Za jakiś czas, gdy to osiągniesz będzie super. Harmonija trochę za cicho względem podkładu (ale to na moje ucho, ktoś inny może twierdzić inaczej).

Rogalski.Arek - 4+ Fajnie się słucha, lekkie, przyjemne, ładnie panujesz nad dźwiękiem. Jeszcze nie w całym utworze słyszę "tę iskrę" ale w dużych fragmentach jest "to coś".

Tramp24 - 4- Nawet nie to, że przypadek, ale nie panujesz nad harmonijką w sposób satysfakcjonujący. Powinieneś grać Ty a słychać, że czasami to ona przejmuje inicjatywę. Mam wrażenie, że grasz trochę siłowo. Harmonijki które użyłeś chyba potrzebowałyby pewnych ingerencji w sprzęt by grały tak jak potrzebujesz. Kiedyś miałem podobne problemy i dopiero dłubanie przy stroikach mi pomogło. Wydaje mi się, że masz to samo. Na pocieszenie powiem, że wydaje mi się, iż ingerencja w sprzęt lub inny sprzęt bardziej "pod Ciebie" i Twój oddech poprawiłby znacząco Twoją grę i panowanie nad instrumentem, dźwiękiem oraz jego brzmieniem.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2012-03-20, 22:06    Odp: [GP VI] HB II - ocena prac

Dla ścisłości, zgodnie z zasadami matematyki i zaokrąglania liczb 4,5 powinno być podciągnięte do 5, ale nie chcę być posądzony o próby wpływania na wyniki głosowania dla własnej korzyści ;) Zasady HB mogą przecież trochę naciągać reguły matematyczne.

Z ocenami na razie się wstrzymam, muszę przesłuchać nagrań jeszcze przynajmniej z raz. Kurczę, spodziewałem się samych trój otrzymanych za tych parę skleconych w pośpiechu fraz. Może nie jest ze mną tak źle :)
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-03-21, 08:04    Odp: [GP VI] HB II - ocena prac

To w tej grze karcianej Tysiąc się zaokrąglało 5 do dołu. ;D Dlatego mi się pomyliło. :) A próbna matura z maty na 84% - coś tutaj nie pasuje. ;) Dzięki Kazix.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2012-03-21, 15:13    Odp: [GP VI] HB II - ocena prac

Burber: słychać, że podkład był transponowany w dół, ale nie dotyczy to Twojej gry, więc w ocenie się nie liczy. Nieco nadużywasz wibrata ręcznego, poza tym solo było mało zróżnicowane dynamicznie. Brzmieniowo - trochę niepewnie. Zdecydowanie za często w użyciu był kanał 4. na wdechu. Ocena: -3.

Rogalski.Arek: nagranie fajne, choć miałem chwilami wrażenie granie odrobinę na siłę. Niemniej jednak wykonałeś kawał dobrej roboty. Nie wiem, czy dobrze kojarzę, że grasz od niedawna, tym bardziej gratuluję Ci osiągnięcia niezłego poziomu gry. Ocena: -5.

Tramp24: dosłyszałem się paru ciekawych fraz, ale musisz pracować nad porządnym brzmieniem. Ogólnie całkiem nieźle się tego słuchało. Ocena: solidna czwóreczka.
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-03-21, 15:46    Odp: [GP VI] HB II - ocena prac

Dzięki Kazix minął niedawno rok, jak z bicza strzelił ;D nawet nie wiem kiedy :)
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu