Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-03-03, 14:54    [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

Chciałem zaprezentować wreszcie (bo wreszcie zrobiłem jakieś zdjęcia) mój wczorajszy produkt. Robię takie regularnie, choć czasem nie full serwis tylko samo przerobienie na śruby lub otwarcie pokryw z tyłu. Albo zaokrąglenie kanałów. W tej zrobiłem prawie wszystko od strony technicznej i prawie wszystko od strony wizualnej.











_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Medium
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-03, 15:07    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

Ładnie, a nie prościej kupić sobie Golden Mellody? Wiem, wiem mażentowa jest nie czerwona...
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-03-03, 15:45    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

Można też sobie kupić buraki albo rzodkiewkę. Zasadniczych różnic jest więcej ale to raczej w innym temacie :) Dzięki, starałem się :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Giersh
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-03, 19:19    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

To jest to co mnie interesuje :) . Z czego jest korpus? Drewno malowane? Podoba mi się sposób w jaki potraktowałeś pokrywy.
Ciekaw jestem na ile nakrętki przeszkadzają w trzymaniu harmonijki.

Szacun, masz u mnie plusa.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-03-03, 19:33    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

Korpus jest oryginalny, tylko przeszlifowany i malowany. Większych nakładów finansowych wymaga wstawienie większego, żeby zrobić mu taki cukierkowy kształt, to co widzisz to opcja standardowa :) Nakrętki nie przeszkadzają, wpisują się jakby w ten łuk między pokrywami a korpusem. Niektórym skracałem śruby jak chcieli, to wszystko naś klient naś pan :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-03, 20:36    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

Farba akrylowa? z atestem?
Robię pokrywy z drewna i zastanawiam się czy nie użyć lakieru bezbarwnego akrylowego.
Nie chce dostać wysypki na języku :) .

Może coś doradzisz?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-03, 20:54    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

Po wierzchu paraloid b72 8% w kilku warstawch. Suszenie w przewiewnym miejscu kilka tygodni, aż całkowicie odparuje toluen i masz przedmiot pokryty warstwą niczym nie rozpuszczalnej żywicy. Ja tak wykańczam biżuterię mającą bezpośredni styk z ciałem- tunele i haki do uszu.

Warto też zwrócić uwagę na lakiery UV utwardzalne. Po całkowitym wychnięciu są całkowicie nie rozpuszczalne, przez co nie toksyczne.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-03-03, 20:59    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

Akrylowa louvre, tylko i tak pokrywam lakierem bezbarwnym, nietoksycznym. Polecam lakier do paznokci, Ricci takiego używa, tylko lepiej kolor uzyskać farbą akrylową a lakier dać bezbarwny. (żadnych aerozoli, za bardzo rozrzedzone i pełno trujących składników rozpuszczalnika, maluj pędzlem) Wychodzi głębszy kolor jak pokryjesz farbę bezbarwnym.

JSG, muszę te Twoje techniki podpatrzeć :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-04, 21:54    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

Brałem pod uwagę słynny już na forum wosk produkcji pszczelej.
Lutnicy używają go do impregnacji drewna przed lakierowaniem.

Pomysł z żywicą jest ok, ale czekać parę tygodni, żeby wziąć harmoszkę do ust to dla mnie za długo. JSG ile warstw nakładasz? Czy ten specyfik głęboko penetruje drewno?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-05, 01:02    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

Paraloidu rozpuszczalnego w ksylenie lub toluenie używa się przy impregnacji drewna uszkodzonego przez drewnojady- np kołatka. Przy odpowiednim nakładaniu, niskoprocentowych roztworów, można z powodzeniem, z drewna zrobić syntetyczny polimer.

Do kolczyków- jedna warstwa penetrująca- 8%, druga warstwa na błysk 15%- im większy udział żywicy w roztworze, tym mniejsza wsiąkliwość i tym mniejsza penetracja.
Myślę że do korpusu wystarczy 1 warstwa "piętnastki"

Co do tygodni, to może przesadziłem. Ostatnio przez Pawła złośliwość, chodzi mi po głowie drewniany korpus do Golden Melody... wszystko zależy od tego jaki mam materiał i ile czasu będę miał na warsztacie. Jeśli się weźmę to dam znać. Ja- ten który pomylił butelkę acetonu z butelką piwa- próbował bym już po 24 maksymalnie 48 godzinach obwąchać drewno.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2012-03-05, 08:40    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

prościej z polimeru zrobić drewno. Dla mnie robienie korpusu z wymyślnych gatunków drewna, to nie tylko estetyka, ale różne brzmienie i dlatego nasączanie drewna w jakimkolwiek roztworze mija się z celem. Robiąc korpusy, zabezpieczałem tylko krawędzie i szczyty kanałów, a wnętrze zostawiałem naturalne.
http://customharmonicas.art.pl/lo2.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Medium
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-05, 08:49    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

aeroarte napisał/a:
prościej z polimeru zrobić drewno. Dla mnie robienie korpusu z wymyślnych gatunków drewna, to nie tylko estetyka, ale różne brzmienie i dlatego nasączanie drewna w jakimkolwiek roztworze mija się z celem. Robiąc korpusy, zabezpieczałem tylko krawędzie i szczyty kanałów, a wnętrze zostawiałem naturalne.
http://customharmonicas.art.pl/lo2.jpg


Ależ to jest oczywiste, że należy ciągnąć pędzlem tylko po krawędziach i szczytach kanałów- padło pytanie o głębokość penetracji, więc odpowiedziałem o możliwościach polecanego środka. Wszystko :D
Rozmowy o tym jak malować korpus nie było... jeszcze w tym temacie.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-03-05, 11:54    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

jsg napisał/a:
przez Pawła złośliwość


Muahahaha.

aeroarte napisał/a:
nie tylko estetyka, ale różne brzmienie


Dokładnie. Meranti dodaje dużo syku, takich matowych harmonicznych, coś pięknego. To są oczywiście niuanse ale jak ktoś lubi w nich smakować to czemu nie :)

jsg napisał/a:
jak malować korpus

No to dobrze, że poruszamy. Zewnątrz, wierzchy, reszty nie ma co tykać bo drewno jest po to żeby nie był plastik, że tak powiem.
Marine Band w tym temacie ma lakier właśnie tylko od zewnątrz, środek jest surowy. Może nie są te ich korpusy ze szczególnie zauważalnego w brzmieniu drewna ale co drewno to drewno.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-05, 20:36    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

Coraz większą moją ciekawość wzbudza wrzoścowy korpus- duża zawartość krzemionki w tym rodzaju drewna, powinna dać ciekawe efekty- których ja pewnie nie usłyszę :D
Równie ciekawy a może nieco mniej ekscentryczny mógł by być czarny dąb. A z naturalnych polimerów nieco może egzotyczny w tm temacie meerschaum vel sepolit vel pianka morska.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2012-03-05, 21:17    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

jsg, Grafit jest fajny, tylko brudzący przy obróbce,/jak górnik przodowy wyglądałem/ po wykończeniu, zapolerowaniu, nie brudzi - no i już blisko diamentu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Giersh 

Wiek: 40
Posty: 31
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-03-05, 22:21    Odp: [tuning] Marine Band - Cadillac Candy Red

Ja dalej będę wałkował temat pokryw.
Aeroarte, wyrabiałeś pokrywy z drewna. Czym je traktowałeś?
Zależy mi na brzmieniu i nie chcę, żeby drewno straciło swoje właściwości przez zbyt głębokie nasączenie impregnatem.

[ Dodano: 2012-03-06, 20:52 ]
Jeśli to tajemnica handlowa :) to oczywiście nie będę nalegał.

[ Dodano: 2012-03-09, 22:46 ]
Panowie, temat umarł?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu