Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2012-02-14, 17:13    Herley Benton GA15 a Epiphone Valve Special

Witam !

Mam chrapkę na jakiś wzmacniacz lampowy.Wybór mam trudny nowy Harley Benton GA15 albo używany Epiphone Valve Special 5W (stan bardzo dobry).Oba w tej samej cenie.Prosiłbym o wasze sugestie na ten temat (bardzo się z nimi liczę).Sam nie mam żadnego doświadczenia z wzmacniaczami lampowymi.

Pozdrawiam KUKUSIEK
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Ostatnio zmieniony przez KUKUSIEK 2012-02-15, 01:54, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-02-14, 17:23    Odp: Herley Benton GA15 a Epiphone Valve Special

jeśli mogę polecić coś spoza tych dwóch, to polecam produkty użytkownika tego forum, Pulatom'a. Robi świetne lampiaki w atrakcyjnej cenie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-02-14, 19:14    Odp: Herley Benton GA15 a Epiphone Valve Special

Obydwa się chwali, tylko trzeba się zastanowić czy potrzebujesz 15W czy X (nie wiem ile ma epi). Myślę że 15W lampy to dużo.
A co do samego Harleya Bentona to wielu ludzi go poleca, min. latynoski kolega niejakiego harpsucker na youtube. Wpisz "harpsucker superlux harley benton". Tylko nie wiem czy ma wersję 5 czy 15W, nie mogę teraz sprawdzić.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-02-14, 20:02    Odp: Herley Benton GA15 a Epiphone Valve Special

Mini, piszesz o harmonijkarzu nazwiskiem Marcos Coll. Bardzo dobry muzyk i sympatyczny facet, trochę pojamowaliśmy w Toruniu w zeszłym roku. Ale do rzeczy ;) . On grał na wersji GA-5. Podczas Bluesa nad Bobrem ogrywałem Harley'a GA-15 należącego do Harry'ego i bardzo mi się podobał ten piecyk. Fajny przester, sporo dołu dzięki 10" głośnikowi i nawet ładny wygląd. Niestety, lubi sprzęgać, ale niestety wszystkie gitarowe lampiaki tak mają.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-02-17, 23:18    Odp: Herley Benton GA15 a Epiphone Valve Special

Lubi sprzęgać, ale ze względu na moc jest znacznie głośniejszy zanim dojdzie do sprzęgania niż epi :) Tylko lampy, moim skromnym zdaniem, za szybko się zajeżdżają, mój już po wpięciu gitary chrapie mimo małego rozkręcenia :) I brzmienie trochę przez to mniej mi pasuje :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2012-02-21, 11:52    Odp: Herley Benton GA15 a Epiphone Valve Special

Harry, a Tobie też Harley zaczyna buczeć po rozgrzaniu (nawet bez wpiętego mika)? Nie jest to buczenie jakieś głośne, podczas grania zanika, ale nie wiem czy to jakiś problem czy to ja po prostu przewrażliwiony jestem przez długie niegranie na nim. :)
Odnośnie chrapania do gitary, nie zauważyłem, możliwe, że się różnią środkiem?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-02-21, 18:53    Odp: Herley Benton GA15 a Epiphone Valve Special

aansaa, one buczą szczególnie wtedy, kiedy nie ma mika (bo wzmacniacz chodzi bez obciążenia, co zdrowe nie jest), albo dlatego, że masz coś nieuziemione ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2012-02-21, 22:17    Odp: Herley Benton GA15 a Epiphone Valve Special

W/g mnie na takie buczenie( brumienie) bardzo czuła jest lampa bez obicąenia, tranzystor nie robi tego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-02-23, 22:03    Odp: Herley Benton GA15 a Epiphone Valve Special

Jasne, HB w ogóle uwielbia szumieć ;) Ze względu na nieco za małe kondensatory filtrujące napięcie, zbyt duże napięcie żarzenia i słabe, chińskie trafka :) Noi też zależy od lamp to :) Oryginalne chińskie, też psują ciszę :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu