Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-02-16, 13:05    Stage Line DMA - 1 USB

Czy ktoś miał styczność?

Czy nagrywanie przez USB w ogóle ma jakieś lepsze strony niż przez kartę dźwiękową?



http://imm.net.pl/pl/p/ST...mikrofonowa/500

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-02-16, 13:19    Odp: Stage Line DMA - 1 USB

Z tym konkretnie sprzętem nie miałem, natomiast "nagrywanie przez usb" to nic innego jak bypass na domyślną kartę dźwiękową - osobna karta dźwiękowa. To jest urządzenie audio, przyjmowane przez kompa jako kartę dźwiękową, urządzenie miksujące/nagrywające, podobnie jak zastosujesz jego producenckie oprogramowanie. To po prostu lepsza karta dźwiękowa. Znajomi mają różne, nie ten konkretny stage line ale tak to działa.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Medium
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-02-16, 13:24    Odp: Stage Line DMA - 1 USB

Czyli maksymalnie tak jak pracuje wbudowany konwerter A/D 44.1/48kHz, 16 bit i nic więcej?

To chyba jednak lepiej mieć porządną kartę dźwiękową. Chociaż odsłuch na słuchawkach z regulowana głośnością, i potencjometr głośności wyjściowej to fajne gadżety.

Dzięki

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-02-16, 19:35    Odp: Stage Line DMA - 1 USB

Ile to wyciąga to nie wiem ale są bardzo dobre niektóre urządzenia na USB. Co do porządnej karty dźwiękowej - racja, o ile używamy komputera stacjonarnego :) Chyba, że w laptopie będzie jakaś fajna. Podobno była edycja MacBooka dla muzyków ale osobiście nie jestem zwolennikiem nadgryzionego jabłka.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-02-17, 22:53    Odp: Stage Line DMA - 1 USB

MacBook ogólnie dla muzyków jest świetny, ze względu na pomijalną latencję :)
Jest różnica pomiędzy wpięciem w kartę bezpośrednio a przez konwerter ten - ogólnie chodzi o to, że karta dźwiękowa komputera pod wejściem mic ma napięcie bias 5v - co oznacza, że samo wpięcie majka (zakładając, że nie ma transformatora separującego który mają np. shure sm58 lub beta 58a, a wiele tańszych nie ma. ) powoduje wychylenie jego membrany przez to stałe napięcie. Zmienia się więc brzmienie na bardziej "kartonowe". :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu