Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pancho 


Wiek: 39
Posty: 101
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Tychy / Belvedere
Wysłany: 2012-02-07, 17:14    Seydel Blues Session vs Seydel Session Steel

Pozytywne opinie o Blues Session skłoniły mnie do jej kupna, powstrzymałem się jednak, kiedy wyczytałem, że Session Steel posiada (wg producenta) znacznie lepszą żywotność. Czy między tymi dwoma modelami jest jakaś wyraźna różnica w brzmieniu. Jeśli tak, to która jest bardziej godna polecenia?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-02-07, 17:22    Odp: Seydel Blues Session vs Seydel Session Steel

jeśli masz na stanie te dwie stówki, to polecam Session Steel. Żywotność dłuższa (żywotność oczywiście zależy od wieelu czynników- poczytaj).

Pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-02-07, 20:31    Odp: Seydel Blues Session vs Seydel Session Steel

Obie brzmią jak harmonijka + 90% Twojego brzmienia. Zdecydowanie również polecam tą bardziej żywotną, choć dla mnie bez różnicy bo stroik sobie mogę zawsze wymienić. A płytki z mosiądzu są mniej podatne na uszkodzenia mechaniczne przy naprawach.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SessionSteel 

Posty: 3
Wysłany: 2012-05-30, 17:30    Odp: Seydel Blues Session vs Seydel Session Steel

Do modelu Seydel Blues Session można dokupić takie same płytki stroikowe jak w modelu Session Steel. I tu nasuwa się pytanie więc jeśli model Blues Session będzie miał takie same płytki stroikowe jak Session Steel to która harmonijka będzie lepiej grała ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-05-30, 18:55    Odp: Seydel Blues Session vs Seydel Session Steel

Zasadniczo grają tak samo, nie powiedziałbym że któraś "lepiej", zmienia się tylko kwestia trwałości, bo stalowe stroiki w session steel są "bliżej nie do określenia jak bardzo" trwalsze. No i drobne niuanse brzmieniowe.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-06-14, 21:44    Odp: Seydel Blues Session vs Seydel Session Steel

Ja osobiście bardziej wolę starego Session'a, ale tylko ze względu na korpus bo lepiej się ślizga w paszczy :D i albo mi się tylko wydaje albo stary Session ma minimalnie większe kanały, ale mogę się oczywiście mylić bo już jakiś czas temu pozbyłem się Steel'a.
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-06-14, 21:49    Odp: Seydel Blues Session vs Seydel Session Steel

Wydaje mi się, że poczucie lepszego ślizgu może wynikać z drobnych różnic w pokrywach. Mam dwa egzemplarze Seydela Session, ale z wmontowanymi płytkami od 1847+, czyli mieszczącymi się w plastikowy grzebień. De facto zrobił mi się z tego Seydel Session Steel :) . Długo porównywałem pokrywy z obu harmonijek i okazało się, że jedna para była nieco inaczej wymodelowana od drugiej, co wpływało na różnice w komforcie gry na obu harpach. Producenci często robią minimalne zmiany i instrumenty z różnych partii różnią się od siebie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Pshemo
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-06-14, 22:13    Odp: Seydel Blues Session vs Seydel Session Steel

Masz rację jeśli chodzi o pokrywy i tu ewidentnie lepsze były w Steel'u, ale korpus starego Sessiona jest gładki a w Steel'u lekko matowy i mnie to trochę przeszkadzało.
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-06-18, 13:36    Odp: Seydel Blues Session vs Seydel Session Steel

Moim zdaniem Session Steel gra znacznie głośniej niż Blues Session, żywotność stroików kilkakrotnie dłuższa, ale i cena trochę wyższa.
Polecam zmianę pokryw od Session Steel na te z modelu 1847, wtedy "pomarańczka" zagra jeszcze głośniej o agresywniej :)

Pozdrawiam
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Pshemo
Pshemo 


Wiek: 25
Posty: 24
Skąd: Reda
Wysłany: 2012-06-27, 10:05    Odp: Seydel Blues Session vs Seydel Session Steel

Ale jeśli chciałby ktoś wymienić w Steelu pokrywy i korpus na głośniejsze i wygodniejsze to wyniosłoby to około 308zł razem z harmonijką, a jeśli chce się wydać 300 zł to opłaca się kupić gotowego Seydla 1847 Silver.
_________________
:harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-02, 10:25    Odp: Seydel Blues Session vs Seydel Session Steel

Zwykle jeśli kupujemy coś oddzielnie to wychodzi nieco drożej.
Session Steel jest i bez pokryw głośniejsze niż standardowa harmonijka.
Jeśli ktoś ma zdolności manualne to można spróbować skastomizować pokrywy wiercąc odpowiednie otwory.

Pozdrowienia
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu