Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-01-27, 22:03    G-Rig od Front And Center Mics - chicagowskie brzmienie bez trzymania mikrofonu w rękach

Kiedyś myślałem o wymyśleniu nakładki na mikrofonu typu bullet, dzięki której można by było przymocować takie wraz z harmonijką do stelaża i grać porządnym chicagowskim dźwiękiem bez użycia rąk. Ale firma Front And Center Mics mnie ubiegła i wymyśliła mikrofon do harmonijki, wyposażony w specjalny uchwyt na harpa. To G-Rig. Front and Center produkuje świetne mikrofony z naprawdę dobrymi krystalicznymi wkładkami w drewnianych obudowach. Ten model, to wariacja na temat mikrofonów typu Bullet. Ma wydłużony tył, tak, że można go wsunąć w uchwyt w normalnym stojaku mikrofonowym, niczym zwykłą wokalówkę. Z przodu zaś znajduje się specjalnei zaprojektowany uchwyt, w który wsuwamy 10 kanałową harmonijkę. Za instrumentem znajduje się komora rezonansowa, a jeszcze dalej wnętrzności mikrofonu. Komora rezonansowa otoczona jest ruchomymi pierścieniami z otworami. Przy przesuwaniu zewnętrznego pierścienia możemy otór całkowicie odsłonić, zamknąć, lub osiągnąć stany pośrednie. Daje to nieco skromniejszy odpowiednik regulowania dłońmi stopnia otwarcia komory rezonansowej przy graniu z użyciem rąk. Mikrofon wyposażony jest w wejście jack, opcjonalnie pokrętło głośności i pięknie brzmiącą krystaliczną wkładkę. Niestety, ceny zaczynają się od 325$. Ale cóż, piękna robota kosztuje.

Więcej informacji na stronie głównej producenta (tam też filmik poglądowy):

http://www.frontandcentermics.com/g-rig.html

Nie mam nic wspólnego z producentem, nie dostałem żadnego mikrofonu, ani nie dostaję procentu ze sprzedaży. Po prostu znalazłem to w Internecie i uważam, że warto się tym podzielić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-01-28, 12:44    Odp: G-Rig od Front And Center Mics - chicagowskie brzmienie bez trzymania mikrofonu w rękach

Czy zauważyłeś, że facet wykorzystuje to by grać Chicagao jednocześnie na harmonijce i gitarze? Gdyby nie taki typ mikrofonu potrzebowałby ze cztery ręce.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-01-28, 17:25    Odp: G-Rig od Front And Center Mics - chicagowskie brzmienie bez trzymania mikrofonu w rękach

No właśnie ten mikrofon, to jest alternatywa do grania z harmonijką na stelażu w sytuacji, gdy rękoma musimy obsługiwać gitarę, pianino, czy cokolwiek innego. Normalnie przy grze na stelażu nie ma jak uzyskać chicagowskiego przesteru, a ten wynalazek to umożliwia. Co ciekawe, muzyk z klipu gra naprawdę przyzwoicie tego bluesiora na harmonijce, mimo że gra tak, jak na stelażu. Może to być też ciekawa alternatywa dla osób mających dysfunkcję rąk, niedowłady i tym podobne. Dzięki temu, także oni mogą osiągnąć fajny, przesterowany sound.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu