Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kozikusee 

Wiek: 28
Posty: 1
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-25, 20:06    Rozterki związane z wyborem harmonijki i tonacji.

Hej. Mam taki problem jak sporo osób tutaj czyli jaką harmonijke wybrać i jaką tonacje (głównie interesuje mnie gra bluesa) na początek. Czytałem podklejony poradnik i wyczytałem że najlepszy wybór na początek to special20 w tonacji C. Mnie jednak z racji tego że mam do wydania 130zł i że ciężko jest znaleźć S20 w tonacji C zainteresowała też harmonijka Seydel Blues Session. Co o niej sądzicie? Czytałem też wcześniej że najpopularniejszą tonacją w bluesie jest tonacja A. Co byście mi radzili wybrać ? Gdybym chciał zagrać np hmmm "Whisky" lub tą zagrywke Indianera ze Skazanego na Bluesa to tonacja A była by dobra? I jeszcze jedno pytanie żeby nie zakładać nowego tematu jakich Bluesmanow polecicie mi słuchać na poczatek? Z góry dziękuje za odpowiedzi i poświęcony czas na przeczytanie kolejnego tematu z serii jaką harmonijkę kupić. Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cement 

Wiek: 26
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-01-25, 21:23    Odp: Rozterki związane z wyborem harmonijki i tonacji.

ja prdl... WSZYSTKO JEST NA FORUM!!!
Wejdz na www.harmoszka.com i tam sa ARTYKULY a na forum pierwszy dzial pt. harmonijkarze.
tonacja to sprawa indywidualna. mi tez radzili "bierz w c" a ze w sklepie mieli harpmastery w ton. f i g o 15zl taniej niz na allegro to wzialem w g i jestem MEGA zadowolony. seydel jest dobry, ze swojej strony polecam ci suzuki harpmaster,bo podobno teraz hohner jedzie na ilosc a nie na jakosc. Z mojej strony tyle.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-01-25, 22:48    Odp: Rozterki związane z wyborem harmonijki i tonacji.

cement, to dobrze, że z Twojej strony to już koniec. troszkę kultury by się przydało, kolego. z tego co pamiętam, też pisałeś posty z rodzaju jaka harmonijka na początek. to się nazywa hipokryzja :)

Co do Blues Session, to fajna harmonijka. Niektórzy narzekają na jej trwałość. Jest możliwość, że przy nauce ją zepsujesz (ale w sumie każda harmonijka jest na to narażona). Blues Session ładnie reaguje, jest podatna na bendingi. To dobry wybór moim zdaniem.

Pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
kozikusee, Saskers
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-25, 23:00    Odp: Rozterki związane z wyborem harmonijki i tonacji.

No ale nie da się ukryć, zaraz po świętach przewaliła się fala zmian na forum, mających na celu naprowadzenie nowych użytkowników na właściwe tematy, restrykcje, przyklejanie wątków, syzyfowa praca usuwania dubli, łączenia postów, nie mineły dwa tygodnie i bach... masz kolejne pytanie z serii co kupić...
Faktem jest, że przy odrobinie chęci, chyba wszystko co dostępne na rynku jest tu opisane, napisano dla czego takie a nie inne tonacje na początek, dlaczego takie może jednak nie... wystarczy poświęcić tydzień- ba nawet jeden dzień ale solidnie, albo nockę zarwać, żeby móc wejść do sklepu muzycznego i wiedzieć czego się chce, wiedzieć też że jak tego nie będzie to jest jeszcze plan B i C... Sam jestem przykładem, że można, tydzień odkładałem drobniaki w aucie, żeby sobie harmonijkę kupić, w tym czasie się naczytałem, nasłuchałem i poszedłem do sklepu- a i tak stanęło na planie... no chyba e jak by tak liczyć- a dziś twierdzę że to był naprawdę spory fart, bo zadowolony jestem ze swojej złotej melodyjki jak z mało czego, no chyba Dunhilla z lat 50 tych za 20 funtów (cena rynkowa 200)
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2012-01-26, 14:59    Odp: Rozterki związane z wyborem harmonijki i tonacji.

Cytat:
cement, to dobrze, że z Twojej strony to już koniec. troszkę kultury by się przydało, kolego. z tego co pamiętam, też pisałeś posty z rodzaju jaka harmonijka na początek. to się nazywa hipokryzja :)


Towal, masz punkt.
Jak to się mówi: "zapomniał wół, kiedy cielęciem był".

Pozdrawiam
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cement 

Wiek: 26
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-01-26, 15:48    Odp: Rozterki związane z wyborem harmonijki i tonacji.

sorry
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu