Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
cement 

Wiek: 26
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-01-22, 10:45    Czy harpy przesiakaja zapachem?

Witajcie!
Mam problem, mianowicie mam harpmastera i w pudelku sie obija. Znalazlem wiec stary portfel z kieszenia dosklonale pasujaca do mojego harpa, lecz ma swoj specyficzny zapach. I tu moje pytanie do Was : czy moja harmoszka nie przesiaknie nim ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-22, 11:18    Odp: Czy harpy przesiakaja zapachem?

Na pewno trochę, drewniana nawet więcej niż trochę.
Moich harmonijek np broni np zacikle zapach dymu tytoniowego, który mi nie przeszkadza, ale jak ktos nieopatrznie siegnie i nazlosc, lub bez mojej wiedzy chce zagrac, to zastanowi się dwa razy...
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-22, 12:11    Odp: Czy harpy przesiakaja zapachem?

Mnie zastanawia, jak taka świetna firma jak Suzuki, mogła wyprodukować takie pudełko nie pasujące do harmonijki. Też mam tą harmoszkę i podobny problem.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2012-01-22, 13:24    Odp: Czy harpy przesiakaja zapachem?

Hohner też robi pudełka, w których harmonijka się obija, a mianowicie modele z linii Classic, szczególnie Marine Band. Chyba tylko Seydel robi nieklekoczące pudełka, bo ich rolę spełnia albo skórzany pokrowiec, albo bardziej dopasowane pudełko z zawiasami jak w 1847.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-22, 14:07    Odp: Czy harpy przesiakaja zapachem?

Możecie zrobić jakieś zdjęcia tych pudełek? Może coś w prosty sposób zaradzimy? Np wyobrażam sobie że wklejenie czterech kawałków aksamitki w przemyślany sposób zdało by egzamin.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2012-01-22, 14:32    Odp: Czy harpy przesiakaja zapachem?

Ja na co dzień używam "skarpet" Seydla kupionych u Tomka Kamińskiego 11 zeta sztuka-bardzo wygodne i praktyczne. Co do zapachu to korpusy zwłaszcza drewniane "łapią" zapachy.W moim przypadku tak samo jak u jsg, zapach tytoniu zabija wszystkie inne "złapane" zapachy (broń Boże nie namawiam do palenia)
Pozdrawiam KUKUSIEK
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-22, 14:34    Odp: Czy harpy przesiakaja zapachem?

Maciekdraheim napisał/a:
Hohner też robi pudełka, w których harmonijka się obija, a mianowicie modele z linii Classic, szczególnie Marine Band.


Za to pudełka Blues Harpa i Big Rivera są już dobrze dopasowane. Mam natomiast tremolo Suzuki i tam też lekko się obija ale za to jest miekka wyściółka wiec to nie zaszkodzi tak jak Harpmasterowi.

Cytat:
Np wyobrażam sobie że wklejenie czterech kawałków aksamitki w przemyślany sposób zdało by egzamin.


Myśle, że tak tyle że problem dotyczy tego, że przestrzeń pokrywy górnej pudełka jest za duża i dlatego się klekocze. Wiec trzeba bedzie kłaść harmosze do góry nogami i tam właśnie wsadzić jakąś wyściółkę. W tej chwili nie mam aparatu, może potem coś pykne.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cement 

Wiek: 26
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-01-22, 15:00    Odp: Czy harpy przesiakaja zapachem?

To harpmaster przesiąknie tym zapachem?
A może lepiej wykleić pudełko?
A jak tak to czym najlepiej?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-01-22, 15:04    Odp: Czy harpy przesiakaja zapachem?

JSG, jeśli chodzi o pudełko Marinki, które jest za duże - wystarczy położyć na dno gąbkę grubości max 1cm i już harmonijkę pudełko "trzyma", najprostsze rozwiązania są najlepsze.

PS: jak dla mnie jedynym dobrym sposobem na nie zasmradzanie harmonijki jest granie z czystymi ustami, bez jedzenia ani posmaku po paleniu papierosów. Wypłukać zęby, umyć, dbać.

PS2:Harpmaster nie przesiąknie ale w osadach zostawianych przez grającego w harmonijce zapach zostanie, to potem kwestia umycia harmonijki.

PS3: jak ja nie lubię tych wszechobecnych harpmasterów.. :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
cement
cement 

Wiek: 26
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-01-22, 15:17    Odp: Czy harpy przesiakaja zapachem?

Mam pomysl! Uszyc ze szmatki do okularow prosty pokrowiec i wlozyc do niego harpa a potem do pudelka. I nie bedzie sie obijac harmoszka w pudelku, i nie rozwali sie pokrowiec...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu