Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Gregor 

Posty: 18
Wysłany: 2011-11-30, 20:41    Rozstrojony kanał na wydechu!

Witam! Mam taki problem, dziś zauważyłem, że kanał 6 mojej harmonijki brzmi zupełnie inaczej niż powinien na wydechu. Postanowiłem to sprawdzić Bendometere'em i faktycznie okazało się, że gdy gram na 6 na wydechu bendometer nie pokazuje granego dźwięku:

http://soundcloud.com/gjharp/kana-6-wydech

Na wdechu jest spoko, a przez podciąg w pewnym momencie osiągam pożądany dźwięk na wydechu tak pokazuje bendometer:

http://soundcloud.com/gjh...wdech-i-podci-g

Co mam z tym zrobić? Rozkręcić harmonijke i oczyścić, jeszcze tego nie robiłem(przydałby się jakiś poradnik jak rozkręcić i oczyścić harmonijkę)?

Harp: Suzuki HARPMASTER w tonacji C!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-11-30, 21:32    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

Wyczyść ale wydaje mi się, że w grę wchodzi już raczej strojenie a nie czyszczenie. Jeśli nie wymiana stroika. Wyczyść i daj znać co się zmieniło.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gregor 

Posty: 18
Wysłany: 2011-11-30, 21:57    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

Czy mógłbym prosić o jakąś rzetelną instrukcję rozbierania i czyszczenia?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-11-30, 22:01    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

Wpisz w szukajkę "czyszczenie" i wyskoczy mnóstwo wyników jak czyścić harmonijkę. A rozmontowuje się odpowiednim śrubokrętem. Kręci się odwrotnie do ruchu wskazówek zegara aby śruby poluźnić, a gdy montujemy wszystko na nowo, to kręcimy zgodnie z ruchem wskazówek.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
aansaa
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-01, 17:36    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

:hah:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gregor 

Posty: 18
Wysłany: 2011-12-02, 20:27    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

Harmonijka się suszy :)
Mam pytanie czy ktoś próbował tego sposobu na rozstrojony stroik?

http://harmonijka2006.republika.pl/strojenie.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-12-02, 22:07    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

Gregor napisał/a:
Mam pytanie czy ktoś próbował tego sposobu na rozstrojony stroik?

http://harmonijka2006.republika.pl/strojenie.html


Tak. Działa. Używam ostrza z noża do papieru zamiast żyletki. Trzeba tylko mieć tuner chromatyczny.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gregor 

Posty: 18
Wysłany: 2011-12-04, 14:50    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

Niestety ani mycie ani strojenie nic nie przyniosły! Jednak kupiłem w Lidlu harmonijkę z której chciałbym wziąźć dany stroik i wymienić. Czy zegarmistrz podjąłby się takiej robótki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-04, 17:38    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

Myślę że do dobrej harmonijki wstawić stroik z harpa z Lidla to głupi pomysł. Tak jak wstawić silnik ze szczoteczki do zębów do wiertarki. Gdyby to nie był (psia krew) harpmaster to mógłbym Ci tą harmonijkę naprawić za symboliczne grosze. Kupując Suzuki bierzcie pod uwagę to, ile osób ma narzędzia, żeby to naprawić. A prędzej czy później wymiana któregoś stroika jest konieczna w każdej ale to kaaaażdej harmonijce. Jakiś czas temu ktoś pisał "czy widziałeś kiedyś zepsutą 1847?". Tak, ostatnio w jednej wymieniałem stroik a inną stroiłem.
Możesz pójść do zegarmistrza, powinien to zrobić, jednak efekt zależy od tego czy ten stroik potem dobrze nastroisz, no i oczywiście od tego jak dobre (:D) harmonijki sprzedaje Lidl.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gregor 

Posty: 18
Wysłany: 2011-12-04, 20:06    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

minigunmen napisał/a:
Myślę że do dobrej harmonijki wstawić stroik z harpa z Lidla to głupi pomysł. Tak jak wstawić silnik ze szczoteczki do zębów do wiertarki. Gdyby to nie był (psia krew) harpmaster to mógłbym Ci tą harmonijkę naprawić za symboliczne grosze. Kupując Suzuki bierzcie pod uwagę to, ile osób ma narzędzia, żeby to naprawić. A prędzej czy później wymiana któregoś stroika jest konieczna w każdej ale to kaaaażdej harmonijce. Jakiś czas temu ktoś pisał "czy widziałeś kiedyś zepsutą 1847?". Tak, ostatnio w jednej wymieniałem stroik a inną stroiłem.
Możesz pójść do zegarmistrza, powinien to zrobić, jednak efekt zależy od tego czy ten stroik potem dobrze nastroisz, no i oczywiście od tego jak dobre (:D) harmonijki sprzedaje Lidl.


Wiem, że to głupi pomysł, ale nie mam kasy na kupno nowej i nie opłaca się wyrzucać harmonijki tylko przez to, że jeden stroik nie brzmi tak jak powinien.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-04, 20:23    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

Ktoś tutaj na forum ma takie śruby, że byłby w stanie to naprawić. Niestety ja jeszcze nie mam ale w przyszłości czemu nie..
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
zwierzu

Posty: 2
Wysłany: 2012-01-19, 22:36    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

Witam jestem nowy w temacie, mam problem otóż mój harp (pomarańczka:D) wg bendometra i mojego drewnianego ucha na zassaniu gra dźwięk pomiędzy C a D#. Zbyt wiele razy wcześniej nie była używana mam ją zaledwie od miesiąca a dopiero ćwiczę na niej od tygodnia gdy w końcu znalazłem czas, mimo to była regularnie odkurzana i czyszczona po grze. Jakieś rady co może być nie tak (nie wiem może nieczysto gram ale na innych kanałach nie mam takiego problemu nawet jak 2 kanał zatkam palcem bendometr wskazuje takie same wskazania) i ewentualne porady jak to naprawić mile widziane:D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-01-20, 08:24    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

Z tego co wiem Seydel stroi swoje Harmonijki na 444 Hertz'e. Ustaw na tyle tuner chromatyczny i sprawdź o ile centów masz różnicę od dźwięku.

Spróbuj też zagrać oktawy 14 i 47 (obejmujesz ustami cztery kanały i językiem zasłaniasz dwa pośrodku), jeśli będą interferencje to jest rozstrojony, ale to dziwne, zazwyczaj częstotliwość dźwięku emitowanego prze stroik przy rozstrojeniu się opada a nie podnosi.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
zwierzu

Posty: 2
Wysłany: 2012-01-20, 12:38    Odp: Rozstrojony kanał na wydechu!

Dziwne, wczoraj przez przypadek położyłem mojego harpa obok lapka po tej stronie gdzie tak fajnie ciepło grzeje i dzisiaj jak chciałem sprawdzić kanał 1 na tunerze okazało się że wszystko działa cacy nie wime może złapał ciepła i coś się w nim tam przestawiło w każdym razie nie wiem dlaczego ale bangla już wzorowo odchył na poziomie -03.1 c więc chyba już dobrze nie wiem zobaczę może już tak zostanie :D Btw dzięki za pomoc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu