Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-10-21, 19:21    Odp: Jaka harmonijka na początek?

No zazwyczaj tak jest, że harmonijka np. w A kosztuje tyle sam co w F.
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszek 

Wiek: 34
Posty: 2
Skąd: Grójec
Wysłany: 2008-10-21, 21:40    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Witam,
Chce rozpocząć naukę gry na harmonijce, jesli mozecie to przedstawcie mi wady modelu Hohner Marine Band Deluxe C. Co byscie wybrali na moim miejscu na początek, gram troche na gitarze i akordeonie? Czy w ogole polecacie Hohnera czy moze jakąś inną marke. Czy mozecie polecic dobra lekture do nauki samemu?
Bede bardzo wdzieczny za pomoc, dzieki i spokojnego wieczoru
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-10-21, 21:54    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Akurat jeśli chodzi o Marinkę Deluxe to jest to chyba najlepszy harp na jakim w życiu grałem, jedyną jego wadą jest (w niektórych egzemplarzach) trochę niestarannie zaimpregnowany korpus, który może pęcznieć po dluższej grze. Poza tym wszystko super, harp jest głośny dźwięki wydobywają się lekko, łatwo się je obniża, można overbendować bez regulacji. Tego modelu jednak nie polecam na początek, proponuję Ci po niego sięgnąć gdy już dobrze opanujesz grę na trochę gorszym (oczywiście bez przesady :) ) sprzęcie. Z Hohnerów na początek polecam Big River Harp lub Special 20. Poza tym proponuję przyjrzeć się harmonijce Free Blues firmy Hering (bardzo dobra jakość a kosztuje niewiele więcej niż moim zdaniem bardzo kiepski Hohner Silver Star).
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-10-21, 21:57    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Zapoznaj się z tematem o Marine Band Deluxe w dziale "Sprzęt - informacje, opinie". Myślę, że znajdziesz tam sporo informacji o tym modelu. Jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś pytania dotyczące Deluksiaka - wal śmiało! ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kawus 

Wiek: 29
Posty: 11
Skąd: Jeziorany k olsztyna
Wysłany: 2008-10-22, 21:26    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Mam harmonijkę hohner oean star 2 rzędowa 48 kanałów. jestem początkujący, czy lepsza jest 2 rzędowa czy 1? :|
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-10-22, 21:39    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Lepsza jest harmonijka 1-rzedowa, 10-kanalowa, i jak sie da to w tonacji C. Poniewaz, na taka wlasnie harmonijke jest pisane duzo poradnikow, oraz jest ona bardzo popularna.


Wszystko tez zalezy od twojego gusty, ta twoja harmonijka ma oczywiscie inne brzmienie oraz zastosowanie co te 10 kanalowe- poprostu nadaje sie do czegos innego. No i wedlug mnie, bedzie trudniej Ci sie uczyc ze zwzgledu na "pomoce naukowe" ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kawus 

Wiek: 29
Posty: 11
Skąd: Jeziorany k olsztyna
Wysłany: 2008-10-23, 13:26    Odp: Jaka harmonijka na początek?

dzięki. :) ale na początku jakiś tydzień uczyłem się na 10 kanałowej i mi szło kiepsko a na 48 znacznie lepiej i ma bardzo ładne brzmienie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-10-23, 13:42    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Trafianie w pojedyńcze dźwięki (a właściwie pary dźwięków :) ) jest w tremolach rzeczywiście łatwiejsze, ale jak przyjdzie na przykład do grania w II pozycji i podciągów to jest to rzecz już naprawdę trudna, dlatego polecam jednak zacząć od typowej richterówki, a do dwurzędowych powrócić po nauczeniu się podciągów (chyba że nie interesuje Cię granie bluesa, to wtedy rzeczywiście możesz kontynuować naukę na tremolo, koncentrując sie na melodiach w I i ewentualnie III pozycji, które na tym typie harmonijki brzmią naprawdę ładnie).
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kawus 

Wiek: 29
Posty: 11
Skąd: Jeziorany k olsztyna
Wysłany: 2008-10-23, 19:49    Odp: Jaka harmonijka na początek?

A przy okazji czy może ktoś zna jakąś piosenke happysad na harmoszkę?? z ghóry dzięki! :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-01-11, 22:54    Odp: Jaka harmonijka na początek?

Jaka harmonijka na początek: http://forum.harmoszka.co...atek-vt5656.htm
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi