Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2011-12-27, 22:28    Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Witam Harpiarzy, proszę o pomoc. Nabyłem piecyk jak w temacie, niestety nie potrafię ustawić tzw "mięsistego" brzmienia. Mam mikrofon IMG Stage Line DM-030. Moze ktoś posiada wiedzę i doświadczenie z tym sprzętem, będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-29, 11:40    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Nie to żebym był super znawcą... ale piec jest tranzystorowy a mikrofon ma małą impedację, i według mnie nie przesteruje sam z siebie pieca... Podkręć overdrive, podbij basy w eqalizerze może coś pomoże.

Do mięsistego brzmienia najlepsze są piece lampowe i mikrofony o wysokiej impedancji ( stare Shury 520d mają impedację powyżej 1000kOhm) ja używam starych mikrofonów magnetofonowych Tonsil MDO IX i Grundig GDM 313 nie jest to szczyt marzeń ale mają impedację rzędu kilkudziesięciu tysięcy Ohmów i są już w stanie przsterować piec.

Wspomniany przez Ciebie Stage Line jest zapewne przeznaczony do brzmienia akustycznego - podpięcia pod mikser lub piec akustyczny.

To ja tyle :) Pozdrawiam :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-12-29, 15:13    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Może nie w temacie, ale dopowiem.
Majki z dużą impedancją i możliwością przesteru mają w granicach 1000 Ohmów, tak jak to wcześniej zaznaczył w swojej wypowiedzi Tramp24

Przykładowo-majki, które mam w swoich zasobach mają:

MDO IX (Unitra) 1945 Omów,
Astatic JT-30 973 Ohm-y
Superlux D112 11420 Ohmy (włącznie z trafo)
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-29, 15:44    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Felix, hmm... a ten Astatic to RH czy stary kryształ?
A tak apropos MDO IX - wedle danych które są zawarte w papierach gwarancyjnych (jeszcze je mam :D ) powinien mieć impedancję 27 kOhm.

Zmierzyłęm impedancję na swoim Tonsilu - 4500 Ohmów...dziwne :)

Sorki za off-top ;)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-12-29, 16:40    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Odpowiadam:
Astatic to CM - czyli controlled magnetic - kiedyś wrzucałem fotkę z wnętrznościami.
Ja też mam kartę z danymi technicznymi i co dziwne podają parametry, które nie zgadzają się z pomiarem rzeczywistym (tak jak wcześniej podawałem).
A mianowicie piszą, że pomiędzy nóżką 2 i 3 wtyku DIN jest 200 Ohm
a pomiędzy nóżką 2 i 1 jest 45 kOhm.
Podają też , że wewnątrz jest trafo Te3-378 i częstotliwość pracy od 80 -:- 10 000 Hz.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-12-30, 14:33    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

OK, ale to już dawno nie na temat...

Sandersky: na tym sprzęcie nie uzyskasz odpowiedniego przesterowanego brzmienia. Potrzebujesz

a) albo inny mikrofon (o wysokiej impedancji), albo transormator-przejściówkę
b) raczej lampowego pieca.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2012-01-03, 00:16    Dzieki za pomoc

SUPERLUX D112C już jedzie nie jest to Green Bullet ale na początek wystarczy.
Młynek masz jeszcze tego Behringera ?, zamówiłem Vintage Delay VD400 jestem ciekaw Twojej opini.Pozdrawiam z Norwegii.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2012-01-03, 15:18    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Ten Superlux jest całkiem OK, miałem okazję na nim kiedyś zagrać. Moim zdaniem lepszy wybór niż współczesny green bullet, który brzmieniem niewiele się różni, a kosztuje 2x więcej (o Hohnerze Blues Blasterze nawet nie wspominając).

Behringera DR400 wciąż mam i wciąż używam - do dodania leciutkiego pogłosu wystarcza. Do uzyskania mocno przetworzonego brzmienia się nie nadaje - wówczas już słychać wyraźnie, że to ordynarna, tania cyfrówka.

Tego Vintage'a nie znam, więc sie nie wypowiadam.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Sandersky
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-01-05, 10:18    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Jeśli chciałbyś wpiąć tego img w piec do gitary, najlepiej użyć czegoś takiego :) http://fabrykadzwieku.pl/...AUDIX-T50K.html

:) Wtedy na pewno będzie głośniejszy i być może uda się przesterować sygnał :)

Ciekawy jestem jak to brzmi wpięte w mikser, tak swoją drogą, jesteś w stanie coś o tym powiedzieć, Sandersky?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-01-05, 12:08    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Harry, tego typu dopasowywaczy impedancji (Młynek o nich wspominał) jest więcej:

http://www.monacor.pl/product/show/2709/MA-100-15
http://fabrykadzwieku.pl/...SHURE-A96F.html
http://www.thomann.de/pl/shure_a85f.htm

Niech człowiek sam wybierze, który będzie dla niego najlepszy (oczywiście cały czas piszemy o IMG Stage Line DM-030 ponieważ SUPERLUX D112C ma odpowiednie parametry bez tego transformatorka).

Swoją drogą problemy z brzmieniem rozwiązywać najlepiej jest tak:


Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2012-01-05, 13:50    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Panowie serdeczne dzięki za wszystkie sugestie i pomoc. Problem się chyba sam rozwiązał bo SUPERLUX D112C przyjechał wczoraj a dzisiaj przyszła Bugera V5. Czekam jeszcze na Behringera VD400. Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2012-01-05, 14:29    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Bugera Vintage 5? Czemu akurat ten model a nie np. Epiphone Valve Junior? Czy chodzi o możliwość zmiany mocy na 1,5 i 0,1 Watt by z przesterem stopnia mocy grać cicho?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2012-01-05, 15:05    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

No i właśnie o to chodziło, poczytałem trochę opinii o Bugerze i ludzie całkiem dobrze sie wypowiadali, a wbudowany atenuator 5/1/0.1 W przekonał mnie całkowicie. Tego Epiphone'a też ograłem dzisiaj i w porównaniu z Bagerą IMO brzmi trochę gorzej, jakby "płyciej". No i reverb w Bagerze też daje radę.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-01-07, 02:41    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

No tak, napisałem "czegoś takiego" , czyli nie koniecznie tamtego :) Moje pytanie nadal - jak brzmi ten img wpięty do miksera ?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2012-01-07, 10:34    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Harry, niestety nie testowałem IMG z mikserem jak sugerowałeś, natomiast podpięty do lampowej Bugery gra super. Przester może nie jest tak silny ale ma fajna barwę i do lżejszych kawałków będzie super.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-01-08, 12:31    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

:) Dzięki, myślę o takim majku, bo w sumie niezbyt drogi, a przydać też się może, bo jest krótszy od sm58, zakładając że chce się go właśnie w takim celu używać jak podpięcie do lampki :) Ja używam teraz PODa 2.0 + Harley Benton GA15 i sm58, ale jakoś lepiej byłoby mieć majk mniejszy :) a sm58 z racji brzmienia wykorzystywać do grania z odległości a nie zamknięty.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2012-01-08, 16:03    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Harry, a nie myslałeś o czymś takim ? http://www.thomann.de/intl/superlux_d112c.htm . Mam go i powiem Ci że za takie pieniądze to jest pick of the basket. Jak się sprawuje Harley? Chciałem kupić lecz tutaj niestety niedostępny.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-01-09, 12:55    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Sandersky, również polecam superluxa na każdym kroku :) Gdzieś nawet na forum była krótka recenzja. Popieram.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Harry 


Wiek: 32
Posty: 984
Otrzymał 40 punkt(ów)
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-01-10, 08:34    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

Superlux jest spoko, ale mam do przesteru dwa majki, co prawda czekają na naprawę, ale niedługo mam nadzieję się doczekają. Pierwszy to Shure 708a Stratoliner z wkładką Controlled Magnetic którą jeszcze raz muszę przewinąć bo za cienkiego drutu użyłem, a drugi to taki z obudowy od EV 630, a ze środkiem własnego pomysłu :) Czyli na razie mam, a nie mam, ale będę się w najbliższym czasie zajmował tą sprawą :D

Po prostu, fajnie byłoby mieć coś do czystego brzmienia / do PODa takiego :)

Harley Benton GA15 to moim zdaniem w porządku wzmacniacz, brzmi dość "Vintage'owo", ładne z niego można wyciągnąć doły, ma dużo środka co lubi się z harmonijką :) Ogólnie polecam zawsze :)

Tylko mam wrażenie, że lampy mi padają już, bo tam jakieś chińskie chyba są słabe i myślę nad ich zmianą na ruskie sovteki militarne :) Ale ogólnie polecam :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sandersky 

Posty: 19
Skąd: Stavanger, Norge
Wysłany: 2012-01-10, 10:04    Odp: Combo Rolanda 15xl jak ustawić?

OMG Harry skąd Ty takie cudeńka wynalazłeś????? Mi po głowie chodzi pomysł na zajęcie się restaurowaniem takich mike'ów. Masz jakis namiary na na sovieckie ;) lampy?
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu