Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
cement 

Wiek: 26
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-01-03, 16:30    Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

mam około 90 zł i chcę zacząć moją przygodę z harmonijką. Możecie doradzić jakiś sprzęt?
od razu mówię że tylko z allegro.
Może coś z tych?
http://allegro.pl/hohner-...2016772027.html
lub
http://allegro.pl/harmoni...2011997594.html
a może ta?
http://allegro.pl/harmoni...2025284967.html
albo może inne?
proponujcie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drewniack

Posty: 8
Wysłany: 2012-01-03, 16:34    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

zdecydowanie odradzam SilverStara. Co do pozostałych dwóch musisz sam wybrać
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2012-01-03, 17:31    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

Na początek Marine Band w tonacji C, będzie git, i jak sie postarasz to znajdziesz wlasnie nieraz za jakies 89-100 zl :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cement 

Wiek: 26
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-01-03, 18:02    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

czyli nie warto kupowac tanich? lepiej od razu zainwestowac w drozsza?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-01-03, 18:09    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

tak. silver stary, blues bandy i lidlowskie harmonijki sobie odpuść.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2012-01-03, 18:16    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

Szanowni koledzy i koleżanki, użytkownicy tego forum.
Ile razy można pytać o to samo? Czy jutro znów ktoś zada pytania jaką harmonijkę wybrać do 95 zł, a pojutrze jaką wybrać do 105?
Może zamiast odpowiadać na takie pytania, bo na ich zadawanie nie bardzo mamy wpływ, zacznijmy je ignorować, a administrator zacznie je usuwać.
Wchodzę na to forum, czytam, czasami coś napiszę, ale tak naprawdę coraz mniej nowych merytorycznych treści się pojawia, bo w kółko albo co na początek do 90 zł, albo moja nowa harmonijka nie gra na 2 kanale na wdechu.
Apeluję zatem, szanujmy swój czas i siebie nawzajem.
Pozdrawiam
Saskers

[ Dodano: 2012-01-03, 18:29 ]
[b][b][b][b][b][b]
OutSajder napisał/a:
Na początek Marine Band w tonacji C, będzie git, i jak sie postarasz to znajdziesz wlasnie nieraz za jakies 89-100 zl
[/b][/b][/b][/b][/b][/b]
OutSajder, napisz proszę dlaczego Twoim zdaniem Marine Band będzie dobra na początek, bo moim wcale nie będzie. MB ma drewniany korpus, który ma tendencję aby puchnąć co utrudni granie i może ranić usta. Za podobne pieniądze są harmonijki, które moga być nieco lepsze dla początkującego. Ostatnio wałkowaliśmy podobne tematy parę razy. Moim zdaniem lepszy może być choćby Special20 lub Harpmaster, a z drewnianym korpusem Blues Harp.
Pozdrawiam ponownie
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Ostatnio zmieniony przez Saskers 2012-01-08, 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
piotrelda
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2012-01-06, 16:25    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

Why ?
Ok, no to tak, dostałem ją na gwizdkę chyba 3 lata temu. Wtedy byłem totalnie zielony, jedyny moj kontakt z harmonijkę wtedy to był Silverstar, na którym ciachałem chyba godzine (?). Dlaczego tak uważam? - po pierwsze, łatwo trafiać w dźwięki, nawet bardzo, kiedy gram czasami na silverze, to bywa, że mam problem z trafieniem w odpowiedni i nie jest to kwestia przyzwyczajenia, po prostu jest łatwiej.
Jeśli chodzi o korpus, to fakt, że czasami pęcznieje, po dłuższym graniu.
Jednak nie jest to przeszkodą, a nawet zaletą, tak jak czasami wrzucenie owego sprzętu do np miski z wodą (robię to do teraz). Pierwszy raz polecił mi to mój sensei od harpa (uczeń Bartka Łęczyckiego).
Co jeszcze? - łatwo robić podciągi. Wydaje m się, że łatwiej niż na Golden Melody, którą mam od półtora roku, i gram na niej teraz częściej (z zespołowego przymusu) i powiem, że nadal lepiej i 100% wychodzą mi na MB.
Jeśli chodzi o 2gi kanał, to miałem problemy, ale to kwestia wprawienia się chyba. W sumie każda harmonijka ma trochę inaczej z tym.
Także szczerze polecam MB w C :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cement 

Wiek: 26
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-01-06, 23:01    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

a wlasnie chce kupic suzuki harpmaster w tonacji C. Bedzie to dobry wybor ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-01-07, 00:01    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

cement, mamy Ci z osobna, indywidualnie odpowiedzieć na to pytanie jak dziesiątkom zainteresowanych wcześniej? Może zobacz co im napisaliśmy, zamiast pytać jeszcze raz.

To mi się kojarzy z "przepraszam, gdzie tu jest supermarket?" ("szas surferów")
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2012-01-07, 12:45    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

cement poczytaj to http://forum.harmoszka.com/harpmaster-vt85.htm
http://www.harmonijka.mud...x.php?r=75&l=pl i posłuchaj tego http://www.youtube.com/us...er?feature=mhee
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cement 

Wiek: 26
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-01-07, 16:07    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

przepraszam jeszcze raz za to ale jestem zupełnie zielony.
pozostaje mi jeszcze jedno tylko pytanie : byłem dzisiaj w sklepie muzycznym i tam facet miał harpmastery o 20 zł taniej niż na allegro, lecz tylko w tonacjach f i g. I tu moje pytanie czy brać w którejś z tych tonacji czy w tonacji c z allegro?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-01-07, 16:16    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

lepiej wybierz C z allegro. F jest baaaardzo wysoka, piszcząca- ciężko się na niej gra, szczególnie na początku.

G dla odmiany jest dość niska i możesz mieć problemy z nauką obniżeń.

pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2012-01-08, 14:31    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

Potwierdzam, na początek tylko C. Nawet jeśli musiałbyś wyłożyć trochę więcej kasy, to po prostu się opłaci, bo łatwiej z C, przejść np na A, później dajmy na to G, F.
Przynajmniej ja tak zrobiłem i jestem z owego wyniku zadowolony :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cement 

Wiek: 26
Posty: 41
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-01-08, 15:14    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

ok
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-08, 18:57    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

OutSajder, wybacz ale mam wrażenie że kompletnie nie wiem o czym piszesz.
Ja zdecydowanie odradzam Marine Band Classic i Deluxe. Na Crossover nie grałem więc się nie wypowiadam.
Nie wiem który to mój uczeń mówił że można wrzucić harmonijkę do miski z wodą. Zdaje się że niezbyt pilnie uważał na warsztatach, bo ja nigdy nie chwaliłem MB.

Co do Suzuki Harpmaster to polecam.

Dziękuję Saskers za stanowcze postawienie sprawy. Faktycznie ten temat pojawiał się już jakieś 539461513485 razy, więc może warto zerknąć do wcześniejszych wątków :)

Pozdrawiam i życzę przyjemności z grania a nie leczenia podrażnionych drewnem ust :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-08, 21:46    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

Zalecam zachowanie ostrożności gdy ktoś powołuje się na harmonijkowe autorytety, bo czasami to zwykły szpan. Kiedyś sprzedawca powiedział mi, że mój przedmówca uwielbia grać na Big River Harpie a jak Pan Bartek napisał mi w PW to rażąca nieprawda. Często wiec rożni ludzie lubią wykorzystywać znane nazwiska, żeby np. sprzedać harmoszkę albo zaszpanować. Na szczęście dzięki temu forum mamy kontakt z naszymi mistrzami i można się dowiedzieć jakie naprawdę mają zdanie na temat danego instrumentu.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
OutSajder 


Wiek: 29
Posty: 63
Skąd: Lbn
Wysłany: 2012-01-09, 01:16    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

Twój imiennik, Bartku ;D
- Też mi nie doradzał MB samego w sobie, po prostu miałem takiego kupionego, a to była kwestia, że drewniany korpus ;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
cjsimon 


Posty: 162
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Londyn/UK
Wysłany: 2012-01-09, 12:31    Odp: Hohner Pro Harp MS C vs Suzuki Harpmaster C vs Hohner Silverstar

Bart Łęczycki napisał/a:
Ja zdecydowanie odradzam Marine Band Classic i Deluxe.


Witam,
a mozna wiedziec dlaczego odradzasz Deluxa?

Ja zawsze lubilem Marine Band i rozumie, ze classic bedzie peczniec ale deluxe (jesli nie jest trefny) chyba jest w porzadku. Lepiej brzmi i wyglada niz S20, a jedyna wada to wyzsza cena.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu