Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-01-06, 21:54    [Harmonijkarz] Przemek Chołody

Przemek CHOŁODY to jeden z najbardziej utalentowanych muzyków bluesowych w Polsce i Europie. W swojej grze łączy to co najważniejsze w bluesie czyli improwizację i swobodę wypowiedzi, a przy tym nieziemsko swinguje.
Chołody opanował niezwykłą sztukę gry unisono harmonijki z gitarą. Ta szczególna umiejętność wyróżnia go spośród wielu muzyków w Europie i poza kontynentem. Czyste brzmienie gitary, harmonijki i solidna sekcja w tle to charakterystyka brzmienia zespołu, z którym ostatnio występują klawiszowcy.
Z zespołem Przemka CHOŁODEGO występowali gościnnie Sławek Wierzcholski, Tadeusz Pocieszyński i jazzowy saksofonista Marcin Ślusarczyk.
Sam CHOŁODY pojawiał się na scenie obok takich muzyków jak Carlos Johnson czy Mira Kubasińska. Wspólnie z Tadeuszem Nalepą nagrywał muzykę do filmu SPONA.
W 2000 roku Przemek CHOŁODY wystąpił ze swoim zespołem na dużej scenie Rawy Blues. Na koncie ma jedną płytę zatytułowaną CRAZY DRIVER. W lutym 2004 roku zespół był gwiazdą cyklicznej imprezy Warsaw Blues Night.
Przemek Chołody współpracował również z Magdą Piskorczyk co zaowocowało kilkoma niezłymi koncertami, między innymi w krakowskim klubie 'Stare Konie' czy na festiwalu Jesień z Bluesem w Białymstoku.
W 2004 roku Przemek Chołody został wyróżniony na festiwalu FAMA w Świnoujściu, zespół CHOŁODY BLUES TRIO koncertował między innymi w klubach na wybrzeżu oraz festiwalach w Gdyni, Lubaczowie i Toruniu.
Od 2007 roku Przemek występuje z zespołem Stare Dobre Małżeństwo, gdzie ubarwia grą na harmonijce tę wspaniałą muzykę zespołu.

Strona artysty:
http://www.cholody.com/

_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Tramp24


Posty: 135
Otrzymał 8 punkt(ów)
Wysłany: 2012-01-07, 13:41    Odp: [Harmonijkarz] Przemek Chołody

Właśnie jego mi tu brakowało! Nawet przymierzałem się żeby rozpocząć temat o nim, ale mnie uprzedziłeś :) Pierwszy raz słyszałem go na koncercie SDM-u, ale nie wiedziałem że gra także na gitarze.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
B.A.R.J.O. 

Posty: 39
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2012-01-11, 13:39    Odp: [Harmonijkarz] Przemek Chołody

Felix napisał/a:
Wspólnie z Tadeuszem Nalepą nagrywał muzykę do filmu SPONA.

Felix, mam wątpliwości czy Przemek Chołody brał udziału w nagraniach do filmu SPONA. Choć taka informacja jest na jego stronie. Sam też pisałeś o muzyce do tego filmu w poście z maja ubiegłego roku http://forum.harmoszka.com/5494.htm - Chołody nie występuje tu na liście muzyków.
Pozdrawiam
_________________
The Blues will never leave you
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-01-12, 23:38    Odp: [Harmonijkarz] Przemek Chołody

No faktycznie występuje tu jakaś rozbieżność. :/
Info do notki ze strony wykonawcy.Trzeba by osobiście zagadnąć mistrza i wyjaśnić.
Info o wykonawcach z filmu Spona - http://filmpolski.pl/fp/index.php/127192
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gall Anonim 


Posty: 84
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: World/Polska
Wysłany: 2012-01-13, 20:18    Odp: [Harmonijkarz] Przemek Chołody

Skoro Gość napisał na swojej stronie, że brał udział w nagrywaniu, :harp: to trzeba to przyjąć jako fakt. P.Chołody to świetny muzyk, lubię jego twórczość! :)
_________________
Harmonijkarze wszystkich krajów i nacji łączcie się. :) <Gall Anonim>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-01-13, 21:51    Odp: [Harmonijkarz] Przemek Chołody

"Idąc za ciosem" powiem, że kontaktowałerm się dzisiaj z p. Przemkiem Chołody i faktycznie potwierdził swoją grę z Tadeuszem Nalepą w filmie "SPONA".
Były dwa utwory, w których brał udział.
Mistrz napisał, że podeśle niebawem mp3 jak wróci z trasy. :)
Nagrał też samą harmonijkę, która pojawia się jako muzyka ilustracyjna.
Nagrania odbyły się w studiu Winicjusza Chrusta.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
INIM 


Posty: 471
Otrzymał 7 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2012-01-31, 18:05    Odp: [Harmonijkarz] Przemek Chołody

Przemek Chołodny przesłał te kawałki. Wrzucam je w załączniku.
_________________
"Stadion Narodowy to zawsze będzie Śląski..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu