Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-03-07, 15:30    Odp: Golden Melody

Tylko ja mogłem dać tak zrytą nazwę tematu ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Indianer 


Wiek: 27
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-03-31, 14:03    Odp: Golden Melody

Jak brzmi ta Harmonijka w tonacji C?
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-31, 15:53    Odp: Golden Melody

A przyznam, że bardzo dobrze brzmi:) Ogólnie moja ulubiona harmonijka. Z resztą nagranie z ostatnich dwóch HB o ile się nie mylę jest grane na GM w C. A na moim myspace'ie możesz posłuchać jak brzmi w G (Harmonicaonly) a fragment jest nawet grany na C w 3 pozycji. Ogólnie polecam tą harmonijkę. Pozdrawiam.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Indianer
Indianer 


Wiek: 27
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-03-31, 17:23    Odp: Golden Melody

Fajnie ci wyszło ,,Harmonicaonly" Gratulacje! No zastanawiam sie teraz czy kupować w G czy C :D
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-03-31, 17:55    Odp: Golden Melody

Powiem, że na C gram częściej. A G ma korpus zrobiony przez Aeroarte. Nie zacznie poprawia brzmienie, ale za to jak wygląda!:) I ma wygrawerowane moje imię :)

Pozdrawiam i dziękuję za pochlebną opinię.
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Indianer 


Wiek: 27
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-03-31, 18:10    Odp: Golden Melody

Okey dzięki za rade! Pozdrowienia!
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-01, 20:03    Odp: Golden Melody

Nie ma sprawy:)
Ale podkreślam, że to jest moja subiektywna opinia. To, że mi się świetnie gra na Golden Melody, nie znaczy, że wszystkim będzie ta harmonijka odpowiadała...

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Indianer 


Wiek: 27
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-04-02, 06:55    Odp: Golden Melody

Wiem, Ale mi chodziło jedynie czy to jest warte swego zakupu, nie chce kupić coś podobnego do Silver Stara. :D
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-02, 09:05    Odp: Golden Melody

Panie...!

Silver star, to wyrób harmonijkopodobny, a Golden Melody, to profesjonalna harmonijka w pełnym tego słowa znaczeniu. Moim zdaniem, jedna z najlepszych. Jeżeli chodzi o wygodę grania, to spokojnie zestawił bym ją nawet z 1847 Seydla. Trochę gorzej wypada brzmieniowo i jest mniej wytrzymała. I podobno trafiają się wadliwe egzemplarze. Ale to niech ktoś inny się wypowie, bo ja nie miałem jeszcze problemów z tym modelem:)
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Żółwik


Wiek: 31
Posty: 134
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Koronowo/Bydgoszcz
Wysłany: 2011-04-02, 09:38    Odp: Golden Melody

Panowie jak ma się Golden Melody w trwałości, szczelności i podatności na techniki do np. Harpmastera? Muszę kupić coś nowego w C i zastanawiam się między tymi dwoma.
_________________
Połowę pieniędzy w życiu przeznaczyłem na instrumenty i alkohol. Drugą połowę zmarnowałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-04-02, 09:51    Odp: Golden Melody

Hmmm... A mi ta harmonijka nijak nie pasuje. Kupiłem ostatnio taką w D, bo potrzebowałem tej tonacji (wszystko inne padło jak na złość). I co się okazało? Na 1 kanale na wdechu stroik nie wycentrowany, w drugim kanale coś też nie tak, bo słychać przydźwięk przy bendingu, bez dokładniejszej regulacji o overblow nie mogłem nawet marzyć (choć po regulacji jest w miarę OK), przez wystające płytki i kształt pokryw dość trudno grać tongue blockingiem. No i strój równomierny. Nie można określić tego jako wadę, ale nie pasuje mi on tak bardzo, jak kompromisowy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-04-02, 10:24    Odp: Golden Melody

Na harpmasterze nie grałem. A do Golden Melody się już tak przyzwyczaiłem, że nie zauważam tych wystających krawędzi:) Fakt, trzeba je trochę poprawiać, ale w sumie każdą nową harmonijkę reguluję, nawet 1847, więc nie robi mi to specjalnie różnicy.

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-04-02, 13:18    Odp: Golden Melody

Ale żeby 2 stroiki nie siedziały równo w szczelinie, to już lekka przesada. Może po prostu trefny egzemplarz? Ale jakoś zaufania mojego Goldenki nie budzą, choć potrafią brzmieć bardzo słodko.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
howlin_blues 

Posty: 6
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2011-04-03, 08:55    Odp: Golden Melody

Golden Melody to dobra harmonijka, jest głośna, szybko reaguje, jest podatna na bending & overblow'y (na kanale 4,5,6 bez problemu bez jakiejkolwiek regulacji) przy czym brzmią one ładnie i łatwo je utrzymać (min. efekt tremolo). Mam uwagi co do trzeciego kanału - jak wiadomo jest tam możliwe obniżenie dźwięków o 1,5 tonu, natomiast na tym harpie brakuje płynności w obniżaniu na "trójce" (głupi suzuki folk master wypada tu o niebo lepiej), akordy wcale nie brzmią tak źle jak to wielokrotnie się tu powtarza, wręcz przeciwnie mają w sobie coś z rasowego blues'a. Moja ma dwa lata i gra bez zarzutów, kiedyś przeleżała się w trawach w sierpniu jakieś dwa tygodnie deszczu i upałów i dalej gra jak nowa.

Natomiast jeśli chodzi o inne harmonijki hohnera, mam na myśli modele min. najnowsze - jakość wykonania nie budzi zaufania zupełnie. Taki Blues Harp to 'padaka', w G silver star gra lepiej (sprawniej), tylko że jest cichszy, Special 20 którego mam w E na drugim kanale ma źle wyprofilowany stroik i blokuje się o otwór co brzmi tragicznie i jest to niedopuszczalne w harmonijce prosto z produkcji i trzeba grzebać samemu, Pro Harp to w ogóle jakiś nieudany pomysł (mam w Bb i jeśli chciałbym znienawidzić harpy to będe na niej grał dzień, dwa to to się uda), Marine Band miałem kiedyś w A ale pozbyłem się, bo był szczelny jak ruski flet. Jedyna harmocha jaką polecam ze stajni Hohnera to Big River (mam doświadczenie z D) , bo jest to świetny sprzęt, głośny i długowieczny wbrew obiegowej opinii.

Proszę wybaczyć tę dygresję, ale jeśli ktoś będzie wybierał sprzęt Hohnera, to polecam się dobrze zastanowić, szczególnie początkującym. Pozdrawiam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kazik 


Wiek: 28
Posty: 84
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-04-03, 12:40    Odp: Golden Melody

howlin_blues napisał/a:
kiedyś przeleżała się w trawach w sierpniu jakieś dwa tygodnie deszczu i upałów
Hmm... dosyć agresywne traktowanie harpa... :hah:
Zastanawiam się nad Goldenką w B (Bb), ale w stroju równomiernym mam Harpmastera i będę musiał zakupić coś nowego w C, bo brzmienie akordów mi troszkę przeszkadza. :harp:
_________________
Ewri dej aj hef de blus...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
howlin_blues 

Posty: 6
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2011-04-03, 12:54    Odp: Golden Melody

Zgubiłem ją po pijaku, po sianokosach odzyskałem z powrotem, ot cała historia.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Indianer 


Wiek: 27
Posty: 68
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Łańcut
Wysłany: 2011-04-07, 06:20    Odp: Golden Melody

No , Koledzy zakupiłem ten model i opowiem teraz MOJE wrażenia.

Na pierwszy rzut oka Harmonijka ładnie się prezentuje. Zaokrąglone kształty bardzo mi się podobają. Zacząłem na niej grać ale wydawała całkiem inny dźięk niż moja poprzednia harmonijka więc troche byłem zażenowany tym. Jednak po paru godzinach grania do akustycznych pieśni na czystych dźwiekach ( i podciągach które wychodzą tu niebiańsko łatwo) poczułem w nim Bluesa i do teraz nie mogę się bez niej obyć. Świetnie ta harmonijka w Tonacji D prezentuje się w solówkach. Zaliczyłem już z nią jam Session i nieźle wypadł.

Ode mnie ma ta harmonijka +
_________________
,, Nie mów mi że czegoś nie mogę zrobić"
,, Nie myl przypadku z przeznaczeniem"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-13, 14:57    Odp: Golden Melody

Poszedłem dziś do sklepu, miałem te 8 dyszek na special 20 ale nie było w C, a mi do sklepu zupełnie nie po drodze... więc poprosiłem o pokazanie co w podobnej klasie za podobną cenę jest. Suzuki nie było, był jeszcze pro harp za prawie stówkę... no i ta Gloden Melody...

Jako totalny laik, naczytałem się o marine i byłem zdecydowany na tą serię... ale co było zrobić, mojej Pani bardzo się spodobała no i mam.

Merytorycznie się nie wypowiem, bo sie nie wyznaje, nie mam skali porównawczej.
Mnie interesują tylko delikatne pobrzdąkiwania na własną nutę- coś w stylu Włóczykija, więc o delikatność się nie obawiam. Jak będę chciał coś zmienić kupie sobie najwyżej drugą, a w końcu mam też swoją harmonijkę z lidla, w którą mogę dmuchać co fabryka dała, bo jej już nic chyba nie zaszkodzi a i niewiele pomoże :D
Brzmi pięknie, gra się łatwo, wystarczy delikatnie wypuścić powietrze i można wydobyć każdy dzwięk....
tak mi wstyd (strasznie wstyd)
lecz zakochalem sie
ktory raz? setny raz!
lecz zakochalem sie
:D
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
wikam 


Wiek: 28
Posty: 18
Skąd: Lublin
Wysłany: 2012-01-05, 21:11    Odp: Golden Melody

Witam Panowie. Otóż jest sprawa. Potrzebny mi na gwałt schemat z dokładnymi wymiarami korpusu (najlepiej w skali 1:1) kochanej Goldenki gdyż zamierzam ubrac ją w śliczny drewniany korpusik ;]
_________________
Brak literki "c z kreską"... Nie da rady napisac;/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-05, 21:47    Odp: Golden Melody

wikam napisał/a:
Witam Panowie. Otóż jest sprawa. Potrzebny mi na gwałt schemat z dokładnymi wymiarami korpusu (najlepiej w skali 1:1) kochanej Goldenki gdyż zamierzam ubrac ją w śliczny drewniany korpusik ;]

Trzymam kciuki, sam chciałem przerabiać co prawda inną, na wrzoścową...
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
piotrelda 


Wiek: 57
Posty: 40
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Elda (Hiszpania)
Wysłany: 2012-01-05, 22:36    Odp: Golden Melody

/
jsg napisał/a:
sam chciałem przerabiać co prawda inną, na wrzoścową...

Mam nadzieje że nie będziesz w niej palił Latakii

piotrelda
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-01-05, 23:34    Odp: Golden Melody

Swoją drogą, ciekawe czy ktoś próbował palić tytoń w harmonijce.... (nie róbcie tego w domu).
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Stary@D@Kolega 


Wiek: 34
Posty: 1
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2013-01-16, 21:08    Odp: Golden Melody

mam Golden Melody w tonacji C od niecałych dwóch miesięcy,więc pokusze sie o "mały" komentarz. Jest to moja druga harmonijka po Blues Band(również Hohner), wybierając Goldenke uważnie śledziłem wszystkie wypowiedzi na jej temat zamieszczone na tym Forum. Kupując ją w sklepie muzycznym nie zraziłem sie komentarzami o jej wadach, awaryjności oraz źle brzmiących akordach-chciałem ten model i może ryzykowałem ale dziś z całą pewnością moge powiedzieć ,że nie żałuje.
Kształt harmonijki jest oryginalny, przyciąga wzrok i to fakt można sie zakochać od pierwszego wejrzenia, bardzo dobrze trzyma sie ją w ręku, leży wprost idealnie, a stworzenie przestrzeni rezonansowej dłońmi jest łatwizną,a jaki efekt dźwiękowy- poezja :D Solówki, pojedyncze dźwięki to najsilniejsza strona harmonijki,czyste brzmienie,pełne ciepła oraz aksamitnej barwy, powodują że otoczenie wręcz rozpływa sie w przepięknych melodiach( nie bez powodu nazwano ją Golden Melody),czas reakcji świetny,można szybko grac bez utraty dźwięków . Akordy hmm..dla mnie to nie jest duży problem,nawet mi sie podobają gdy zagra sie 1,2,3 kanały a potem 4,5, mocny wibrujący dźwięk oczywiście na wydechu, podbudowuje swoją siłą, jeśli chodzi natomiast o akordy na wdechu to troszke słychac fałszowania,mi to jednak nie przeszkadza, bo nie kupiłem harmoszki by wygrywac koncerty. Dla początkujących grajków to wg mnie świetny wybór, bardzo dobra do nauki(sam sie jeszcze ucze ) ,a historia pokazuje że grały nią również gwiazdy estrady busa i jazzu.
Jednak trzeba powiedziec jedno ważne zdanie, harmonijka ma wiele zalet, teraz kosztuje ok 100-109 zł(zależy gdzie) więc nie jest zbyt tania ale prawdą jest to że jest awaryjna i zdarzają sie "gorsze" egzemplarze. dlatego należy uważac, gdy sprzedawca sprawdza ją w swoim sklepie nie bój sie zwrócic uwagi by nie dmuchał w nią zbyt mocno przez "dmuchawe", a sam przy nim sprawdź każdy kanał,na wdechu i wydechu, nawet ze dwa razy(szczególnie 1 i 4), bo faktycznie są to nietrwale harmonijki i wymagają delikatności ale potrafią sie ładnie odwdzięczyc gdy sie o nie dba i mogą długo służyć,ktoś to już tu napisał-egzemplarz egzemplarzowi nierówny , kanał pierwszy na wdechu słabo gra-ale to kwestia rozegrania harmonijki, co do 4 kanału na wdechu to powiem z mojego niedawnego doświadczenia: gram sobie Kum Ba ya -moją ulubioną ,a tu pss na 4 kanale na wdechu, cisza , nic :shock: . pierwsza myśl : no fajnie " te teorie spiskowe "to prawda, czwarty kanał to jakaś pomyłka firmy Hohner, coś te stroki lubią sie łamać,a przecież tak uważałem.wybrałem sie do sklepu i mówie co jest, ale sprzedawca odpowiada że tego nie naprawiają,że koszt blaszek to 2/3 całej harmonijki ,że w ogóle jak to mozna reklamowac, bo przecież to sie dmucha, (że niby popsułem) itd. wyszedłem zły,wróciłem do domu i rozkreciłem Goldenke -patrze a tu wszystko jest ok, stroiki całe, nie ma połamanych blaszek, itp.,przetarłem wacikiem z 40% alkoh. przedmuchałem delikatnie kanały, rozgrzałem sprzęt ciepłym powietrzem,wyczyściłem i skręcilem do kupy i cud -kanał 4 na wdechu gra :) ) . Warto czasem rozkrecic harmonijke i ją wyczyścic, gdy leży na półce w sklepie to sie kurzy, gdy grasz długo to ostre krawędzie ranią usta i naskórek sie zdziera ,a dmuchając możesz go tam wprowadzic,resztki jedzenia tez lubia wpadac do środka-dlatego lepiej płucz usta,wiadomo technologia Goldenek zapewnia te brzmienie gdy sprzęt jest zadbany ,już małe zanieczyszczenie zmienia jego ton, albo powoduje że przestaje grac.
Na pewno nie jest to sprzęt do wygrywania koncertów i denerwowania sąsiadów głośnym muzykowaniem, bo chociaż ładnie gra mocnym zassaniem lub dmuchnięciem to o trwałości twojego sprzętu stanowi nie tylko jego wykonanie czy "opinia jaka sie utarła" :D ale twoja gra. Zawsze będą ci zadowoleni i ci co wyrzuciliby sprzęt do śmieci.
ja polecam,sporo frajdy z grania, wspaniały kształt i magia zawarta w nazwie harmoszki która przyciąga każdego :P nie ma porównania z BB, łatwo sie gra, i nie trzeba sie tak wysilać,sama przyjemność ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Jaszczur
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2013-01-16, 22:33    Odp: Golden Melody

Stary@D@Kolega napisał/a:
jeśli chodzi natomiast o akordy na wdechu to troszke słychac fałszowania


Jeśli jej nie rozstroiłeś to nie jest to fałszowanie tylko po prostu charakterystyczny, szklany akord, typowy dla stroju równomiernego.

Stary@D@Kolega napisał/a:
ale sprzedawca odpowiada że tego nie naprawiają,że koszt blaszek to 2/3 całej harmonijki


Sprzedawca pierdzieli głupoty i jest niezorientowany w temacie, bo to naprawiają i jest serwis, w dodatku bardzo dobry :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karol.z 


Wiek: 39
Posty: 331
Otrzymał 19 punkt(ów)
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-01-27, 19:51    Odp: Golden Melody

Mam on niedawna jedną Goldenkę w tonacji D. Powiem tak: kształt nietypowy nie każdemu może pasować i ja też musiałem się przyzwyczaić ale pod względem brzmienia jest to mój nr 1. Bardzo podatna na wszelkie efekty artykulacyjne, vibrata itp. Poza tym górny rejestr zdecydowanie mniej piszczy niż u Special 20 w tonacji C. Strój kompromisowy mi nie przeszkadza bo nie preferuję gry akordowej. Niebawem być może kupię sobie GM w niższej tonacji np. A i zobaczę czy na niej się będzie grało również tak lekko.
_________________
https://www.facebook.com/marcinandkarol
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Thomsky

Posty: 18
Wysłany: 2013-01-30, 15:06    Odp: Golden Melody

Ogólnie dobre komentarze o golden melody
Zastanawiam sie miedzy tym modelem a special 20 c co lepsze dla poczatkujacego ?
.Wie ktoś czy jest również odrębny temat ale o special 20 c ? bo jakoś nie mogę odszukać w wyszukiwarce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-30, 23:29    Odp: Golden Melody

Moim zdaniem golden melody jest bardzo specyficzna. Special 20 jest bardzo uniwersalna i dlatego zawsze polecam ją początkującym. Dodam, że była to moja pierwsza harmonijka zaraz po wyrobie harmonijkopodobnym. Aktualnie jestem miłośnikiem Goldenek, ale nie każdemu one pasują.

Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-31, 09:52    Odp: Golden Melody

Gdzie już pisałem, że moim skromnym, rzecz jasna, średnio ważnym oczywista, zdaniem, szczególnie dla kogoś kto rozbił się o blusbanda, silverstara, czy innego lidla(sklep taki z warzywami, który raz w roku ma harmonijki) GM to dobry wybór, dobry pod pewnymi warunkami- przede wszystkim trzeba pamiętać że to jest własnie harmonijka. Jak się nauczymy grać o tyle o ile na BB czy SS, na Goldence pójdzie jak z nut- to analogiczne do nauki jazdy samochodem bez wspomagania i przesiadce na auto z- najważniejsze pamiętać by siłowo nie kręcić kierownicą i okażę się że jazda samochodem może być fajna...
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Biba 


Wiek: 27
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-02-06, 18:28    Odp: Golden Melody

Goldenka to moja pierwsza konkretna harmoszka. Mam ją od lipca (ton C) i jestem strasznie zadowolony, zaliczyłem na niej mój pierwszy występ przed publiką i myślę że w przyszłości będę chciał kupić również ją w innych tonacjach. Gorąco polecam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2013-09-19, 09:25    Odp: Golden Melody

Coś się chyba pogorszyło w jakości Goldenek, bo "zabiłem" już 2 sztukę w tonacji D w ciągu pół roku. :harp: Myślę, że problem jest również w tym, że gram teraz w 2 kapelach, a jest to zdecydowanie częstsze dmuchanie niż przy graniu domowym, etc, etc.
Dziwnym trafem jest to, że w obydwu przypadkach jest to 4 kanał na wdechu. :?
Muszę chyba zmienić technikę albo kupić coś mocniejszego np. Session Steel.Nie wiem tylko czy też łatwo się wydobywa na niej podciągi jak w Goldence?
1847 Seydel którą posiadam w rezerwie trzyma się ja na razie dobrze. :)
Szkoda, że tak ulubioną harmonijkę muszę zamienić na ......?
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu