Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu

Którą byś wybrał/a dla siebie?
Seydel Soilst Pro
54%
 54%  [ 6 ]
Suzuki ProMaster
45%
 45%  [ 5 ]
Głosowań: 11
Wszystkich Głosów: 11

Autor
Wiadomość
Piotrorado 

Wiek: 34
Posty: 2
Wysłany: 2011-12-08, 00:18    Seydel Solist Pro vs Suzuki ProMaster

Chciałbym poznać Wasze zdania na temat tych dwóch harmonijek, jakieś doświadczenia związane z drewnianym i metalowym korpusem, oceny marek Suzuki i Seydel, styczności z tymi konkretnymi modelami. Planuję zakup harmonijki w A i te 2 zwróciły moją uwagę.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2012-01-03, 09:26    Odp: Seydel Solist Pro vs Suzuki ProMaster

Nie grałem na żadnej ale suzuki pro master wydaje mi się lepsza bo jak się zepsuje to można dokupić płytki stroikowe i cenie sobie to że nie z drewna jest bo przez to nie będzie pęcznieć. Lubie także strój równomiernie temperowany a w suzuki pro master taki jest. Jeśli chodzi o Seydel to nic nie napisze bo nic nie czytałem o nim.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2012-01-03, 15:21    Odp: Seydel Solist Pro vs Suzuki ProMaster

Witam !

Ja dla odmiany wypowiem sie na temat Solist Pro.Miałem tą harmonijkę w tonacji A. Brzmienie superrrrrr,wykonanie super, drewniany korpus nie pęcznieje ,aleeeeee, po trzech tygodniach gry padł stroik na piątym kanale na wydechu( nie wiem czy z mojej winy czy też z winy kiepskich stroików). Dokupiłem stroiki do 1847. Teraz grają jak ta lala, ale to już nie jest Solist Pro. Na forum raczej nie znajdziesz pozytywnych opinii na temat Solist Pro

Pozdrawiam KUKUSIEK
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Ostatnio zmieniony przez KUKUSIEK 2012-01-04, 16:36, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2012-01-04, 10:07    Odp: Seydel Solist Pro vs Suzuki ProMaster

Janko_Muzykant napisał/a:
suzuki pro master wydaje mi się lepsza bo jak się zepsuje to można dokupić płytki stroikowe


Seydel Solist Pro także ma dostępne wymienne płytki stroikowe, a także pokrywy, korpus, śrubki. Każdy element jest dostepny osobno, a dodatkowo istnieje możliwość zastosowania płytek od 1847, która ma stroiki ze stali i ich żywotność jest dłuższa.

Janko_Muzykant napisał/a:
cenie sobie to że nie z drewna jest bo przez to nie będzie pęcznieć


Korpus w Solist Pro jest z drewna, ale został doskonale zaimpregnowany i nie pęcznieje. Nie spotkałem się z przypadkiem puchnięcia korpusu w Solist Pro.

Janko_Muzykant napisał/a:
Lubie także strój równomiernie temperowany a w suzuki pro master taki jest


Seydel także stosuje ten rodzaj strojenia, a na indywidualne zamówienie istnieje możliwość zamówienie każdego innego. Frontem do klienta i to mi się podoba.

Osobiście jestem bardzo zadowolony z Solista Pro. Czytałem opinie, że padały w nich dość szybko stroiki na 4 i 5 kanale, ale ja tego nie doświadczyłem. Cenię ten model za brzmienie, podatność na bending, wygląd i solidność oraz staranność wykonania. Możliwość zastosowania zamienników od 1847 jest dla mnie dodatkowym i bardzo istotnym atutem.
Nie potrafię się odnieść do Suzuki, bo żadnej nie mam i nigdy nie miałem, ale uważam też, że nie fair byłoby pisać źle o tej marce. Istnieje od wielu lat i robi doskonałe instrumenty.
Wszystko jest kwestia osobistych preferencji i gustów, a o nich się nie dyskutuje.

W tym temacie głos zabrały 4 osoby. Jedna z nich go założyła i pyta. Zostają 3. Zagłosowało natomiast 8 osób. Sugeruję, aby w miarę możliwości głosujący napisali dlaczego dokonali takiego, a nie innego wyboru. Będzie to uczciwe i wzbogaci dyskusję w temacie. Takie zachowanie mogłoby stać się dobrym obyczajem tego forum.

Pozdrawiam

Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rogalski.Arek 


Wiek: 48
Posty: 302
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Kielce
Wysłany: 2012-01-04, 16:39    Odp: Seydel Solist Pro vs Suzuki ProMaster

Ja mogę się pochwalić że posiadam kilka tonacji Solisty Pro i przyznam że jedyne co mnie na początku drażniło to były to pokrywy a raczej ich zakończenia przy 1 i 10 kanale które nie są zaokrąglone i musiałem się do nich po prostu przyzwyczaić (chociaż zawsze można zmienićna te z 1847), a poza tym rewelacja pod każdym właściwie względem - dźwięk, rozkład kanałów a raczej ich szerokość, drewniany bardzo dobrze zaimpregnowany i polakierowany korpus, głośność, możliwość wymiany właściwie wszystkich podzespołów... jak dla mnie jest w tym modelu na najwyższym poziomie. Dodam że mam porównanie z 1847 i Suzuki Manji. Jedyne na co można zamienić Solistę Pro to właśnie 1847, ale trzeba dopłacić drugie tyle za zmianę stroików i pokryw, a w dźwięku przy dobrym "ryju" nie usłyszymy różnicy :)

[ Dodano: 2012-01-04, 16:49 ]
Dodam jeszcze że stroiki w Suzuki padły po 3 miesiącach a w Solist Pro po prawie roku więc nie wierzę w historie typu "w Solistach szybko padają stroiki", tak samo można powiedzieć o konkurencji :)
_________________
Moja strona foto niezwiązana z harmonijką
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu