Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-31, 22:50    Przesunięte dźwięki w Golden Melody

Szukałem, nie znalazłem, dla tego piszę.
Właśnie odkryłem, że moja harmonijka- Hohner Golden Melody C, ma skalę przesuniętą o jeden kanał w prawo- wątpie bym to fachowo określił.
Grając do re mi musze garąc nie tak jak jest to na wszystkich schematach, tylko o jeden kanał w prawo,
5 C
(5) D
6 E
(6) F
7 G
(7) A
(8) H (czy też B)
8 c

Potwierdzono to elektronicznie i organem słuchu doskonałego, mojej drugiej lepszej i zdecydowanie ładniejszej połówki.

Sam się sobie dziwię że nie wykryłem tego wcześniej, ale może zwalałem to na karb mojego braku doświadczenia, poza tym dla mnie melodie brzmiały nieźle. Teraz kiedy nagrywając coś tam GarageBand wykazało mi w miejscu gdzie powinno być C, B. Zacząłem poszukiwania, udało mi się gamę zagrać od 5 do 8, poprosiłem jeszcze o konsultacje moją drugą połówkę, która przyznała racje i powiedziała że coś jej faktycznie wcześniej nie leżało w tym moim graniu kolęd (też zwalała to na rak umiejętności)- choć na co dzień raczej sobie smętnie improwizuje a w tym to to absolutnie nie przeszkadza.

Co dalej? Coś się da wykombinować czy się przyzwyczaić, szukać utworów bez 10 kanału?

Na przyszłość, czy w sklepie można sprawdzić harmonijkę przed zakupem? Trochę to nie higieniczne...

[edit]
Dodatkowa informacja, z badań nad dźwiękami wynika następujący schemat:
1c (d)
2e(g)
3g(b)
4b(g)

5c(d)
6e(f)
7g(a)
8(b)c

9e(d)
10b(a)

Przepraszam, za to B w miejsce H, hamerykański mam program.
Jutro jeszcze powtórzę badanie.

Przestaje się więc dziwić dla czego utwory wychodzące poza jedną gamę mi nie wychodzą, jak tam jest taki bałagan. Mogę spróbować jeszcze przepisywać taby, ale to nie sprawdzi się w niektórych przypadkach... hmmm no to mam zagwostkę, kiedy większość hula po imprezach, przed którymi skryłem się na końcu świata...
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2012-01-01, 12:32    Odp: Przesunięte dźwięki w Golden Melody

na pewno jest coś nie tak.. czy wchodzi w grę taka opcja, że nie trafiasz w kanał i wydaje Ci się, że grasz tak jak piszesz? W GM jednak te kanały są dość wąskie.

Druga opcja, wada fabryczna.

Trzecia opcja, harmonijka w jakimś dziwnym stroju (nie wiem czy Hohner produkuje takowe, dlatego opcja mało prawdopodobna..)


Co do tych sklepów muzycznych, to po zakupie warto od razu przy sprzedawcy sprawdzić instrument i jeśli jest coś nie tak to zgłosić. Sprawdzanie harmonijki jakimis miechami to pic na wodę tylko : )


pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2012-01-01, 15:07    Odp: Przesunięte dźwięki w Golden Melody

jsg. Aleś to wymyślił, przestań, coś co tu podajesz to kuriozum jakieś, albo jesteś za cienki albo za gruby.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-01, 16:32    Odp: Przesunięte dźwięki w Golden Melody

towal napisał/a:
na pewno jest coś nie tak.. czy wchodzi w grę taka opcja, że nie trafiasz w kanał i wydaje Ci się, że grasz tak jak piszesz? W GM jednak te kanały są dość wąskie.

Druga opcja, wada fabryczna.

Trzecia opcja, harmonijka w jakimś dziwnym stroju (nie wiem czy Hohner produkuje takowe, dlatego opcja mało prawdopodobna..)


Co do tych sklepów muzycznych, to po zakupie warto od razu przy sprzedawcy sprawdzić instrument i jeśli jest coś nie tak to zgłosić. Sprawdzanie harmonijki jakimis miechami to pic na wodę tylko : )


pozdrawiam.

Nie ma opcji żebym w kanał nie trafiał, efekt ten sam dla Pucker i Tonque Blocking.
Poza tym występuje, kiedy gram kolejno na kanałach od 1 do 10.

Obstawiam wadę fabryczną. Następnym razem idę do sklepu z komputerem :D

Cytat:
jsg. Aleś to wymyślił, przestań, coś co tu podajesz to kuriozum jakieś, albo jesteś za cienki albo za gruby.

Za pewne za cienki, dla tego nie wyłapałem problemu, do póki nie spróbowałem czegoś nagrać...

No nic, byle do wiosny.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2012-01-01, 17:34    Odp: Przesunięte dźwięki w Golden Melody

Z tego co piszesz to wygląda na jakąś skuchę w fabryce.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-01-01, 20:38    Odp: Przesunięte dźwięki w Golden Melody

Coś nie teges. A możesz coś dla mnie zrobić? Możesz nagrać (2)(3')(2)(3')(2)(3')4(3')(2)(1)(1)?
Obojętne jak szybko i z jakim rytmem. Spróbuję ocenić interwały na intuicję.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-01-01, 21:48    Odp: Przesunięte dźwięki w Golden Melody

minigunmen napisał/a:
Coś nie teges. A możesz coś dla mnie zrobić? Możesz nagrać (2)(3')(2)(3')(2)(3')4(3')(2)(1)(1)?
Obojętne jak szybko i z jakim rytmem. Spróbuję ocenić interwały na intuicję.


Jak będę w pracowni, po jutrze to spróbuje. Choć z podciągami to u mnie nadal słabo...
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu