Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
KeyBuzz

Posty: 1
Wysłany: 2011-08-21, 23:20    SWAN M1040 [CHROMATYCZNA] - czy warto?

Witam,otóż na harmonijce grałem kilka dni,ale przestałem i chcę zacząć znowu.
Moją pierwszą harmonijką była Hohner Blues Band [nówka za 15zł] noi dosyć trudno się na niej gra ; ] cieżej wydobywa się dźwięki itp.
Noi ta harmonijka mi się spodobała, w dodatku ma okrągłe kanały więc będzie łatwiej mi trafić ; p.
Czy warto ją kupować? jeśli nie - to jaką harmonijke chromatyczna do 100zl z ładnym wyglądem polecacie?

link:
http://allegro.pl/swan-10...1750352806.html
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-08-22, 00:04    Odp: SWAN M1040 [CHROMATYCZNA] - czy warto?

Za mniej niż 100zł nie da się zrobić porządnego chromatyka. Swan to taki bardzo wstępny model dla osoby, która chce sprawdzić, z czym to się je. Co ciekawe, jeżeli trafisz na dobry egzemplarz (miałem to szczęście), to będzie się na nim nawet dało grać! Podczas warsztatów w Kliczkowie Bertham Bercher (jeden z wykładowców harmonijki) ograł mojego Swana i sam się zdziwił, że to gra, nawet stroi i pozwala na obniżanie dźwięków! Co prawda nie zastąpi to żadnego z droższych chromatyków, ale na sprawdzenie, czy taki instrument nam pasuje może się nadać.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Mefisteso 

Wiek: 29
Posty: 7
Wysłany: 2012-01-01, 17:17    Odp: SWAN M1040 [CHROMATYCZNA] - czy warto?

Temat wprawdzie sprzed paru miesięcy, ale chciałbym dodać moje dwa grosze na temat tego harpa.
Pamiętajcie jednak, że gram zaledwie od tygodnia ;)

Brzmienie moim zdaniem jest świetne za tą cenę. Wydaje mi się że prezentuje się znacznie lepiej niż chociażby brzmienie chrometty, którą miałem okazję ograć.
Oczywiście, jest ono zubożone i czasami czuć, że brakuje pewnych "pasm", zapewne między innymi przez brak wentyli.
W temacie z nagraniami jest moje potrójne nagranie, gdzie mimo problemów z synchronizacją między nagrywanymi przez mnie ścieżkami można posłuchać brzmienia po tygodniu(w zasadzie summa summarum dwóch dniach) gry.

Co do strojenia to z zaskoczeniem stwierdziłem, że jest na przyzwoitym poziomie(oczywiście niektóre kanały wymagają lekkiej korekty), choć cała harmonijka moim zdaniem gra trochę za nisko(oczywiście tutaj pozostaje kwestia przypadkowości i nieregularności w chińskiej produkcji), także wskazana jest interwencja pilnika.

Co do przesuwki to płynność jest nienajgorsza, choć czasem mam wrażenie że przejście dźwięków z przesuwką i bez mogłoby nieco lepsze. Warto zarówno front i przesuwkę przeczyścić na starcie denaturatem.
Szczelność mimo braku wentyli jest naprawdę niezła, choć do nagrań harmonijka mimo ww. zalet raczej się nie nadaje ;)


Harmonijka jak najbardziej zachęciła mnie do gry, fajna opcja dla osób które poszukują swojej pierwszej harmonijki, która jednocześnie zachęca do kupna lepszej :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu