Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-12-23, 12:55    Lista utworów dla których warto kupić harmonijkę chromatyczną 16 kanałową

Proszę o podanie tytułów utworów w których wykorzystuje się więcej dziurek (kanałów) niż 12.

Jak narazie znalazłem tylko:
,,Flight of the Bumblebee (Lot trzmiela) http://www.harptabs.com/song.php?ID=8250 ''
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2011-12-31, 11:11    Odp: Lista utworów dla których warto kupić harmonijkę chromatyczną 16 kanałową

Nie łatwo znaleźć utwory na harmonijkę w których wykorzystuje się dźwięki z 16 -tki.
Wymaga to zdecydowanie dużo czasu i zapisów nutowych do wertowania, chyba że ktoś ma tak dobrą pamięć i zrobi to ze słuchu.
Jednak znalazłem taki utwór w, którego w zapisie nutowym trzeba grać na 16 kanałowej harmonijce.

Jest to ,,SECOND WALTZ'' D.Szostakowicza zwany czasami walcem lirycznym.



Jednakże patrząc na ten temat z innej strony, to każdy utwór można transponować do innej tonacji z wykorzystaniem w konsekwencji 16-ski.
Można też zastosować ozdobniki schodząc w niższe rejestry.
Nie będzie natomiast problemu w muzyce Jazzowej, gdzie improwizacja pozwala na skorzystanie praktyczne ze wszystkich kanałów chromatyka
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-31, 17:10    Odp: Lista utworów dla których warto kupić harmonijkę chromatyczną 16 kanałową

Sporo solówek na saksofon tenorowy będzie wykorzystywać tą oktawę dodatkową.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu