Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Icamer

Posty: 7
Wysłany: 2011-12-29, 18:05    Najwytrzymalsza harmonijka

Siemka, jestem Marcin, lat 16, uczeń LO.
Spodobała mi się ostatnio otrzymana dawno tremolo Hohner Weekender, może w moim wieku :D
Zdecydowałem kupić dychę... oczywiście plastyk i szukam najwytrzymalszej harmoszki. Opcja szukaj dała mi jedynie "najwytrzymalszego drewniaka", a ja szukam plastyka. Tak więc wydaje mi się, że wezmę S20... Jakie jest moje pytanie do Was? A no takie, że skoro parę osób pisało o tym, że Hohner zaczyna robić gorsze rzeczy chcę zapytać, czy jednak Suzuki Harpmaster nie będzie wytrzymalsza? A dwa to czy nie ma tańszej użytecznej harmonijki? I gdzie najtaniej kupić ^.^ W miarę możlwiości proszę o oceny w skali 1-10 :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2011-12-29, 19:57    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka

Witamy na forum,
Icamer napisał/a:
czy jednak Suzuki Harpmaster nie będzie wytrzymalsza
Myślę, że kwestia wytrzymałości jest dość względna. Można dość szybko zniszczyć harmonijkę, ale można też grać na niej bardzo długo. Zależy to między innymi od siły grania, intensywności, higieny jamy ustnej. S20 jest chyba najczęściej polecaną harmoszką na początek i do nauki. Solidna, dobra do grania zarówno akordami jak i pojedynczym dźwiękiem. Harpmaster jest ostatnio chyba równie popularny, ale jeśli mnie pamięć nie myli może brzmieć gorzej przy grze akordowej.
W kwestii wytrzymałości to ja mam np. GM w D, która gra mi już rok, a wiele osób narzekało na żywotność Goldenek.
Icamer napisał/a:
A dwa to czy nie ma tańszej użytecznej harmonijki?

Pewnie jest?! Choćby Big River Harp, ale pamiętaj, że jakość wzrasta wraz z ceną.
Specjale i Harpmastery mają podobną cenę ok. 90 zł i prawie każdy Ci je poleci. BRH już niekoniecznie. Jak masz 200 zł to możesz mieć Session Steel i moim zdaniem ona będzie najżywotniejsza.
Poczytaj sobie jeszcze tematy na forum. Wstrzymaj ze dwa dni z zakupem lub zamówieniem. Pośpiech nie zawsze jest dobrym doradcą.
Pozdrawiam
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Icamer

Posty: 7
Wysłany: 2011-12-29, 20:59    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka

Tak naprawdę to jestem na forum zarejestrowany od... 9 XII, ale nie miałem potrzeby nic pisać. Tak czy siak trochę już poczytałem. Ach... no tak! Mam stały aparat na górze, a nie długo mi dojdzie też na dolne zęby, więc raczej nie będę wariował... a przez wariowanie mam na myśli próby przeskakiwania jak to ktoś powiedział z 2 do 7 zbyt szybko, w sensie ponad moje możliwości ^.^

A tak na skali to jakie punkty w skali 1-10 otrzymałyby BB,SS,HarpMaster,S20 i BRH? Bo ja mam świadomość, że raczej nie będę się na razie (w sensie może kiedyś, a może nigdy) uczył żadnych technik, a jedynie zagrać parę melodyjek i spróbować grać ze słuchu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2011-12-30, 08:47    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka

Icamer napisał/a:
Mam stały aparat na górze, a nie długo mi dojdzie też na dolne zęby

O ile mnie pamięć nie myli to na forum były już osoby z aparatem na zębach i nie zgłaszali utrudnień z graniem. Podejrzewam, że jest to kwestia przyzwyczajenia.
Icamer napisał/a:
A tak na skali to jakie punkty w skali 1-10 otrzymałyby BB,SS,HarpMaster,S20 i BRH?

Wszystko jest względne. Zależy co będziemy oceniać. Czy wytrzymałość jak w tytule tematu, czy komfort grania. Jeśli to pierwsze to uważam, że najwyższa ocena dla Session Steel za stroiki ze stali. Suzuki stosuje fosforobrąz do produkcji swoich stroików i też rekomenduje je jako wytrzymalsze. Pod tym względem najsłabszy powinien być Hohner, ale z drugiej strony to chyba najpopularniejszy producent harpów na świecie. Na S20 graja i początkujący i bardziej doświadczeni. Big River Harp z całą pewnością jest niżej pozycjonowany od Specjala. Na temat Blues Banda, Silver Stara i harmonijki z Lidla szkoda się wypowiadać, choć ostatnio na forum znów pojawili się ich "wyznawcy". Jeden twierdził nawet, że SS jest świetna.
Nie pokuszę się tu o wystawianie ocen, bo nie byłbym obiektywny. Nie miałem wszystkich tych harmonijek, aby zrobić porównanie. Grałem na S20 w A, którego nie lubiłem. Teraz w A mam stalówkę i też za nią nie przepadam. Ja chyba po prostu nie lubię korpusów z plastiku.
Na stronie Bartka Łęczyckiego znajdziesz testy Harpmastera i Session Steel. Na YT są videorecenzje S20 i może BRH, choć tym się akurat nigdy nie interesowałem.
Biorąc pod uwagę, że dopiero zaczynasz przygodę z tym instrumentem, a także ważny będzie stosunek ceny do jakości to wybierałbym pomiędzy Special20 i Harpmasterem.
Wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Icamer

Posty: 7
Wysłany: 2011-12-30, 16:59    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka

Czyli, że BluesBandy zaczynają być lepsze tak jak kieeeedyś tam?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-30, 17:08    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka

Nie i myślę że nie powinniśmy wogóle rozmawiać na temat bluesbandów na forum harmonijkowym tylko raczej na jakimś na temat zabawek, bo to nie jest instrument tylko jego zabawkowy substytut.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KatuzaR 


Wiek: 32
Posty: 319
Otrzymał 29 punkt(ów)
Skąd: Kryry
Wysłany: 2011-12-31, 11:15    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka

Witam po długiej przerwie :)
Saskers napisał/a:
Harpmaster jest ostatnio chyba równie popularny, ale jeśli mnie pamięć nie myli może brzmieć gorzej przy grze akordowej.


Na upartego można powiedzieć, że o tyle samo gorzej gra Specialka na pojedyńczych kanałach :)

Przeszedłem przez BHR, S20, Promastera i Harpmastera. Osobiście najlepiej gra mi się na ostatnim, choć to może być poprostu dziwne przyzwyczajenie (Adam Gussow dalej grywa na Marine Band i mu to wystarcza :) ) Muszę jednak przyznać, że żadna, prócz promastera który jakoś szybko się rozstroił (może trefny model) nie budzi we mnie żalu i każda wydana złotówka była tego warta!

Pozdrawiam
KatuzaR
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2011-12-31, 15:05    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka

KatuzaR napisał/a:
Saskers napisał/a:
Harpmaster jest ostatnio chyba równie popularny, ale jeśli mnie pamięć nie myli może brzmieć gorzej przy grze akordowej.


Na upartego można powiedzieć, że o tyle samo gorzej gra Specialka na pojedyńczych kanałach :)


KatuzaR,
chyba, może - te słowa oznaczają, że nie stawiam tu wyroków i opinii nieomylnego, a jedynie przywołuję pewne subiektywne wrażenia i przekonania. Właśnie dlatego napisałem też, że:
Saskers napisał/a:
Nie pokuszę się tu o wystawianie ocen, bo nie byłbym obiektywny. Nie miałem wszystkich tych harmonijek, aby zrobić porównanie.

...a na koniec dodałem, że:
Saskers napisał/a:
wybierałbym pomiędzy Special20 i Harpmasterem


Pozdrawiam sylwestrowo

Saskers

[ Dodano: 2012-01-01, 09:55 ]
Film z YT o s20:
http://www.youtube.com/watch?v=tmRMemXGSdU

Big River Harp:
http://www.youtube.com/wa...FYc7bWIzSI5xMUW

Golden Melody:
http://www.youtube.com/wa...J7orX1SKI6hWgR0

Blues Band:
http://www.youtube.com/wa...lRKHmPmjhG2_Rdl

Harpmaster i Bluesmaster:
http://www.youtube.com/watch?v=d_nzrhFaQno

Może to pomoże w dokonaniu wyboru.

minigunmen napisał/a:
myślę że nie powinniśmy wogóle rozmawiać na temat bluesbandów na forum harmonijkowym
Saskers napisał/a:
Na temat Blues Banda, Silver Stara i harmonijki z Lidla szkoda się wypowiadać, choć ostatnio na forum znów pojawili się ich "wyznawcy"
Właśnie dlatego napisałem o tym z ironią. Jednak film z demonstracją BB umieściłem, żeby pokazać, że i takie coś istnieje i że da się na tym coś wycisnąć.

Z innej beczki to słyszałem, że jak Tomek Kamiński nagrywał pierwszą płytę Harmonijkowego Ataku i skradziono mu cały harpowy dobytek, to poratował się Silver Starami i na nich nagrał materiał. Tyle, że kiedyś SS i BB podobno były inne.

Pozdrawiam noworocznie

Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2012-10-29, 23:24    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka

W moim rsenale jest jeden egzemplarz Suzuki promaster. Gram na nim dość często i służy mi już pięć lat. Myślę, że pociągnęła by jeszcze trochę, gdyby nie zgubiona przy czyszczeniu jedna śrubka mocująca pokrywy, co wystawia ją na dyskomforty mechaniczne. Więc polecam - ale duży minus śrubki. Np. Jeśli zginęła mi śrubka od lepszego Hohnera kupiłem model za 15 zł i śrubka pasowała. Do promastera bezskutecznie szukam zastępczej od dłuższego czasu...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-10-30, 10:22    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka

Napisz do mnie prywatną wiadomość, to pomyślimy co z tą śrubką zrobić :)
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawko_GD 

Wiek: 42
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-12-10, 12:48    Odp: Najwytrzymalsza harmonijka

Ja mam niezniszczalnego BluesBanda - ma 13 lat!!
Od wielu już na nim nie gram ale był przeze mnie katowany na początku nauki.
Teraz ma wytartą od kciuka pokrywę (nie wiem jak to zrobiłem :cool: ), obie są z resztą zgniecione (kiedyś harmonijka chyba znalazła się pod czyimś siedzeniem), przy zgniataniu ukruszył się korpus od strony kanałów.

Ale - co najdziwniejsze - ten wrak harmonijkowy nadal gra i nie fałszuje.

Brzmienie niestety "bluesbandowe" :cool:
_________________
ZAPRASZAM NA LEKCJE HARMONIJKI - TRÓJMIASTO!!
www.harmonijka.iscool.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu