Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
pawelski99 

Wiek: 24
Posty: 4
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-12-27, 23:31    [Rada] Harmonijka na początek - nada sie?

Witam serdecznie. Jestem nowy na tym forum i z harmonijkami też dużo do czynienia nie miałem. Kilkanaście lat temu dostałem po dziadku harmonijkę ale się nią za bardzo nie interesowałem. Od Wigilii tego roku bardzo mnie ona wciągnęła. Z tym, że jest po dziadku - czyli chiński badziew. Wiem tylko tyle, że na harmonijce pisze Parrot. Grałem na niej te 3dni i jutro jadę kupić sobie harmonijkę. Na internecie czytałem, że na początek dobra jest harmonijka Hohner Blues Harp. Odpowiadała by mi taka w tonacji C, jednak nie wiem czy jest dobrą harmonijką. Proszę o porady. Z góry dziękuje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
draconiss 

Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-12-27, 23:54    Odp: [Rada] Harmonijka na początek - nada sie?

Witam :)

Wszystko co kosztuje w okolicach 80zł jest dobre na początek choć co jest najlepsze to i tak dopiero odkryjesz po przetestowaniu przynajmniej kilku modeli.Jeżeli jesteś świadomy zalet i wad drewnianego korpusu, bo taki korpus ma Blues Harp z tego co kojarzę to oczywiście nie ma przeciwwskazań żebyś to od tej harmonijki zaczął.

Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
pawelski99
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-28, 08:10    Odp: [Rada] Harmonijka na początek - nada sie?

zdaje się że utartym jest zwyczaj nie polecania drewnianych korpusów początkującym. Wymagają one sporej dbałości, nie dają się płukać- a początkujący, nie opanowawszy techniki może musiać płukać harmoniję dość często.
Z tego co się naczytałem, nie z praktyki, jednak Hohner Special 20,trochę droższa, a plastik i spora wytrzymałość na błędy.
Względnie big river, to będą te same blachy, tylko na plastikowym korpusie:
http://forum.harmoszka.com/5777.htm
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
pawelski99
Saskers 


Wiek: 45
Posty: 97
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Saska Kępa
Wysłany: 2011-12-28, 09:52    Odp: [Rada] Harmonijka na początek - nada sie?

Z tym płukaniem to bym nie przesadzał. Ja uczyłem się grać na harpie z drewnianym korpusem. Kolejny także kupiłem drewniany. Dopiero inne tonacje zdarzały się z plastykiem i jakoś nie bardzo mi pasowały. To oczywiście moja subiektywna ocena. Dodam, że nie płukałem harmonijek.
Myślę, że jeśli nie gra się zaraz po jedzeniu chipsów, paluszków albo w ogóle jedzeniu to nie ma większego problemu. Warto mieć umyte zęby, lub przynajmniej wypłukane usta (może być piwem ;) ).Do harmonijki dostanie się wilgoć z oddechu i ślina, ale można ją wytrząsnąć. Później harp sam wyschnie. W przypadku drewna większym problemem jest pęcznienie, ale przy Blues Harpie raczej się ono nie zdarza.
pawelski99, ja uważam, że śmiało możesz kupować BH, choć i S20 będzie równie dobry na początek.
Pozdrawiam
Saskers
_________________
Nie zawracaj kontrafałdy, że w Warszawie byłeś
Bo na Saskie Kiempe wcale nie chodziłeś
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
pawelski99
pawelski99 

Wiek: 24
Posty: 4
Skąd: Żary
Wysłany: 2011-12-28, 13:39    Odp: [Rada] Harmonijka na początek - nada sie?

Dziękuje wszystkim za porady. Wszyscy po punkciku :) .

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu