Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Omenmariusz 

Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-12-25, 12:27    Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

Witam

Jak w temacie jestem początkujący chce zacząć grę na harmonijce :) Mam pytanie przeszukałem juz troszeczkę forum. Chciałbym kupić harmonijkę na początek niedrogą przeczytałem że nie ma co kupować harmoszek typu blue bird itp . Do wydania mam około 50-60 zł i zastanawiałem się nad właśnie tym Blues Bandem. Czy jest ona dobra na poczatek ? czy nie będzie tak że jakość jej zniechęci mnie do grania albo wyrobię sobie jakieś złe nawyki gdybym chciał później przejść na wyższy poziom :P ??

Jeszcze jedno pytanie czy nie lepiej kupić używanej harmonijki lepszej firmy ?? Wczesniej grałem na basie i zauważyłem ze lepiej było kupić używana gitare lepszej firmy niz nowa plastikową :P Czy jesli chodzi o harmonijki jest tak samo ??

Jakie są różnice miedzy Honerem Silver Star a Blues Bandem bo cenowo są prawie takie same ??

Czy lepiej poczekać troszkę i kupić Marine Band'a lub Blues Harpa ?? i być już później o lewel wyżej :P ?

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-12-25, 13:56    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

lepiej dołożyć 20 zł do tych Twoich 60 i kupić Blues Harpa/ Special 20/ ew. Golden Melody. Powyżej stówki jest większy wybór. Nie pchaj się w blues bandy i silver stary.

a używane harmonijki diatoniczne mało kto raczej sprzedaje :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-12-25, 14:00    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

Jeśli masz doświadczenie z tuningiem i dezynfekcją harmonijek oraz nie boisz się, że będzie uszkodzona - można kupić używkę. Na razie takiego nie masz więc jeszcze dla Ciebie wg mnie za wcześnie.

Jak kupować coś nowego to minimum 80 PLN (jeszcze lepiej 150 PLN).

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-25, 14:05    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

Sam się zastanawiałem niedawno jak tu mało wydać a kupić porządną Harmonijkę... w końcu zebrałem wszystkie 10 i 20 groszówki w domu, wymieniłem to we wszystkich okolicznych kioskach, piekarniach i spożywczakach, na grubszy pieniądz i kupiłem Golden Melody, nie obciążając specjalnie swojego domowego, przedświątecznie nadszarpniętego budżetu... .

Ale to może być nie najlepszy wybór, bo jest delikatna- podobno, lepiej jednak kupić special 20.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Omenmariusz 

Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-12-25, 14:24    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

aha rozumiem pogrzebałem jeszcze troszkę i wybrałem BIG RIVER HARP możliwe że jeszcze w tym tygodniu zamówie dobry wybór ?? Dużo różni się z Blues Harpem ??



Bo różnica cenowa jest niewielka albo nawet jej niema :)

Gdzie mogę znaleźć porównanie tych harmonijek
BIG RIVER HARP
Blues Harp
Marine Band

Bo ceny ich są prawie identyczne :) Jak kupowałem gitary to po prostu ogrywałem a harmonijki sie nie da wiec pytam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-12-25, 15:36    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

na pewno w dziale o Hohnerach są tematy o każdej z tych harmonijek. Ja bym chyba wybrał Blues Hapra z tych trzech.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-25, 16:24    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

marnie bend ma drewniany korpus. Dla kogoś kto nie ma doświadczenia z drewnem, może być to problem, utrzymanie tego w higienie, konserwacja, impregnacja itp... Ale to jest ta sama konstrukcja co specjal 20 o ile nie mylą mi się fakty.

Tu masz o big river i jednocześnie coś niecoś o blues harp.
http://forum.harmoszka.co...-harp-vt333.htm

Sam zdecydowałem się na konkretny model, po obejrzeniu filmików tago kolesia:
http://www.youtube.com/watch?v=6oqHE1D0u_E
Tu blues

http://www.youtube.com/watch?v=3Httj2jiqOg
Tu River

http://www.youtube.com/watch?v=T30waNqM20M
A to marynarka...
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Omenmariusz
Omenmariusz 

Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-12-25, 16:57    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

Dzięki wielkie

chyba jednak wybiorę SPECIAL 20 bo przeczytałem że dobra dla początkujących z tych chyba 3 co wymieniłem wydaje sie być najelpszym wyborem chociaż bardziej podoba mi się BIG RIVER HARP ale jak to mówią ma brzmieć a nie wyglądać :P

Mam nadzieje że dobrze wybyrałem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-12-25, 17:04    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

na stronie bluesharp.pl możesz kupić harmonijkę i dostaniesz rabat na kurs dla poczatkujących.

Powinieneś być zadowolony z wyboru :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Omenmariusz
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-12-25, 19:17    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

Polecam Suzuki Harpmaster bo mało powietrza potrzebuje by wydobyć ładny dźwięk. Nie ma w niej drewnianych części dlatego nie pęcznieje i jest tania czyli poniżej 100zł. Na YouTube można posłuchać http://www.youtube.com/us...er?feature=mhee oraz zapoznać się z recenzją fachowca http://www.harmonijka.mud...x.php?r=75&l=pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Omenmariusz 

Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-12-25, 19:40    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

A co do żywotności tych harmonijek wiem ze to zależy od eksploatacji instrumentu ale suzuki czy hohner ?? Bardziej jestem przekonany do hohnera bo kiedyś grałem na ich kablu do gitar :P (wiem ze to nie ma nic wpsólnego) ale przeżył naprawdę długo :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jsg 


Posty: 151
Otrzymał 9 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-12-25, 19:42    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

Tak jedynie z tego co czytalem- ci co maja suzuki sobie chawla, a ci co maja hohnery tez sobie chwalą. Takie przysłowie- każda sroczka...
Poczytaj o konkretnych modelach w stosownych dzialach i sam wyciagnij wnioski.
_________________
Moja strona, zupełnie nie poświęcona muzyce
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-12-25, 20:06    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

hej, do niedawna grałem tylko na hohnerach. Od jakiegoś czasu mam dwa modele suzuki m-20 i folk master mark ii. Jestem bardzo zadowolony. Folkmaster to tania harmonijka, jednak zaskoczyła mnie swoją jakośćią. Tym bardziej, że to wysoka tonacja (E).
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-25, 20:31    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

Czemu rozwijamy wątek o Blues Bandzie? Kolejny?
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Omenmariusz 

Posty: 5
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2011-12-26, 23:39    Odp: Początek gry a harmonijka Honer Blues Band

Tak więc dokonałem zakupu Hohner special 20 z poleconego wczesniej sklepu czekam za przesyłką. Wielkie dzięki za odpowiedzi mam nadzieje że będe zadowolony jakoś bardziej przekonałem sie do tego hohnera. Harpmastera na pewno jeszcze kupię :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu