Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Otrowolf

Posty: 3
Wysłany: 2011-09-14, 18:15    [Problem] Harmonijka Special 20

Witam dzisiaj dostałam harmonijke Hohner Special 20 i na początku było wszystko ok, póki nie sprawdziłam 10 kanału jak dmucham, to mam wrażenie, że jakby jest zatkany, ze wszystkich innych dzwięków wydobywa się bez żadnych trudności a z tego kanału okronie. Plus jeszcze teraz nie wiem czemu ale ciężej mi się dmucha do pozostałych kanałów. Może uszkodziłam stroik?

Z góry dziękuje za odpowiedz i przepraszam, jak był już taki temat.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-09-14, 18:22    Odp: [Problem] Harmonijka Special 20

Ja myślę, że to sprawa techniki, harmonijka działa tak że z każdego kanału w specyficzny sposób wydobywa się dźwięk i trzeba specyficznie dopasować układ ust itp. Jeśli nie grałaś na niej za dużo i nie używałaś 10 kanału to sądzę, że jest w stanie fabrycznym, tylko trzeba poćwiczyć używanie go.
Pokombinuj różnymi układami. Na pewno nie można na siłę. :) Odkryjesz to.

Witam na forum rzadko widywaną płeć piękną.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Otrowolf

Posty: 3
Wysłany: 2011-09-14, 18:26    Odp: [Problem] Harmonijka Special 20

Dziękuję za radę i też Witam :) A jeszcze jedno, czyli uszkodzenie stroika nie wchodzi w grę? Jak np. mocniej trochę dmuchnęłam?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-09-14, 18:28    Odp: [Problem] Harmonijka Special 20

Jak nie dęłaś jak w trąbę to na pewno nie :) 10 kanał powinien wytrzymać nieco mocniejsze próby (ale tylko nieco). Spróbuj zwęzić przepływ powietrza, może to pomoże.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Otrowolf

Posty: 3
Wysłany: 2011-09-14, 18:35    Odp: [Problem] Harmonijka Special 20

Właśnie przepływ powietrza nie ma nic do tego muszę dmuchać bez przerwy przez jakieś 3 sekundy żeby jakikolwiek dźwięk się wydobył.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-09-14, 20:24    Odp: [Problem] Harmonijka Special 20

Może być tak, że stroik jest zbyt głęboko wciśnięty w szczelinę. Miałem tak z Meisterklasse w E (sic!). Po odgięciu stroika, dźwięk zaczął się magicznym sposobem odzywać :)
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-09-15, 11:05    Odp: [Problem] Harmonijka Special 20

Przy złym układzie na 10 kanale jest to samo jak w przypadku źle ustawionego stroika. Ale to się zdarza bardzo rzadko. Ja reguluje harmonijki i naprawiam ale pewnie Ci się dla 1 stroika wysyłać nie opłaca.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Olinek 

Wiek: 33
Posty: 3
Wysłany: 2011-12-18, 12:48    Odp: [Problem] Harmonijka Special 20

Mam podobny problem z trzema pierwszymi kanałami. Żeby wydawały normalny dźwięk, muszę je najpierw jakby "rozdmuchać", wtedy jakoś dają radę, ale gdy pogram na innych kanałach nie używając tych trzech pierwszych, to po chwili znów jest to samo... Nie grałam na mojej harmonijce zbyt dużo, w sumie to dopiero zaczynam całą zabawę z nią, możliwe żebym w tak krótkim czasie już coś zepsuła?:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-19, 08:48    Odp: [Problem] Harmonijka Special 20

Jeżeli masz problem z pierwszymi trzema kanałami na wdechu, to się nie przejmuj. Z harmonijką najprawdopodobniej jest wszystko w porządku. Jest to raczej kwestia techniki. Słyszałem, o harmonijkarzach, którzy wyrzucali sprawne harmonijki właśnie przez drugi kanał na wdechu (Prawdopodobnie jest to mit, i nie polecam szukać tych harmonijek;) ).
Wszystko jest kwestią czasu. Staraj się grać jak najluźniej, z rozluźnionym "aparatem gębowym" (Policzki luźno, język leży swobodnie na dole, żuchwa jest maksymalnie opuszczona i wdech robimy wymawiając tak jakby "a" na wdechu). Powinno pomóc;)

Witam i Pozdrawiam
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Olinek
Olinek 

Wiek: 33
Posty: 3
Wysłany: 2011-12-19, 18:59    Odp: [Problem] Harmonijka Special 20

faktycznie, tak jak mówisz jest już lepiej! myślę że jak jeszcze trochę poćwiczę to dam radę to ogarnąć :) a już się bałam, że coś jest nie tak ;p wielkie dzięki za pomoc :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zamieszkaly 


Wiek: 32
Posty: 698
Otrzymał 86 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-12-19, 19:48    Odp: [Problem] Harmonijka Special 20

Nie ma sprawy, polecam się na przyszłość:P
_________________
https://www.facebook.com/brodatedzwieki
https://www.youtube.com/c/brodatedzwieki
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu