Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Kłopot 

Wiek: 24
Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-12-19, 16:14    Blues Harp - Drugi kanał na zasysaniu brzmi jak wuwuzela

Jakiś czas temu wzięłam harmonijkę do szkoły. Zauważył ją pewien osobnik, do którego nie dociera zdanie N I E P O Ż Y C Z A M, i nie ważne czy chodzi o pióro, harmonijkę czy psa. No to wziął harmonijkę i z całej siły dmuchnął, co prawda z dość dużej odległości, ale i tak było słychać w całej klasie (a było dość głośno). Teraz zauważyłam, że się na zassaniu z 2 i czasami 3 kanału wychodzi dźwięk podobny do wuwuzeli w którą ktoś za słabo dmuchnął (taki kwik) no i nie wiem, czy to przez ww osobnika, czy po prostu dlatego, że nigdy nie używałam 2. Osobnik załatwił mi już w podobny sposób pióro- dla niego "delikatnie" oznacza z całej siły.
Co mam zrobić? (z harmonijką, wiem, że Osobnika mam powiesić)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-19, 16:28    Odp: Blues Harp - Drugi kanał na zasysaniu brzmi jak wuwuzela

Najpierw osobnika należałoby w jakiś sposób zmiażdżyć, intelektualnie najlepiej, bo nie namawiam do przemocy. Ale powiesić.. popieram.

Najlepiej by było lekko przeczyścić, myślę że się stroik od czegoś przyblokował. Nie koniecznie przez tego osobnika ale i to jest możliwe. A ten dźwięk znamy, przeważnie zdaża się jak coś przyczepi się do stroika lub dostanie miedzy stroik a płytkę. Delikatnie otwórz harmonijkę, rozkręć i powkładaj kartkę papieru pod stroiki, między stroik a płytkę (delikatnie!). Tak żebyś przetarła stroik od spodu. Można też osobno płytki odkręcone od korpusu przepłukać wodą i ostrożnie wytrzeć ręcznikiem papierowym - tylko żeby kawałek ręcznika nie został. Jak osuszysz całość, to nie dość że pozbędziesz się zarazków tego osobnika, to prawdopodobnie usuniesz też coś, co tam blokuje. Pamiętaj gdzie co było przy skręcaniu, najlepiej zaznacz sobie mazakiem która strona płytki stroikowej jest zewnętrzna, żeby dobrze skręcić. I pamiętaj w których otworach były śrubki. Potem skręć, nie za mocno, żeby na zdrowy rozsądek dobrze się trzymało i powinno być okej.

Daj znać czy pomogło.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kłopot 

Wiek: 24
Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-12-19, 16:33    Odp: Blues Harp - Drugi kanał na zasysaniu brzmi jak wuwuzela

Nie mogę odkręcić śrubki. Jedna ustąpiła bez problemu, drugą ktoś chyba potraktował nożem. No trudno, może się uda. A co do osobnika- za pióro już zarobił "heyah" na policzku.

[ Dodano: 2011-12-19, 16:45 ]
Nie zadziałało :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu