Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
GoldBluesMelody 

Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-12-12, 18:48    Seydel Solist Pro; Problem przy zassaniu na 2,9 i 10 kanale

Ekhm, mam problem przy zassaniu na 2 kanale. Otóż dźwięk jest jakby głuchy, jak coś przeszkadzało stoikowi przy wydaniu czystego dźwięku. Z kolej dźwięki 9 i 10 są piskliwe(9 nawet nazwał bym to piskiem, nie piskliwym dźwiękiem) oraz sie gubia, mam problemy przy graniu ich pod rząd.
_________________
Bądź pozdrowiony, kimkolwiek jesteś.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-12-12, 19:02    Odp: Seydel Solist Pro; Problem przy zassaniu na 2,9 i 10 kanale

zaczynasz, czy już trochę grałeś? jeśli ta pierwsza opcja, to ja stawiałbym na niedopracowaną technikę gry z Twojej strony. Napisz coś więcej w temacie.

Pozdrawiam, Piotrek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GoldBluesMelody 

Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-12-12, 19:06    Odp: Seydel Solist Pro; Problem przy zassaniu na 2,9 i 10 kanale

Jest to moja druga harmonijka która dostałem na Mikołaja :] wczesniej grałem z msc na Bluesbandzie, wszytko było ok.
_________________
Bądź pozdrowiony, kimkolwiek jesteś.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
towal 

Wiek: 33
Posty: 238
Otrzymał 13 punkt(ów)
Skąd: Puławy
Wysłany: 2011-12-12, 19:11    Odp: Seydel Solist Pro; Problem przy zassaniu na 2,9 i 10 kanale

dlatego to nie gra. miesiąc na blues bandzie, teraz przesiadka na normalny sprzęt. przede wszystkim, nie graj na siłę, bo za chwilę Seydelek padnie. Po drugie, wklep w youtube hasło "Adam Gussow" (http://www.youtube.com/watch?v=SDKbqacmPyw) - któraś lekcja z kolei mówi o wydobywaniu czystego dźwięku z drugiego kanału.

Co do górnej oktawy, to wymaga ona szerszego otwarcia całego "aparatu gębowego", czyli szczęka niżej, język spokojnie spoczywa na dole (przynajmniej ja tak robię- są tutaj lepsi fachowcy od tego instrumentu)

Napisz jeszcze jaka tonacja harmonijki.

PS. w Trójmieście masz sporo muzyków zajmujących się harmonijką ustną. Udzielają lekcji na poziomie początkującym jak i dla zaawansowanych.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
GoldBluesMelody 

Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-12-14, 19:47    Odp: Seydel Solist Pro; Problem przy zassaniu na 2,9 i 10 kanale

Tonacja C I dzięki wszystko sumie działa, jak przejrzałem Adama Gussowa.
_________________
Bądź pozdrowiony, kimkolwiek jesteś.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu