Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
slewik 

Posty: 8
Wysłany: 2011-12-09, 22:37    Potrzebuje utworow do treningu

Jestem wciaz poczatkujacym i gram z tabulatur. nIE umiem podciagow. gram na razie proste zagrywki, ale w wiekszosci sa ta jakies motywy z filmow, bardzo znane melodie z bardzo znanych piosenek. Chcialbym nauczyc sie jakiegos prostego ale bluesowego kawalka. Mam harmoszke w tonacji A, ale coz, nie zamierzam grac na razie z podkladem, takze wazne zeby melodia byla prosta, bez podciagow lecz jednak bluesowa. Moglby ktos cos podrzucic
? jakeigos taba oczywiscie, bo mysle ze sluchu nie rozpracuje takiej bluesowej melodyjki ;/
z gory dzieki za pomoc ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
draconiss 

Posty: 33
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2011-12-10, 01:22    Odp: Potrzebuje utworow do treningu

Podam tytuły przykładowych utworów bluesowych czy też około bluesowych: Smokestack Lightning,Sweet Home Chicago,Proud Mary,Randy & Ry,When the saints go marching in,Roadhouse Blues,Voodoo Child,Catfish Blues,Whisky.
Wykonawców nie podaję, bo są raczej oczywiści, a już z pewnością będą gdy wpiszesz powyższe tytuły w wyszukiwarce na tej stronce

http://www.harptabs.com/

Prócz tego na tym forum jest też dział Tabulatura :)

Pewne zastrzeżenia jednak muszę wtrącić.Po pierwsze sam będę dopiero zaczynał(mam jednak już pewne wyobrażenie o tym co chciałbym mniej więcej grać) dlatego z tymi utworami być może przeceniam trochę swoje możliwości, a po drugie to jest mój gust... no ale rozumiem, że skoro pytasz to zdajesz się trochę w sprawach muzycznych na innych.
Co do podciągów to nawet jeśli takowe będą to na początku myślę nic się nie stanie jeżeli jako początkujący po prostu będziesz grał bez ich używania do czasu aż się ich nie nauczysz.
Jak gdzieś się mylę to proszę bardziej doświadczonych o poprawki :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mat21jar 


Wiek: 31
Posty: 92
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Jarocin
Wysłany: 2011-12-10, 17:33    Odp: Potrzebuje utworow do treningu

Cześć,

Ja od siebie dodam, że warto pograć również bez tabów (na początku swojej przygody z harmonijką) do jakiegoś podkładu. Chociażby do 12 taktowego bluesa. Co zagrać? To co ci do głowy wpadnie, nieważne jak zagrane, ważne, że będzie to coś twojego. W miarę czasu i poznawania kolejnych zagrywek, taka gra do podkładu będzie coraz lepsza. Masz harpa w A, więc podkładu szukaj w tonacji E.
Poza tym słuchaj dużo bluesa, nie koniecznie musi tam występować harmonijka. Słuchaj gdzie możesz i jak często możesz :) Wyłapuj zagrywki które ci się spodobają i spróbuj je zagrać po swojemu.
Przejedź się także na jakieś warsztaty jeśli chcesz zrobić szybkie postępy. Naprawdę o wiele więcej się na nich nauczysz niż gdybyś samemu się uczył.
A co najważniejsze to ćwicz regularnie. 10 minut każdego dnia w tygodniu to więcej niż 1 godzina przegrana od razu.
Niech gra sprawia ci przyjemność. Powodzenia.

Pozdrawiam
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu