Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-12-07, 12:53    harmonijka w tonacji C + harmonijka w tonacji Cis = jeden instrument

Posiadam harmonijkę Suzuki Harpmaster w tonacji C i mam pytanie czy jak kupie sobie drugą harmonijkę Suzuki Harpmaster w tonacji Cis i połączę obie te harmonijki taśmą tak by z dwóch instrumentów powstał jeden to czy wtedy będę mógł grać bez kombinowania utwory z dźwiękami cis, dis, fis, gis, ais tak jak na harmonijkach chromatycznych bo wydaje mi się że zamiast używania registru dmuchał bym wtedy na harmonijkę w tonacji Cis. Co o tym sądzicie i ile mam w tym racji?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-12-07, 14:13    Odp: harmonijka w tonacji C + harmonijka w tonacji Cis = jeden instrument

Do harmonijek tremolo są lepsze rozwiązania:




Taśmą można połączyć, ale niewygodnie będzie grać, jeśli między nimi nie będzie dosyć szerokiej szczeliny.

Ale po co tak kombinować?
Nie łatwiej:
a) nauczyć się bendingów i technik over i używać diatonika Richtera;
b) kupić chromatyka i mieć po wciśnięciu przycisku harmonijkę Cis-dur?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-07, 20:10    Odp: harmonijka w tonacji C + harmonijka w tonacji Cis = jeden instrument

Dodajmy, że jak się sklei dwa richtery to i tak w dole będą dziury, bo stroiki są tam strojone o więcej niż półton.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-12-08, 10:43    Odp: harmonijka w tonacji C + harmonijka w tonacji Cis = jeden instrument

Medium napisał i tu cytuje ,,Ale po co tak kombinować? Nie łatwiej:
a) nauczyć się bendingów i technik over i używać diatonika Richtera;
b) kupić chromatyka i mieć po wciśnięciu przycisku harmonijkę Cis-dur? ,,

Bendingi i overy są nie tylko trudne ale także w znacznym stopniu wpływają na skracanie żywotności harmonijki diatonicznej a nie stać mnie na częste kupowanie harmonijek.
Harmonijka chromatyczna to wspaniałe rozwiązanie dlatego planuje zakup tego zacnego instrumentu dlatego zbieram kasę na suzuki chromatix scx 64.
Szkoda że mój pomysł zawarty w tytule tego postu jest złym pomysłem ale mimo tego nie zniechęcę się do diatonika nawet po zakupie harmonijki chromatycznej ponieważ diatonik jest bardziej mobilny ze względu na mniejsze rozmiary.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-12-08, 12:33    Odp: harmonijka w tonacji C + harmonijka w tonacji Cis = jeden instrument

Zaskoczę Cię. W mojej ocenie na żywotność stroików bardziej niż stosowanie bend'ów i over'ów wpływa nieprawidłowe (siłowe) zadęcie i zassanie oraz głośna i bardzo głośna gra na harmonijce.

Jak chcemy grać głośno - mikrofon i wzmacniacz. Przy grze akustycznej gramy kameralnie i cichutko. Wtedy harmonijka posłuży latami.

Pomimo bardzo intensywnego grania nie udało mi się jeszcze rozstroić żadnej harmonijki, ale gram niezbyt głośno no i mam harmonijek już trochę :) . Gram więc też w różnych tonacjach i jakoś nie bardzo mogę potwierdzić to, że od grania overami czy też bendingiem stroiki się sypią.

Ale, żeby wypracować technikę trzeba od początku wiedzieć jak powinno się grać i do tego dążyć.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janek Domański 


Wiek: 40
Posty: 160
Otrzymał 15 punkt(ów)
Skąd: Szczecinek/Piła
Wysłany: 2011-12-08, 19:00    Odp: harmonijka w tonacji C + harmonijka w tonacji Cis = jeden instrument

Janko muzykancie. Też kiedyś miałem podobny pomysł i kombinowałem z techniką trzymania w jednej ręce dwóch harmonijek. Dokładniej C i A. Nie zdało egzaminu. Jeżeli chcesz grać chromatycznie, to radzę posłuchaj Mediuma.
_________________
jestem janek. czasem robię animacje. na zdjęciu po lewej - synek michaszek
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu