Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-12-05, 09:39    Czemu na większą skale produkuje się tylko harmonijki chromatyczne w tonacjach ,,C'' i ,,G''

Wiem że harmonijki chromatyczne są produkowane we wszystkich tonacjach. Ciekawi mnie tylko dlaczego z łatwo dostępnych tonacji na polskim rynku oprócz tonacji ,,C'' jest jedynie tonacja ,,G''. Ciekawi mnie dlaczego akurat tonacja ,,G" jest w sklepach na drugim miejscu popularności a nie np: tonacje ,,A'' ,,B'' ,,D'' ,,E'' ,,F'' ,,C#'' ,,D#'' ,,F#'' ,,G#'' ,,A#''. Jaka jest wyższość tonacji ,,G'' nad tymi tonacjami bo nie wiem dlaczego tonacja ,,G'' jest tak popularna w sklepach? Czy może ktoś to wytłumaczyć dlaczego tak jest?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-12-05, 10:08    Odp: Czemu na większą skale produkuje się tylko harmonijki chromatyczne w tonacjach ,,C'' i ,,G''

Czyżby chodziło o największy popyt na te tonacje?

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-12-05, 10:23    Odp: Czemu na większą skale produkuje się tylko harmonijki chromatyczne w tonacjach ,,C'' i ,,G''

Ciekawi mnie dlaczego akurat tonacje ,,G'' a nie jakaś inna tonacja? Czy lepsze utwory są na ,,G'' czy inny powód?

Medium napisał i tu cytuje ,,Czyżby chodziło o największy popyt na te tonacje? ''. Tak właśnie chce zrozumieć dlaczego jest akurat popyt na tonacje ,,G'' ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-05, 14:51    Odp: Czemu na większą skale produkuje się tylko harmonijki chromatyczne w tonacjach ,,C'' i ,,G''

Po prostu G jest kwartę niżej niż C. Jak komuś nie pasuje chromatyk C z czternastoma otworami to bierze 12 w G i tyle.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu