Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
marczas 

Wiek: 37
Posty: 2
Wysłany: 2011-12-01, 18:31    ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

jakiś czas temu dostałem w prezencie seydel chromatic standard 40c , wcześniej grałem trochę na tremolo i zaskoczony byłem kiedy po "przesłuchaniu" stwierdziłem że na 4 i 5 kanale dźwięk brzmi identycznie, kanałów sumie jest 10:P. Znalazłem na forum że jest taka możliwość że wszystko z harmonijką ok , ale nie jestem pewien co do tego modelu, pewnie jakby byla rozstrojona to dźwięki byłyby odmienne, a w tym wypadku kiedy są identyczne to chyba nie może być pomyłka:P tylko że jeśli dźwieki te sa takie same to jak się nauczyć na tym grać:P jest jakiś rozkład dźwiękow w necie na taką ewentualność?? ehh nie chce oddawać harmonijki bo to prezent, ale tez fajnie byloby się na niej nauczyć grać... może ktoś pomoże?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-12-01, 19:35    Odp: ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

Rzeby zobaczyć rozkład dźwięków wejdź na strone i oto link http://www.seydel1847.de/...Products/50480C i następnie wybierz ,,Tone table''

i nie martw się bo wszystko jest w pożądku i hyba nawet wszystkie modele w tonacji C czyli zalecanej dla początkujących i dla profesjonalistów też bo najwięcej fajnych utworów jest na tonacje C mają taki sam rozkład dźwięków. Jak byś zobaczył rozkład dźwięków innych harmonijek chromatycznych 12dziurowych(kanałowych) w tonacji C to zobaczył być taki sam rozkład dźwięków.

Tak na marginesie możesz napisać nowy temat w dziale harmonijki chromatyczne z hociaż krutką recenzją tej harmonijki czyli co ci sie podoba albo nie np:byś napisał czy trzeba mieć mocne płuca do grania na tym modelu i inne uwagi odnośnie dźwięku czy dostępności częsci zamiennych itp. Wiem że jesteś początkujący ale każda opinia sie przyda nawet kogoś kto jest dopiero na etapie grania ,,wlazł kotek na płotek''.

Sam popraw błędy. Będziesz wiedział jak się poprawnie pisze. Na razie nie będzie warna, ale jak drugi raz na takim niechlujstwie złapię - nie będzie przebacz. Medium
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-12-01, 21:09    Odp: ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

W harmonijkach chromatycznych dźwięki na 4 i 5, 8 i 9 oraz 12 i 13 kanale na wydechu powtarzają się, dzięki temu w każdej z oktaw mamy ten sam układ dźwięków, odpowiadający dźwiękom z kanałów 4-7 na harmonijkach diatonicznych.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-12-02, 15:36    Odp: ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

Ja ówarzam rze karzdy sie kapnie o co hodzi mimo błęduw ortograficznyh irz gdyrz to niejest warzne by wyrazić swoje myśli i skoro w mowie muwionej nie ma np: podziałó na ,,ż'' i ,,rz'' to po jakiego Wacława ótrudniać sobie rzycie bezsensownymi regółami ortografi i cyrz nie lepiej sie zająć czymś mądżejszym np: graniem na charmonijce, nauką języka, kursem na samohód itd a nie głupimi zasadami ortografi.

To forum o harmonijce a nie forum nauczycieli języka Polskiego
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KUKUSIEK 


Wiek: 64
Posty: 94
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Goczałkowice Zdrój
Wysłany: 2011-12-02, 16:44    Odp: ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

Jeżeli podchodzisz do grania na harmonijce jak do pisania tekstu to .....KATASTROFA !!!!!
Wiesz - Twoja wypowiedź na temat polszczyzny i ortografii to takie latanie wokół słupa - aby z przodu była ..... Dla mnie to jest lekceważenie forumowiczów !!!!
KUKUSIEK
_________________
Od brzmienia harmonijki piękniejsza jest tylko cisza.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-02, 17:00    Odp: ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

Tak samo jak szanujesz nas, pisząc z błędami tak samo mamy w d* to co piszesz, z takim wywodem na temat ortografii to sobie idź do swoje polonistki. A u nas na forum pisz poprawnie bo admin patrzy.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
marczas 

Wiek: 37
Posty: 2
Wysłany: 2011-12-02, 18:09    Odp: ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

mimo offtopa dzięki wielkie za informacje:) myślałem że się nikt nie odezwie a tu niespodzianka:) fajnie że forum żyje:) recenzję napiszę, czemu nie, poki co mogę powiedzieć że trzeba mocno "dymać" w nią przynajmniej w porównaniu do mojego starego hohnera echo 80 czy jakoś tak( harmonijka dziadka (moja pierwsza))
dzięki za info o tej stronie seydela, tylko że niestety i tak nie łapie co do czego ani z czym:P totalnie niewiem o co chodzi, pewnie jak trochę pogrzebie to odkryje co to wszystko znaczy:P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-12-02, 18:28    Odp: ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

Szacunek to podstawa ale bez przesady. Ja rozumiem że można wymagać ode mnie i innych bym np zwracał się do was ,,Szanowni Państwo'' ,,bracia i siostry,, ,,towarzysze obywatele'' itd bo to okazuje szacunek ale błędy ortograficzne okazują co najwyżej moje kalectwo nic więcej i nie mam nikogo na tym forum w du..e i szanuje was za to ponieważ tworzymy społeczność by nawzajem sie wspierać radą i pomocą bo do tego forum jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Medium 


Wiek: 52
Posty: 1693
Otrzymał 209 punkt(ów)
Skąd: Ełk
Wysłany: 2011-12-02, 18:43    Odp: ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

Janko_Muzykant, proszę zapoznaj się z tematem: http://forum.harmoszka.co...dnik-vt4874.htm

Ponieważ staram się być człowiekiem słownym - warn.

Pozdrawiam

Medium
_________________
Są dwa piękna: piękno radości i piękno smutku. Wy ludzie Zachodu, wolicie pierwsze – my drugie. Bowiem piękno radości trwa nie dłużej niż lot motyla. A piękno smutku jest twardsze niż kamień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Janko_Muzykant 


Wiek: 40
Posty: 88
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: siewierz
Wysłany: 2011-12-02, 19:30    Odp: ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

Od dzisiaj zanim napisze na forum napisze to samo na gadu gadu ponieważ gadu gadu podkreśla błędy ortograficzne. Mam prośbę proszę wprowadzić taki bajer na forum żebym nie musiał kopiować i wklejać tego co pisze na gadu gadu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-12-02, 22:29    Odp: ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

Janko_Muzykant napisał/a:
skoro w mowie muwionej nie ma np: podziałó na ,,ż'' i ,,rz'' to po jakiego Wacława ótrudniać sobie rzycie bezsensownymi regółami ortografi


Tu bym się nie zgodził ;) . Pisownia wyrazów skądś się bierze, to w jaki sposób piszemy dany wyraz ma swoją historię i powody. Co więcej, dalej występują delikatne różnice w wymowie, np. nieco inaczej brzmią wyrazy z "h" i "ch". Kiedyś było to wyraźniejsze i występowało także przy "rz" i "ż".
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-12-02, 22:30    Odp: ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

Ja myślę, że przez to że gadu ma taki bajer ludzie przestają myśleć. Można się czasem po prostu zastanowić, przypomnieć wierszyk - uje się nie kreskuje. To nie boli.

PS: ortografia ma uzasadnienie fonetyczne. Dlatego czteroliterowy wyraz ce ha u jot czasem piszę bez ce, żeby podkreślić brzmienie w klimatach "Hańba!"

Sorry za offtopic.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
IronBone

Posty: 210
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-03, 18:25    Odp: ten sam dźwięk na 4 i 5 kanale

Nie trzeba niczego kopiować wystarczy przed wysłaniem posta przycisnąć link: "Sprawdź pisownię"

Albo pisać w Operze, albo w Firefox prawy przycisk myszki i zaznaczyć sprawdzanie pisowni itd itd.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu