Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Hubert 

Wiek: 23
Posty: 10
Wysłany: 2011-12-01, 16:41    Czy są szanse że mogę zacząć dobrze grać?

Bo ja gram po prostu...czytam z tab,i gram...i w sumie nic więcej,żadnych technik,gram jak mi się podoba ( co prawda brzmi to nieźle ) ale nie ma podciągu,nie ma nic...
Czy harmonijka to instrument nie dla mnie?
Po prostu ze słuchu nie potrafię...
Idę na łatwiznę,gram z tabalutr,nietrudne utwory ( Rota,Mazurek Dąbrowskiego,Oda do Radości,Wlazł kotek na płotek .itp. )
A może chodzi o zły instrument ( harmonijka z lidla z 2008,ponieważ jeszcze nie kupiłem innej,a niedawno ten instrument zaczął mnie interesować,z 2 miesiące temu )
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
slewik 

Posty: 8
Wysłany: 2011-12-01, 16:48    Odp: Czy są szanse że mogę zacząć dobrze grać?

no z opini ludzi z forum to mozna wywnioskowac ze podciagi na harpie z Lidla to bardzo trudna sprawa, takze to na pewno ma znaczenie. a co do grania ze sluchu, to jak bedziesz duzo gral to na pewno bedziesz co nieco umial ze sluchu zagrac, tylko musisz byc dobrze osluchany z intrumentem na ktorym grasz. no chyba ze ci slon na ucho nadepnal, ale chyba raczej nie ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-12-01, 17:23    Odp: Czy są szanse że mogę zacząć dobrze grać?

Ale co rozumiesz przez dobre granie? Niesamowita szybkość? Technika? Feeling? Uczucia?
Bo tak w sumie, to wyćwiczyć wszystko można, ale pytanie, czy to Cie psrawia przyjemność?
Jeśli granie na harpie sprawia, to są szanse. Jeśli nie - odpuść sobie. :)

Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-12-01, 21:19    Odp: Czy są szanse że mogę zacząć dobrze grać?

Słuch, poczucie rytmu, opanowanie technik, całej technicznej strony można się wyuczyć, dlatego jak się granie podoba, to ćwicz. Nie zaszkodzi Ci to.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu