Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2007-04-22, 12:14    [Blues Harp] Informacje, opinie.

Mam blues harpa w tonacji F. Gra dla mnie bardzo fajnie i lekko. Szkoda że tak wysoka tonacja. A co wy myślicie o Blues harpie?? Najbardziej chodzi mi o te w niskich tonacjach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-04-22, 14:16    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Ja mam w tonacji C ale grałem na tez na A. Harmonijka jest bardzo ładna, w sumie to jedna z najładniejszych... Dźwiek wydobywa sie łatwo i jest bardzo fajny troche metaliczny... ogolnie bardzo dobra harmonijka... ale mozna sobie usta pocharatac o wystajace blaszki...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-04-22, 15:05    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Ile kosztuje blues harp? Macie może jakieś foty?
Nie chce mi się w Google szukać :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-04-22, 15:18    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Kosztuje ok.85 zł. Wyglądem przypomina Marine Band. http://www.allegro.pl/ite...arp_zobacz.html masz link jak ci się nie chce szukać;-)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-04-23, 16:14    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Mam BH w ton. A i jak dla mnie rewelka.
Jednak jest jedno ale.
Jak pisałem już wcześniej podciągi na BH robi mi sie mniej wygodniej niż na moim starym SS w C.
Ale to chyba taka moja schiza.
pzdr.

[ Dodano: 2007-06-29, 17:37 ]
Hmm.. to co pisałem wcześniej się troszkę zmieniło...
Dotąd, byłem święcie przekonany że BH to super harp. Jednak zamówiłem najpierw Hering Free Blues i już poczułem róznice(niestety padła...:(). Ostatnio przyszedł do mnie z Bratpolu Big River Harp to już w ogole rewelka :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-08-07, 13:00    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Szczotker napisał/a:
Hmm.. to co pisałem wcześniej się troszkę zmieniło...
Dotąd, byłem święcie przekonany że BH to super harp. Jednak zamówiłem najpierw Hering Free Blues i już poczułem róznice(niestety padła...:(). Ostatnio przyszedł do mnie z Bratpolu Big River Harp to już w ogole rewelka


Hmmm mówisz że Big River jest bardziej rewelacyjna niż Blues Harp? Tak się składa że ja właśnie przy kupnie harmonijki zastanawiałem się między tymi dwoma... Napisz jak możesz w czym jest lepsza :) (subiektywne odczucia mile widziane ;) )
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-08-07, 15:04    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Powiem tak. Przesiadając się na Big River Harpa, odczułem stratę na brzmieniu kosztem wygody(i to naprawde czuć). Dokładnie na odwrót jak BH-Brzmienie przepiękne, głębokie miekkie, ale za to drewniany korpus potrafił ranić usta i harmoszka muliła(ton.A).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-08-07, 23:17    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

No tak... plastikowy korpus wygodniejszy, w szczególności dla początkującego takiego jak ja... Ale cóż, połakomiłem się na walory estetyczne, podparte dobrymi opiniami znajomych, no i jak narazie nic mi w niej nie przeszkadza, a w brzmieniu idzie się zakochać :]
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-08-08, 09:15    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

No i oby tak dalej. Na początku ważne jest, żeby instrument polubić, aby się spodobał. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Frodo 

Wiek: 32
Posty: 20
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-08-09, 12:27    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Mam Blues Harpa w tonacji C, jak dla mnie brzmienie jest cudowne. Mocne i latwo wydobywalne. Stwierdzilem, ze z ta harmonijka nigdy sie nie pozegnam. Zawsze Blues Harp w tonacji C. Pozatym bardzo fajnie sie prezentuje. To tyle;P

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-08-22, 19:05    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Ja przez ponad pol roku mialem Silver Stara i kiedy pare dni temu kupiłem Blues Harpa to dla mnie nie ma porwnania bardzo szczelna harmonijka a o drewno nie kaleczy sie usta tylko o blaszki :) Bo drewno jest inpregnowane
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-23, 19:08    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Jeśli chodzi o estetykę harmonijki BluesHarp to jest to jeden z lepszych produktów Hohnera.
Co do grania. Ma ona węższe kanały i mniejsze odstępy między nimi, co może z początku utrudniać grę (nietrafianie w kanał, dmuchanie kilku na raz). Dźwięk ma bardzo miły, ciepły i delikatny.

Przy rozkręcaniu i czyszczeniu trzeba uważać, żeby nie złamać ząbka w grzebieniu, bo naprawa nie jest później taka łatwa.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MBoX 


Wiek: 36
Posty: 158
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2007-08-26, 23:53    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Rzeszot napisał/a:
mniejsze odstępy między nimi, co może z początku utrudniać grę (nietrafianie w kanał, dmuchanie kilku na raz).


To ostatnio moja zmora :? Zachciało sie grać szybciej, ale techniki brak...
Naszczęście widze że na Blues Harpie jest to trudniejsze niż normalnie, wiec nie tak źle ze mną...
_________________
Listen To The LION... Inside Of You
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-08-29, 09:11    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

mi nie sprawia to juz trudnosci nauczylem sie grac na niej dla mnie rewelacja :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Durek 


Posty: 38
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2007-09-01, 14:08    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Dzisiaj zakupiłem Blues Harp'a w tonacji A. Pierwsze wrażenia bardzo przyjemne, czyste dźwięki łatwo "wchodzą" , odległość między kanałami mnie przynajmniej odpowiada, muszę się jedynie troszke bardziej wysilić, żeby zrobić podciąg. Jak na 75 zł to super harp.
_________________
Cześć Gość!

http://images26.fotosik.pl/59/500f02122c8d46b7.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-09-01, 20:10    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

OO kurcze ja Musilem płacić w poznaniu 95 za tego harpa!!!!!!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
morthias 

Wiek: 34
Posty: 5
Skąd: Zamość
Wysłany: 2007-09-05, 00:40    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Mam ta harmonijke w tonacji G. Ogolnie brzmienie jest adekwatne do nazwy - lekko "zmulone", brudne (ale w pozytywnym znaczeniu), przytlumione, ale z bluesowym pazurem. Podciagi sa faktycznie poczatkowo nieco trudne (zastanawiam sie czy to przypadlosc kazdej takiej harmonijki, czy wina niskiej tonacji...?), ale po pewnym czasie idzie sie przyzwyczaic. Ogolnie harmonijka ta przypadla mi do gustu, choc wole instrumenty o bardziej klarownym brzmieniu (np. Golden Melody ;) ). Ma w sobie to "cos". Niewatpliwa zaleta jest zaimpregnowany korpus - duzo lepsze rozwiazanie niz w Marince.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2007-09-06, 20:25    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

podciągi na tej harmoszce wychodzą bardzo ładnie:)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-09-28, 18:46    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Podciągi wychodzą świetnie!!! Jakieś pół roku temu przerzuciłem się z silver stara na BH i odczułem różnicę - czystszy, ładniejszy dźwięk, łatwiejsze do wykonania i lepiej brzmiące podciągi. Obecnie gram na Marine Band Deluxe, ale o blues harpie nie mogę powiedzieć złego słowa :) :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-09-28, 18:51    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Mam tę harmoszkę od wczoraj i jestem z niej bardzo zadowolony. Wbrew temu co słyszałem, okazała się szczelna i szybko reaguje. Ma bardzo fajne brzmienie, z charakterystycznym sykiem. Do tego łatwo obniżać dźwięki, jednak na 6tym kanale średnio to idzie. Jednak po małej regulacji będzie tip-top. Bardzo dobry harp dorównujący Special 20. Bardzo podoba mi się też tonacja. D genialnie brzmi. Wysokie tonacje nie zamulają przy szybkich partiach, dlatego można całkiem prędko pomykać. Ciekawostką jest, że Blues Harpy są nieco inaczej strojone, żeby akordy fajniej brzmiały (i tak jest w istocie).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-10-16, 20:33    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Co macie na mysli pisząc że harmonijka zamula? Próbowałem sie domyśleć ale jakoś nic mi do łba nie przychodzi :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-16, 20:36    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Zamula czyli dźwięk jest przytłumiony w pozytywnym tego słowa znaczeniu - brzmi bluesowo :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-17, 17:44    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Kamilteau, wydaję mi się, że "zamulanie" oznacza spowolnioną reakcję harmonijki, czyli cecha negatywna. A brzmienie przytłumione, to po prostu brzmienie przytłumione, jeżeli ktoś takie lubi, to rzecz bardzo pozytywna. Speciale mają brzmienie przytłumione ale nie "zamulają", tj. gra się na nich szybko i łatwo. Tak przynajmniej ja określam.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2007-10-17, 18:16    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Mamy chyba do czynienia z homonimami, Maćku :P . Ja słyszałem termin "zamulanie" zarówno w odniesieniu do przytłumionej barwy, jak i do opóźnionej reakcji. Niemniej przyznaje Ci rację, bo w tym przypadku bardziej pasuje Twoja wersja ;) . Zamulanie chyba może po prostu być "pozytywne" lub "negatywne" :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-17, 18:59    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Racja Kamilteau, racja. Z obu rodzajów zamulań, ja lubię zamulanie brzmieniowe, bo nie cierpię jak harmonijka nie nadąża za moim dmuchaniem :D .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2007-10-18, 14:31    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Mam takowy instrument w tonacji C i jestem bardzo zadowolony. Brzmienie jest bardzo fajne. Podciągi robi się łatwo. Przerwy pomiędzy kanałami są, w moim odczuciu, dość szerokie, a same kanały wąskie, co mi nawet pasuje. Rzeczywiście, harmonijka do najszybszych nie należy, ale to chyba przypadłość większości instrumentów z drewnianym korpusem.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-18, 19:26    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

A mi Blues Harp wydaję się właśnie bardzo szybki. Równie szybko reaguje jak Special 20. A może to jedynie subiektywne odczucie?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2007-10-18, 19:33    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Podzielam zdanie Maćka harmonijka nie zamula gra sie na niej szybko łatwo i przyjemnie :D
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
DavidS 


Wiek: 31
Posty: 52
Skąd: Lipnica Wielka
Wysłany: 2007-10-24, 17:40    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

To jak myslicie Blues Harp jest lepszy od special20?
_________________
Czym jest dla mnie muzyka? Wszystkim...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-10-24, 18:52    Odp: [Blues Harp] Informacje, opinie.

Czy lepszy to też ciężko stwierdzić, bo tu już subiektywne opinie do głosu dochodzą. Ja szczerze mówiąc nie mógłbym się zdecydować na jedną, bo każda z nich inaczej brzmi! Niestety, z harmonijkami jest tak, że trzeba wziąć daną sztukę w paszcze i sobie wyrobić zdanie. A Special wydaje mi się pewniejszym zakupem. W końcu korpus plastikowy i chyba ciut lepiej wyregulowany. Ale tak czy siak i Blues Harp, i Special to świetne harpy!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu