Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Dariusz:) 

Wiek: 37
Posty: 4
Wysłany: 2011-11-21, 15:16    [Problem] Jaka jest tonacja w "What a wonderful world"?

Witajcie:)

Pewien czas temu zainteresowałem się grą na harmonijce ustnej. Czytałem już sporo na ten temat i prawdopodobnie zakupię model Special 20 w tonacji C, chyba że odpowiecie na moje pytanie związane z poniższym linkiem. W jakiej tonacji jest harmonijka na której ten facet gra What a wonderful world. Chciałbym to wiedzieć, gdyż znając mnie będę w przyszłości starał się uczyć takich smętów(uwielbiam tego typu utwory), a nie mam pojęcia czy ta tonacja będzie także odpowiednia do nauki od podstaw:):) Jedno jest pewne, bardzo podoba mi się ten dźwięk:)

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-21, 17:24    Odp: [Problem] Jaka jest tonacja w "What a wonderful world"?

Tonacja utworu (wykorzystanego w tym filmiku) to chyba F, czyli tonacja harpa Bb, ale to tak na ucho bez sprawdzania na harpie, bo takowego nie posiadam. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Dariusz:) 

Wiek: 37
Posty: 4
Wysłany: 2011-11-21, 19:22    Odp: [Problem] Jaka jest tonacja w "What a wonderful world"?

I tu zaczynają się dla mnie problemy. Jeśli chciałbym harmonijkę w tej tonacji to B, tak? a to drugie b co oznacza?;) Wybaczcie, to co czytam o tym wszystkim za wiele mi nic nie mówi.:)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-21, 19:26    Odp: [Problem] Jaka jest tonacja w "What a wonderful world"?

Bb = tonacja B-bemol (B obniżone o pół tonu).
Ale nei jestem pewien, czy taka tonacja na początek nie utrudni, bo jest niższa niż standardowe C, przez co wymaga więcej powietrza. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Dariusz:) 

Wiek: 37
Posty: 4
Wysłany: 2011-11-21, 19:36    Odp: [Problem] Jaka jest tonacja w "What a wonderful world"?

To jeszcze jedno pytanie. Przepraszam, że tak męczę, ale jaka będzie najlepsza tonacja harmoszki(a tu raczej wybiorę special 20) dla hm...smętów:) np. Georgia on my mind, What a wonderful world i innych tego typu piosenek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-21, 19:49    Odp: [Problem] Jaka jest tonacja w "What a wonderful world"?

Zacznij od C, ale takie smutasy za zwyczaj wymagają dobrego obeznania z harpem, wiec daleka droga przed tobą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Dariusz:) 

Wiek: 37
Posty: 4
Wysłany: 2011-11-21, 19:56    Odp: [Problem] Jaka jest tonacja w "What a wonderful world"?

To prawda, nie wiem jeszcze czy będę umiał dmuchać w harmoszkę.:) Powiedzmy, że to takie małe marzenie. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2011-11-21, 20:36    Odp: [Problem] Jaka jest tonacja w "What a wonderful world"?

Smęty zagrasz na harmonijce w każdej tonacji, ważne jest jedynie JAK to zagrasz.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu