Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-11-18, 20:43    Moje pierwsze nagranie.

Cześć!
Tym razem mam dla Was coś specjalnego! Otóż dzisiaj nagrałem moją improwizację. O dziwo nagrałem za pierwszym podejściem (jak to mawiają gitarzyści sypałem zagrywkami z rękawa) :) . Wiem szału ni ma. Popełniłem sporo błędów. Na początku nagranie 6 na wdechu trochę się przytkała, co zresztą słychać ;) . Było także kilka nieplanowanych sąsiadów. Teraz jak na to patrzę, to myślę, że powinienem zmontować to na nowo. :P
Jak oceniacie to ,,dzieło". Liczę na konstruktywną krytykę, choć jeśli pojawią się pochwały, to się bynajmniej nie obrażę. ;)
Nagrywałem na Seydlu Session Steel w G. Podkład YouTube.
http://hostuje.net/file.p...8ad1ac26257a416
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2011-11-18, 22:04    Odp: Moje pierwsze nagranie.

ja powiem tak: nie przestawaj grać. Mniej mów.
Fajnie zagrane. Bardzo fajnie. Bardzo ale to bardzo.

Pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-11-18, 22:26    Odp: Moje pierwsze nagranie.

Dzięki za dobre słowa. :) Wezmę sobie Twą radę do serca.
Pozdrawiam. :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-18, 23:16    Odp: Moje pierwsze nagranie.

Zaczynasz swoją grę od tremolando (4)(5) potem (4) 4 3(3), nie traktuj tego jako krytyki ale dźwięk C (czyli 4) tu mi nie pasuje początek tej solówki w/g mnie trochę psuje tą zagrywkę, ja bym ją zastąpił (3') lub jakąś kombinacją dźwieków na (3) kanale
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-11-18, 23:26    Odp: Moje pierwsze nagranie.

adamg53, dziękuję za wskazówkę. :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-18, 23:53    Odp: Moje pierwsze nagranie.

Ale dobrze byłoby po tremolando (4)(5) zagrać (5) 5o 6 (4) jeżeli grasz overblowy, ale każdy sam wymyśla swoje zagrywki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2011-11-19, 10:32    Odp: Moje pierwsze nagranie.

Zacznę od tego, że zagrane naprawdę przyzwoicie (oczywiście rozpatruję to według własnych czyli czysto amatorskich kryteriów, zawodowiec pewnie by się przyczepił do wielu rzeczy, tak samo jak u mnie). Przyjemnie się tego słucha. Czujesz, o co chodzi, a to najważniejsze. Reszta to kwestia wprawy i wyćwiczenia. 3 spotrzeżenia z mojej strony:

- tremolando jako wstęp to całkiem fajny pomysł - tylko troszkę weszło nie w time-ie ;) Trochę za wcześnie z nim wchodzisz, nie tam, gdzie pada akcent we frazie i też za wcześnie je kończysz (ale chwali Ci się, że jesteś konsekwentny :) ). Po prostu jest "przesunięte w fazie".
- dodawaj delikatne wibrato (w miarę możliwości przeponowe lub gardłowe, ręczne trzeb stosować z umiarem, bo bywa nachalne), szczególnie przy długich, rozciągniętych, pojedynczych dźwiękach. Niewiele zachodu kosztuje, a znacznie ubogaca brzmienie.
- Jesli powtarzasz jakieś frazy (co w przypadku ciągnięcia utworu przez cały czas jest trudne do uniknięcia), to staraj się je uporządkować, rozłozyć w jakiś logiczny, przemyślany sposób. Uczynić z tego jakiś temat wiodący, call-response, itp. I tak zostanie sporo miejsca na improwizację.

Ale ogólnie - naprawdę fajne. Ode mnie solidna czwórka. Na piątkę trzeba jeszcze ciutke popracować ;) Ale zmierzasz w dobrym kierunku i już niemały kawałek drogi masz za sobą. Gratulacje.
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-19, 11:34    Odp: Moje pierwsze nagranie.

Ja z perspektywy jeszcze bardzie amatorskiej: dla mnie naprawdę OK. Dobrze się słucha i mimo, że to "tylko harp" non-stop: nie nudzi się. Sięgasz po dół, po górę co się dzieje. Dołączam się do Młynka o jakiś powtarzalny call-response i moze jakiejś kulminacji gdzieś w drugiej połowie, ale jest naprawdę OK. Podoba mi się wejście z tremolandem - daje odczucie "wejścia z kopyta".
To kiedy płyta - demówka? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2011-11-19, 12:39    Odp: Moje pierwsze nagranie.

Podoba mi się. Podążasz za podkładem, frazujesz, dzielisz takty/chorusy kompozycyjnie. Z czasem zdobędziesz więcej zagrywek i Twoja gra będzie bardziej charakterystyczna dla Ciebie. Jak narazie nosi znamiona pierwszych nagrań ale jak Młynek wspomniał - nagrane przyzwoicie. Same pozytywy, jestem w stanie przymknąć oko na drobne zgrzyty, bardzo dobry start. Jest paru harpiarzy zatrudnianych sesyjnie, którzy grają gorzej :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mr.Michalos 


Wiek: 26
Posty: 626
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-11-19, 14:53    Odp: Moje pierwsze nagranie.

O kurka! Tylu pozytywów się nie spodziewałem :D ! Dzięki za komentarze. Zapewniam, że nie spocznę na laurach i będę systematycznie nagrywać się i pokazywać moje wypociny, byście mogli śledzić moje postępy. :)

Drui napisał/a:
To kiedy płyta - demówka

Na razie kręcę się po lokalnych próbach i jamuję :D . Mam w planach z bratem nagrać w domowym studiu płytę na święta dla rodzinki. :) Pokażę efekty jak będą. ;)

[ Dodano: 2011-11-25, 19:18 ]
http://blues.com.pl/viewtopic.php?p=665417#665417
Tak oceniają moje wypociny na blues.com.pl bardziej surowi są. :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu