Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-04, 10:49    [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Pomysł tematu przyszedł mi, gdy przeglądałem ostatnio www w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego harpa do spróbowania. I nagle uderzyło mnie, że większość informacji, postów, zachwalania kręci się wokół dosłownie kilku (może kilkunastu) modeli, a o reszcie się nie wspomina.
I widzę, że są harmonijki sprawiające bardzo dobre wrażenie, a które się nie przyjęły z jakichś względów..
(Nie chodzi mi tu o jakieś ekscesy typu diatoniki za ponad 500,- bo tu akurat wiadomo, czemu nie są popularne)
Proponuję zamieszczać tu informacje i opinie o harpach niecodziennych (czyli nie MB, Sp20, 1847, Promaster, BS Steel itp.) - jest przecież tyle innych możliwości! Czemu tak wiele dobrych harmonijek jest tak mało popularnych? Bo pomarańczowy korpus bardziej rzuca się w oczy? ;) No co Wy? :)

na pierwszy ogień proponuję przyjrzeć się dwom modelom:

:harp: Suzuki Fire Breath:
Jeśli połączyć jakość wykonania Suzuki (o której się słyszy) i szlachetność drewna palisandru - czego chcieć więcej?
http://gama.gda.pl/go/_info/?id=446

:harp: Seydel Favorite Black
Korpus z czernionego aluminium - masywny, jakość też super (to NAJWYŻSZY model Seydla przed wprowadzeniem 1847). Jak pisze Bart: "Komfort gry jest naprawdę wysoki, wszystko idealnie stroi a overbending wychodzi bez najmniejszych problemów!"
Czemu tak mało się zatem o nim słyszy?
http://www.harmonijka.mud...x.php?r=74&l=pl

Opiszcie tu swoje typy NIEDOCENIANYCH harmonijek.
Niech wyjdą z cienia!
Niech będzie różnorodniej!

Zapraszam!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Boodzik 

Posty: 291
Otrzymał 14 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-04, 10:57    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Czy niedoceniane? Po prostu w tej samej kategorii cenowej można mieć lepsze harpy, i tyle ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-05, 18:24    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Boodzik napisał/a:
w tej samej kategorii cenowej można mieć lepsze harpy

Spodziewałem się takich odpowiedzi, tyle że wydaje mi się że są raczej stereotypami, tak piszemy to już z przyzwyczajenia. Bo choćby porównując sąsiadów Favourite'a (za 239zl) : Hohner: Meisterklasse też 239,- a słyszałem sporo opinii że zawodny i problem z zamiennymi płytkami, czyż nie? 1847 - ok. płytki ze stali ale kosztuje ok 300zł czyli drożej. BS Steel bo w porównywalnej cenie? tak ale korpus z plastiku (i to pomarańczowego ;) ) Hohner Crossver - ja osobiście nie lubię, jak mi się wmawia że chiński bambus jest najlepszym materiałem świata... Nie wyobrażam sobie Stradivariusa z bambusowych deszczółek, proszę Was, nie dajmy się zwariować :what:

Zresztą nie mówię, że NIEDOCENIONE muszą być wyłącznie z górnych półek. Moze macie doświadczenia również z tańszymi modelami... podzielcie się!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
+adamg53

Posty: 1149
Otrzymał 82 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-05, 18:47    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Ja mam kilka szt. różnych producentów harmonijek, od bushmana po suzuki, ale sugestie mistrzów i potem ćwiczenia na nich wyłoniły te najlepsze, czyli 1847, Planuje jeszcze zakup B-radical, ale puki co z ich problemem, odłozyłem to w czasie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-06, 21:20    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Hmm... moją intencją zakładając ten post było raczej zebranie opinii i wskazań użytkowników, którzy widzą niedocenione alternatywy dla powszechnie podziwianych harmonijek jak 1847 czy BS Steel... a nie pochwały dla tych odmienionych już przez wszystkie przypadki modeli...
Ale może po prostu nie ma zbyt wiele takich typów, albo ich użytkownicy nie czytają naszego forum... bo tak też może przecież być, że prawdopodobnie w ogniu wielu dyskusji wbiliśmy się w jakiś wspólny kanon i wszyscy myślimy już dość podobnie, mamy tych samych mistrzów etc...

ok, no nic... może coś jeszcze wyjdzie z tego wątku ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2011-11-06, 22:05    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Ja obstaję i polecam harmonijki firmy Tombo. Linia LEE OSKAR, ma wymienne płytki stroikowe i wszystkie tonacje, a kaleczące wargi, blaszki można w pięć minut poprawić, jeżeli zachodzi taka potrzeba, bo przy tych które miałem takiej przypadłości nie stwierdziłem.
Harmonijka AERO REED jest najlepszą harmonijką na jakiej grałem, wytrzymała, piękna, i bezproblemowa / utrzymanie higieny, trwałość, trzymanie stroju, podatność na techniki/, niestety nie ma wszystkich tonacji,
ale również FOLK BLUES jest godny polecenia/wymienne płytki/ trwały, naprawdę trzeba się postarać, żeby go uszkodzić.
Wszystkie są produkowane w Japonii i nie jest to moloch, więc zdecydowanie dokładniej zrobione . POLECAM.
http://www.tombo-m.co.jp/eng/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SkinnyDogJones

Posty: 57
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2011-11-07, 17:02    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Co do niedocenianych harmonijek... Chyba zaczynam doceniać mojego KayHarmonica Chicago Blues :)

Więc tak - kosztuje ona w sklepie muzycznym 15 peelen. Na paragonie jest jako "akcesoria" ("wyrób harmonijkopodobny" to za długa nazwa). Koleżanka niedawno kupiła ode mnie zużytą (nieco) taką harmonijkę za 2 złote. Chwaliła się, że idzie jej nieźle. Po czym, korzystając z uprzejmości kolegi, w akademiku spróbowała zagrać na czymś, co mogło być BluesBandem albo SilverStarem. I twierdzi, że musiała się mocno nadmuchać, żeby cokolwiek z niej wycisnąć.

Więc jeżeli BB i SS mają tę wadę, że wymuszają naukę gry siłowej, to czy nie lepiej jest z tym moim "akcesorium"? Oczywiście, daleko temu pewnie do normalnych harmonijek, ale koleżanka się wkręciła [czyli się nie zniechęciła (odkrycie, nie?)]. Półtorej dychy to nie trzy, więc strata mniejsza.

Nie wiem może to kwestia rozegrania czy czegoś w ten deseń. Nie mam porównania ani z BluesBandem czy SilverStarem (poza tym, że koleżance się zdaje, że to podobnej klasy model).

Ale to chyba off-top... Oddaję post do dyspozycji modów...
_________________
"Dlaczego uczysz się grać na organkach, skoro nie umiesz grać?"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-17, 13:07    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

A ja (jako zagorzały fanatyk) powiem: Hering Vintage Harp 1923! :D

Piękna z wyglądu, miodne brzmienie, słaba dostępność, ponoć słaba wytrzymałość.
Niby za tę cenę można dostać coś lepszego, ale przecież nie dostanie się czegoś tak miodnego. ;)

PS: Tak, ocena subiektywna. ;)

Pozdrawiam! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2011-11-18, 11:24    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Tak, właśnie takie subiektywne oceny są tu w cenie... :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gruby 

Wiek: 34
Posty: 24
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Błonie
Wysłany: 2012-03-01, 14:18    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Odświeżę troche temat. Ostatnio przy przeglądaniu oferty jednego sklepu muzycznego uderzyła mnie właśnie różnorodność dostępnych tam harmonijek, i doszedłem do tego samego wniosku - dlaczego akurat w większości ograniczamy się do najbardziej znanych modeli: S20, MB deluxe, czy z wyższej półki - Seydel 1847? Są przecież różne Tombo, Lee Oskary, Suzuki (np. Fire Breath), Hohnery: Pro Harp MS , Crossover, Crossharp...

Proszę w tym momencie bardziej zaawansowanych, lub posiadających w swojej kolekcji większą liczbę harmonijek żeby napisali co nieco o harmonijkach mniej popularnych a równie dobrych. Najlepiej w charakterze recenzji porównawczej - np. dlaczego wybierają tą, a nie inną harmonijkę :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
piotrelda 


Wiek: 57
Posty: 40
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Elda (Hiszpania)
Wysłany: 2012-03-01, 22:23    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

To w takim razie, może harmonijki Weltmeister.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-03-01, 22:27    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Nikt nie wspomniał o Big River Harp. Nie wiem jaki jest w odniesieniu do obecnej jakości produkcji Hohnera ale z tego co widzę harmonijka mało popularna a w swoim czasie dużo było pochwał dla niej.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
1kilo

Posty: 4
Wysłany: 2012-03-25, 01:07    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Ja lubię grać na drewnie, przyssałem się do blues harpa i tak już nasz romans trwa. Hering Vintage świetnie gra, dobrze smakuje, wdech 5 się urywa :keep:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2012-03-25, 20:42    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

To samo co wyżej. Bluesharpy w drewnie, ale po zakupie marine banda chyba zostanę przy tym 2. Jakoś mi tak brzmienie bardziej pasuje. Takie "pierdzące" na akordach mniej czyste.
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kułak 

Posty: 1
Skąd: poznań
Wysłany: 2012-04-04, 15:18    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Kochani! Szczerze życzę każdemu możliwości zdobycia i pogrania na grzebyczkach od Antony Dannecker Harmonicas. :)
_________________
Kułak Wlkp.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Drui 

Posty: 292
Otrzymał 18 punkt(ów)
Wysłany: 2012-04-04, 16:07    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

kształty wyglądają znajomo :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-04-04, 20:26    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Jak plexi i alu to mogę komuś taki korpus zrobić - choć plexi lepsze, alu bywa nieszczelne :D
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
robi-97 

Wiek: 26
Posty: 115
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kaźmierz
Wysłany: 2012-05-05, 16:45    Odp: [Opinie] Niedocenione Harpy: niby dobre a niepopularne. Czemu?

Gdzie mozna zdobyć Antony Dennecker?
_________________
"Śpię na zielonej łące
Lub pod namiotem z brzóz
Czasem dajemy koncert
Ja i ten stary blues"
SDM - po strunach do nieba"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu